• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lista bezpiecznych poleceń - gdzie znajdę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
221 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w JavaScript przez megami Nowicjusz (120 p.)
Znaczy się chcę pisać kod dający nowoczesny layout i jednocześnie możliwy do uruchomienia na zabytkowych już komputerach (bardzo możliwe że ktoś kiedyś wejdzie z XP i IE6 itd. bo trochę takich komputerów jeszcze działa) Gdzie znajdę listę funkcji jquery i poleceń cssowych najbardziej rozjeżdżających layouty na starych przeglądarkach tak żeby wiedzieć czego unikać i nie szukać metodą prób i błędów godzinami?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 24 maja 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

IE6? Serio? Ludzie, szanujmy się…

IE NIE MA OFICJALNEGO WSPARCIA MS. Jedyny IE, którego wypada wspierać, to IE 11 z porywającymi 3% udziału na rynku (via ranking.pl). Wręcz szkodliwe dla Sieci jest nieustanne martwienie się o tak stare, de facto MARTWE OD LAT przeglądarki. To po prostu nie ma sensu.

Zamiast bawić się w takie głupoty, polecam poczytać o PE 2.0: http://www.slideshare.net/nzakas/progressive-enhancement-20

Can I Use ma sens w przypadku nowoczesnych przeglądarek i nowoczesnych ficzerów. W starych IE strona po prostu ma działać, czyli dostarczać podstawową funkcjonalność → http://webroad.pl/inne/3722-progressive-enhancement-zapomniany-fundament

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
komentarz 24 maja 2016 przez megami Nowicjusz (120 p.)
dzięki :)
+1 głos
odpowiedź 24 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

(bardzo możliwe że ktoś kiedyś wejdzie z XP i IE6 itd. bo trochę takich komputerów jeszcze działa)

Raczej przeglądarka, bo komputer czy nowy czy stary nie ma nic do tego.

Oficjalny pogrzeb IE6 już był i nie odgrzebuj jej. Albo idziemy naprzód albo cofamy się... Jeśli ktoś wejdzie na stronę z IE6 to wyświetl mu odpowiedni monit, że przeglądarka jest już za stara oraz podaj mu kilka linków do najpopularniejszych przeglądarek.

<![if IE 6]>
Internet Explorer 6
<![endif]>
komentarz 24 maja 2016 przez megami Nowicjusz (120 p.)

Oficjalny pogrzeb USB 1.1 też był i jakoś każdego pendriva powinien wczytać. Zadałam pytanie o styl pisania w zgodności wstecz, dokładnie jak jpacanowski pisał żeby dało się na przestarzałym sprzęcie korzystać z treści strony i piszę to tylko dlatego że bawiąc się wirtualną maszyną odpaliłam Windowsa 98 z IE 5,5 (świeżo po instalacji) i przeraziłam się że strony się tak rozjeżdżają że absolutnie nie da się z nich nic skorzystać. Ja wiem że wejść z wirtualnych maszyn będzie śladowa ilość ale są też np. starsze telefony z Symbianem gdzie nie ma żadnej przeglądarki zgodnej z najnowszymi standardami bo już nawet repozytorium Symbiana leży. Czy wiele innych przykładów.Za parę lat będziemy mieć masę tabletów czy SmartTV które nie dostaną Androida i bibliotekami do obsługi nowszych standardów które wtedy będą aktualne, i co trzeba będzie wyrzucić sprawne i kupić nowe? A chyba nie o to chodzi żeby wyrzucać stare sprawne urządzenie bo przestało być wspierane. Ja jestem przeciwko takiemu podejściu.

komentarz 25 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Oficjalny pogrzeb USB 1.1 też był i jakoś każdego pendriva powinien wczytać. 

Kiepskie porównanie. USB był pomyślany aby była kompatybilność wstecz, ale technologie przeglądarek internetowych idą do przodu i nie twórzmy drugiego internetu.

bawiąc się wirtualną maszyną odpaliłam Windowsa 98 z IE 5,5 (świeżo po instalacji) i przeraziłam się że strony się tak rozjeżdżają że absolutnie nie da się z nich nic skorzystać.

To zainstaluj sobie w tym systemie na tej wirtualnej maszynie np. Firefoksa. Proszę, o IE5.5 i IE6 zapomnij. To tak jakbyś narzekała, że posiadasz pierwszy telewizor jaki powstał na świecie i byś narzekała, że nie odbiera telewizji cyfrowej i byś chciała żeby jeszcze wyświetlał obraz w HD.

Ja wiem że wejść z wirtualnych maszyn będzie śladowa ilość

Dużo osób używa wirtualną maszynę, ale nikt nie wirtualizuje już Windowsa 98! Zwł. że to system 16/32-bitowy i jest mało stabilny przez to, bo procesy 16-bitowe mieszają się z 32-bitowymi i system lubi się sypać. Rozumiem, że może się bawisz i patrzysz jak to było, ale o IE w tym systemie zapomnij po prostu. Ja osobiście ostatnio używam wirtualnej maszyny i wirtualizuję Windowsa XP (IE6 mnie w tym systemie nie interesuje bo zainstalowałem na nim najnowszego Firefoksa), oraz przede wszystkim wirtualizuję Linuksa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w JavaScript przez creend Gaduła (4,700 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 220 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w HTML i CSS przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w Algorytmy przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...