• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Subdomena jak poprawnie skonfigurować

Object Storage Arubacloud
0 głosów
657 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, właśnie stworzyłem subdomene mojej strony.

Nie wiem za bardzo, gdzie mam wrzucić pliki, aby subdomena działała tak jak należy.

Ktoś mógłby mi pomóc?

Hosting i domenę mam w Hekko.pl

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 maja 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 19 maja 2016 przez Paweł123
 
Najlepsza

Po utworzeniu subdomeny w panelu Direct Admin tworzy się katalog o takiej samej nazwie w katalogu public_html dla danej domeny.

Przykładowo mając domenę example.com i chcąc wgrać pliki do założonej subdomeny o nazwie test należy je wgrać do folderu domains/example.com/public_html/test/

komentarz 19 maja 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Ok, dzięki za odpowiedz :D
komentarz 19 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Czy to oznacza, że subdomena będzie dostępna zarówno z adresu example.com/test jak i z test.example.com ?
komentarz 19 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Przypuszczalnie tak, szczerze mówiąc nie sprawdzałem.
komentarz 19 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Ok. A zakładając, że to właśnie to oznacza to czy można zrobić i jak żeby subdomena była dostępna tylko z adresu test.example.com ? Tak jak na przykład pasja-informatyki.pl ma, że na forum wchodzimy przez forum.pasja-informatyki.pl a gdy wpiszemy pasja-informatyki.pl/forum to nie przejdziemy do forum :)
komentarz 19 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Akurat nie mam dostępu do pełnej konfiguracji serwera forum, ale wiem, że forum.pasja-informatyki.pl dodana jest jako kolejna domena - tzn. do konta na hostingu jest zapewne dodana domena pasja-informatyki.pl, później stworzona subdomena forum i ona po raz kolejny dodana jak zwykła domena. Tym sposobem pliki byłyby wrzucane do /domains/text.example.com/public_html, więc nie powinny być widoczne pod example.com/test. Nie sprawdzałem jednak czy na pewno tak będzie, to moje przypuszczenia.

Zapewne można też próbować rozwiązać to przez htaccess, ale również nie podam konkretnego przykładu gdyż tego nie robiłem.
komentarz 19 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Ok. Czyli z subdomeny można utworzyć domenę w sensie takim, że pliki będą wrzucane do /domains/text.example.com/public_html, tak?
komentarz 19 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak. Nie wiem na jakim hostingu to robisz, posłużę się więc wspomnianym w pytaniu Hekko: http://www.pomoc.hekko.pl/content/28/49/pl/czy-mo%C5%BCna-zak%C5%82ada%C4%87-skrzynki-pocztowe-w-subdomenach.html - tu akurat skrzynki pocztowe w subdomenie, jedyną opcją aby je utworzyć jest właśnie dodanie subdomeny jako domeny.

Podejrzewam, że wszędzie gdzie do zarządzania jest DirectAdmin sytuacja będzie wyglądała podobnie.
komentarz 19 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
No dobra! Dzięki za odpowiedź!

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 558 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,309 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2015 w HTML i CSS przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...