• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
520 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Witam,

wiem że taki temat pojawiał się już wiele razy ale wydaje mi się że każdy trzeba dobrać na inny sposób.

Tak jak temat wskazuje chciałbym kupić laptopa lecz nie wiem jakiego wybrać. Przede wszystkim ma mi dobrze służyć na studiach (najprawdopodobniej informatycznych). A więc powinien dobrze się sprawdzać podczas programowania ale dobrze by było gdyby zapewnił trochę rozrywki (wystarczy jak pójdzie cs:go).

Nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze gdyż zbytnio nie znam się na sprzęcie. Dlatego proszę o jakieś wskazówki lub propozycje sprawdzonych, polecanych laptopów.

Co do laptopów mam 2 pytania:
1. Lepiej kupić sprzęt z wgranym systemem czy wgrać samemu ??
2. Dowiedziałem się że dyski SSD znacznie polepszają pracę laptopa więc lepiej kupić z wbudowanym dyskiem czy dokupić go oddzielnie ?? A może jednak nie warto inwestować w dysk SSD ??

 

Z góry dziękuję za pomoc
komentarz 19 maja 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Zamierzam przeznaczyć na niego do 2500 zł

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Najlepszy laptop ze średniej półki to moim zdaniem lenovo g700, dobre wykonanie i parametry wystarczające żeby pograć w nowsze tytuły na około średnich ustawieniach. Odpowiadając: 1. To zależy, jeśli masz kupioną licencję Windowsa lub chcesz piracić to kupuj bez. 2. Dysk SSD znacząco przyspiesza rozruch systemu i ogólne działanie.
komentarz 19 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wybacz dopiero później zauważyłem twój komentarz odnośnie ceny :/
komentarz 19 maja 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
dopiero po opublikowaniu pytania zauważyłem że nie podałem kwoty jaką mogę przeznaczyć :) dlatego dodałem w komentarzu

Bardziej wolałbym się skupić na wybór pod kontem studiów i programowania natomiast rozrywka i gry to rzecz drugorzędna.
komentarz 19 maja 2016 przez Marc04 Początkujący (280 p.)
1. Moim zdaniem lepiej kupić bez systemu i wgrać sobie wersję wedle uznania. Poza tym te wersje OEM są przypisane odpowiednim podzespołom co również może okazać się kłopotliwe podczas jakiejś awarii usterki.

2. SSD jak najbardziej tak, ale niekoniecznie taki jaki ci zaproponują w konfiguracji, bo raczej nie spotkałem się z dobrym dyskiem. Tak czy siak, przesiadka z HHD i tak będzie nieporównywalna.
Najlepiej kupić laptop, który będzie miał jakiś dysk 500GB (byle jaki dosłownie) i korzystać z niego jako z dysku zewnętrznego, a na jakiejś promocji dorwać SSD 240GB i miec go jako główny.

Ostatecznie możesz wymontować stację dysków, i wsadzić w nią owego HDD żeby służył jako zwykły dysk na dane.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Powiem jak ja bym zrobił, gdybym był na twoim miejscu: 1) Kupiłbym bez systemu i zainstalował jakiegoś Linuksa, np Minta, Debiana czy Ubuntu 2) Albo kupiłbym z dyskiem SSD, albo dokupiłbym go po zakupie laptopa i wymienił samemu, SSD jest o wiele szybsze i jeśli nie przeszkadza ci stosunkowo niewielka pojemność to powinieneś być zadowolony :)
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
W temacie wyboru laptopa się nie wypowiem, ponieważ aktualnie w tym temacie zorientowany nie jestem, a nie chcę wprowadzić w błąd. Co do pierwszego pytania to... Zależne jest to od tego czy chcesz mieć laptopa z wgranym systemem - co za tym idzie z crapware'm i  systemem na partycji recovery, czy też zakupić nośnik fizyczny w wersji BOX i mieć czyściutki system z własną konfiguracją - ja bym osobiście wybrał drugą opcje.

Zalecam dysk SSD - jest niezastąpiony pod względem wydajnościowym w porównaniu z HDD i jeśli cena jakiegoś laptopa Cię usatysfakcjonuje, a będzie on w takowy dysk zaopatrzony to bierz, chyba, że szukasz jakiegoś konkretnego modelu o konkretnych parametrach.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
osobiście stałem przed takim dylematem i kupiłem skrzynkę. wygodniej w domu jednak się pracuje.
laptop mam jakiś do programowania spokojnie starczy a nie ukrywajmy nawet w csgo to nie ma grania na takim laptopie bo musisz mieć jakąś myszke i podkładkę do tego plus najlepiej klawiaturę

 

swoją drogą to są fajne lapki -

http://www.gameragon.pl/p24014,lenovo-y50-70-59-445866.html?gclid=CJzfgdnZ5swCFYTGGwodqzoI7A

rozejrzyj się może używany wychoczysz za 2500zł
komentarz 20 maja 2016 przez niezalogowany

wygodniej w domu jednak się pracuje.

Bo na laptopie nie można w domu pracować? BTW. Pamiętaj, że ludzie mają różne preferencje.

Ja dla przykładu MUSZĘ mieć laptopa, a zamiast skrzynki, której i tak bym nie wykorzystał, kupiłem sobie monitor, mysz+klawiatura i stację dokującą. W zupełności wystarcza, by podnieść komfort pracy w domu.

komentarz 20 maja 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
Rozumiem. Tylko powiedz czy w tych 2500zl z monitorem i klawiatura myszka się zamieściłes
komentarz 20 maja 2016 przez niezalogowany
Uhm... Za 2,5k kupiłem tylko monitor, klawiaturę i myszkę ;)
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Dziękuję za wskazówki :)

Otóż stwierdziłem że jednak zakupię z systemem.
Wybrałem takie:

1. http://www.x-kom.pl/p/295915-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5551-n3540-8gb-240500-dvd-rw-win10.html#specification
2. http://www.x-kom.pl/p/299544-notebook-laptop-173-acer-es1-711g-n3540-8gb-240-win8-gf820m.html
3. http://www.x-kom.pl/p/266939-notebook-laptop-156-lenovo-g50-45-a6-6310-8gb-1201000-win10x-r5-m330.html
4. http://www.x-kom.pl/p/281543-notebook-laptop-156-asus-r540sa-xx040t-n3700-4gb-1201tb-dvd-rw-win10.html

Bardzo proszę o jakieś opinie dotyczące tych laptopów. Być może ktoś już miał z nimi do czynienia. Który polecacie, a który jednak się nie nadaje ??

Mam jeszcze pytanie odnośnie samego zakupu czy lepiej kupić przez internet czy jednak z sklepu ??

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez sebi10 Użytkownik (590 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aervyne Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zosia Nowicjusz (120 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...