• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

komputer <-> bluetooth <-> arduino

Object Storage Arubacloud
0 głosów
540 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
Witam, chciałbym się od was dowiedzieć, czy kiedykolwiek próbowaliście połączyć komputer z arduino za pomocą bluetooth, jakich programów używaliście i jak wam szło. Chciałbym cos takiego zrobić gdyż jest to mi potrzebne do mojego projektu i chciałbym poznać waszą opinię. Napisanie programu do arduino obsługującego bluetooth to nie jest problem, na kompa taki program tez. Znalazlem na forum sposób z RS232 jednak mnie zależy na mobilności i zebym tez mógł używać takiego sterowania z telefonu. Ktoś próbował albo robi cos takiego, albo myślał o tym?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2016 przez niezalogowany
Przede wszystkim musisz podłączyć jakiś moduł zarówno do arduino jak i komputera, następnie musisz się upewnić że rozmawiają wspólnym protokołem (tzn najpewniej komputer potrafi odebrać to co wysyła arduino), aha i Arduino będzie prawdopodobnie posiadało low energy bluetooth, najlepiej żebyś odbierał także przy pomocy low energy, bo inaczej jest niefajnie i trzeba się pomęczyć aby to działało. Jeżeli chcesz dodatkowo używać telefonu to musisz zobaczyć jaki protokół jest obsługiwany tam, dalej to kwestia po prostu dogadania się urządzeń przy użyciu protokołu (mam nadzieję że nie zamotałem)
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
Rozumiem o co chodzi, a próbowałeś takie coś może zrobić??
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
taa, gdy się przygotowywałem do pisania lekcji z Qt o bluetooth (która nawiasem mówiąc nigdy nie wyszła)
komentarz 19 maja 2016 przez niezalogowany
A czemu nie wyszła
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2016 przez Patrix354 Bywalec (2,030 p.)

Sterowanie przez bluetooth działa przez normalny port szeregowy. Jak to działa chyba nie muszę tłumaczyć(ponieważ już to chyba czytałeś). Poczytaj o takiej aplikacji na telefon co się nazywa "RoboRemo". Teraz nie będę tłumaczył jak tą aplikację obsługiwać. W wielkim skrócie. Tam tworzy się proste GUI(przyciski, suwaki, itd.). Poszczególnym elementom tego GUI można przypisać odpowiednie komendy przez RS232 np. jeśli wciśniesz przycisk LED1 1, wyślij komendę "LED1_ON"(treść komendy jak i nazwy elementu jest dowolna). "Jak od podstaw obsługiwać moduł HC-06 czy podobny do poziomu obsługi z telefonu" jest zawarte w tym filmiku: www.youtube.com/watch?v=8DOg8onUvks&t=457s. A czy budowałem coś na bluetooth? Na razie nie(zamówienie z modułem HC-06 dopiero przyjdzie za kilka dni), ale planuję.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 455 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Mikrokontrolery przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...