• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak poprawnie zainstalowac CODE BLOCK

Object Storage Arubacloud
+1 głos
817 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w C i C++ przez UczenUczen1 Nowicjusz (130 p.)
edycja 25 kwietnia 2015 przez UczenUczen1
witam.

Zainstalowalem program code block i uzywalem go przez kilka dni po czym nastapily bledy i nie moglem juz uzywac obecnie zainstalowanego programu, zainstalowalem wic ponownie jednak program nie dziala poprawnie . Po uruchomieniu programu : CREATE NEW PROJECT pierwszy itd  w okienku z liniami glownym oknie programu MAIN CCP nie wyswietlaja sie linie z poleceniami . Uruchamiam wiec program przez wejscie w foleder PIERWSZY i ikonke pierwszy project file 2k Wtedy linie sie wyswietlaja ale nie mozna uruchomic programu po wcisnieci F9  wyskakuje ingformacja : " It seems that this poject has not been bulit yet, do you want to bulit now?" po zatwierdzeniu uruchamia sie anty wirus i tresc komunikatu : " Program auto -proteck zablokowala Wiurus . Oraz szczegoly: Plik : c \program files\code blocks \pierwszy\bin\debug\pierwszy .exe   POBRALEM PROGRAM ZE STRONY ZAREKOMENDOWANEJ W FILMIE ISTRUKTARZOWYM ODCINEK 0

SPRAWDZILEM  NAZWE ZAGROZENIA : SAPE.Siggen4.1

BARDZO PROSZE O POMOC .

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Z tego co podajesz wynika, że antywirus uznaje napisany przez Ciebie program za wirusa. Spróbuj dodać katalog, w którym znajduje się projekt do wykluczonych ze skanowania antywirusowego. Z jakiego korzystasz programu antywirusowego?

PS. Polskie znaki na prawdę aż tak bolą...?
komentarz 25 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Jak wyłączy na 5 min antywirus to nic mu się nie stanie. U mnie Avast musi przez 15 sekund sprawdzać program. Wyłączenie przynajmniej na czas testów nic komputerowi nie zrobi.
komentarz 25 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Oczywiście, że na 5 minut nic się nie stanie ale zakładam, że kolega potrzbuje rozwiązania na stałe a nie tylko raz przetestować coś na 5 minut ;) Tak się składa, że też mam Avasta i też skanuje mi przez 15 sekund każdy uruchamiany program. Każdy oprócz tych, które piszę bo dodałem sobie folder główny w którym są wszystkie moje projekty do wykluczonych. Także myślę, że wygodniejsze będzie zastosowanie takiego rowiązania żeby mieć z głowy na cały czas.

Co do problemu to nie widzę żadnego błędu - program uruchamia się normalnie więc nie bardzo wiem gdzie jest problem. To czarne okienko konsoli z tymi informacjami jest jak najbardziej normalne. To że zwrócono 0 też jak najbardziej jest okej - oznacza, że program wykonał się poprawnie. W okienku numer 1 powinieneś kliknąć Tak bo pyta czy chcesz od nowa skompilować program (prawodopodnie wprowadziłeś jakieś zmiany w kodzie i żeby je uwzględnić trzeba skompilować). Oprócz tego to problemu tu innego nie widzę. Jeśli dalej nie działa to może pokaż kod programu? Masz tam na pewno instrukcje wyświetlające na ekranie?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez UczenUczen1 Nowicjusz (130 p.)
Program polega na tym, że powinno wyświetlić sie hasło " hellow world " bo to jest sam poczatek i to jest pierwszy raz gdy włączam F9
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak jak napisałem wyżej - gdy wyskakuje Ci okienko jak na zdjęciu nr 1 powinieneś kliknąć Tak bo jest pytanie czy chcesz od nowa skompilować program. Innego problemu już tu nie widzę, ewentualnie możesz pokazać kod to sprawdzimy czy na pewno jest dobry.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Czy wykluczyłeś program? Miałeś o tym napisać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 513 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 2,469 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w C i C++ przez DarQxxx Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,001 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2015 w C i C++ przez Indelencio Początkujący (410 p.)

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...