• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeniesienie strony z localhost na serwer / zakup domeny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)

Witam, tak jak w temacie podałem, stronka jest prawie ukończona i teraz stanąłem przed trudnym wyborem, otóż;

- zakup domeny

- zakup serwera

Zastanawiam się, z jakich stron kupować, bo są różnego rodzaju promocje, ale czy to nie będzie odzwierciedlało z późniejszymi problemami technicznymi albo wzrostem cen po (3, 6 miesiącach).

Po generalnym zakupie z jakiego programu korzystać do konfiguracji i jak umieścić folder/pliki z własną stroną aby teraz to wszystko działało.

Dziękuję za pomoc :)

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No jest to bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Usługodawców oferujących hosting jest bardzo dużo. Ja osobiście mam w home.pl i nie narzekam - wszystko działa bardzo dobrze, szybka pomoc techniczna i ogólnie okej tyle że cena - mają dość drogo, a domeny to jeszcze bardziej drogo :) Tak to jest wiele znanych dużych firm: ovh.pl, 1and1.pl, nazwa.pl, az.pl jak i troszkę mniejszych: hekko.pl czy linuxpl.com. Wybór jest na prawdę ciężki i nie powiem Ci: "o idź tam" bo tak się po prostu nie da według mnie. Musisz sam przejrzeć oferty i wybrać tą, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Osobiście jednak od razu odrzuciłbym hostingi typu CBA.pl gdzie można za jakąś tam opłatą wykupić jakiś tam pakiet bo są to hostingi typowo darmowe oferujące coś tam dodatkowo. Tak samo chyba nie warto iść do cal.pl - przypadek pana Mirosława.

Kolejna kwestia to parametry serwera. Zależy to od tego jak duża będzie strona, ile potrzeba miejsca i transferu ale domyślam się, że skoro dopiero startujesz to jakaś mała więc na razie raczej każdy hosting powinien Ci pasować. Parametry na jakie najbardziej warto zwracać uwagę to m.in.: pojemność konta, ilość transferu, ilość baz danych/kont e-mail/ftp czy maksymalne zużycie procesora.

Co do domen to nie ma właściwie żadnych kryteriów. Istotna jest głównie cena i tutaj warto zwracać uwagę na to ile chcą za odnowienie bo przeważnie rejestracja jest za grosze, a za odnowienie później chcą dużo wyższe ceny.

Całą ewentualną konfigurację serwera (chociaż takowej za wiele nie ma - ewentualnie utworzenie kont FTP czy baz danych) przeprowadzasz w panelu administracyjnym usługodawcy. Ze swojego poziomu muisz ewentulanie odpowiednio skonfigurować pliki (np. połączenie z bazą danych czy ścieżki linków) i wgrać pliki na serwer przez FTP. Do tego możesz skorzystać nawet z eksploratora Windows ale jest to mało wygodne więc lepiej skorzystać z klienta FTP. Najpopularniejsze z nich, które możesz pobrać za darmo to m.in. File Zilla czy WinSCP.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem i rozjaśniłem temat :)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Dziękuję bardzo za liczne wskazówki, generalnie pierwsza strona będzie stroną informacyjną (artykuły, krótkie poradniki, itp), jestem pewien że ruch na stronie nie będzie zbyt spory, także kupowanie serwera o dużej mocy obliczeniowej nie ma sensu.

Jak już będę zdecydowany na zakup, to zamieszczę moje dokonane wybory i skonsultuję czy dobrze wybrałem ;) pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Powiem ci tak co do hostingu do strony polecam xaa.pl fajna płatnosć sms/przelew najtańsza oferta koszt 3 zł 1 baza mysql interpreter php dostęp do ftp itp poczytaj sobie na stronie :)

co do domeny tu ci chyba nie pomogę ale słyszałem że na ovh mają fajne oferty polukaj :) możesz też kupić vps i na nim postawić stronę

co do instalacji twojej strony na zakupionym serwerze musisz posiadać do tego program np filezilla aby połączyć się z serwerem i wgrać potrzebne pliki gdy się zalogujesz do twojego serwera poprzez dane które dostajesz od hostingodawcy przez np email wgrywasz stronę do folderu public_html oczewiscie pamiętajmy że musi być tam index.php albo index.html ale to chyba wiesz :)

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 510 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,527 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,704 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w PHP przez Captivity Obywatel (1,030 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...