• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ocena mojej strony www

Object Storage Arubacloud
–7 głosów
543 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Nasze projekty przez konradwiktor123 Użytkownik (930 p.)
zapraszam na moją stronę www informuje, że jest to pierwsza moja strona internetowa wykonana w ogóle pierwsza strona w życiu zrobiona przy pomocy html i css i JS i PHP. ps wiem że na tym forum już pojawiła się ta strona 2 razy ale dopiero teraz zrobiłem ją nie używając generatorów

 

www.kowik-24.esy.es

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Weź mnie nie rozśmieszaj   ta strona wygląda jak z lat 90 co ja mówię w latach 90 stronki były zapewne lepsze. Koniec na temat wyglądu strony. Brak semantyki na stronie co de facto da się zrozumieć jeżeli to jest twoja pierwsza strona. Na temat semantyki możesz więcej tutaj poczytać http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html Do stylizowania strony nie używa się id tylko class. Nie chce mi się pisać dalej...   O jeszcze brak rwd. :D Weź popraw wygląd tej strony. Bo jak to powiedziała szanowana  osoba "To jest dramat..."..

 Pozdrawiam
komentarz 8 maja 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
A id czemu nie wolno stylizowac?
+4 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Aj! To nie tak! Tworzenie stron internetowych to nie jest tylko układanie elementów na stronie, trzeba wszystko przemyśleć! Mimo wielkiej krytyki w odpowiedziach ja cię nie skrytykuję tylko dam wskazówki, które pomogą ci się rozwinąć. 

---

Po pierwsze tworzenie stron internetowych to nie zabawa, najpierw trzeba dużo się nauczyć żeby cokolwiek z tego było, i nie mówię tylko o języku programowania, ale także o najnowszych trendach w designie, które zmienia się praktycznie cały czas. Trzeba na to sporo czasu poświęcić żeby to zrozumieć i robić strony "nowoczesne" i warte uwagi. 

Do swobodnego tworzenia "fajnej" strony będzie ci potrzeba znajomość tych języków na bardzo wysokim poziomie. Dlaczego? Już tłumaczę. Jeżeli nie masz swobody w tworzeniu strony, czyli w tym wypadku wiedzy, które jest ci niezbędna to zaczynasz tworzyć to co umiesz, a nie to co powinieneś. Jako że ja już od długiego czasu się tym interesuje i poświęcam na to kupę czasu mogę ci powiedzieć że nie będzie to łatwe, na początku też wszystko czego się nauczyłem wrzucałem na stronę i wyglądało to potem koszmarnie. Najpierw zacznij od książki bądź poradników z internetu, jest ich wiele więc na pewno coś ciekawego znajdziesz. Postaraj się jak najbardziej zrozumieć to co robisz i nie bój się poznawać się czegoś nowego (obcego do tej pory).  

Do przyjemnej nauki polecam ci zajrzeć tutaj: 

http://webkod.pl/

https://www.w3.org/

http://codepen.io/ tę stronę ci bardzo polecam, ja osobiście do teraz wiele się z niej uczę, obserwując prace innych "lepszych" programistów. 

 

+2 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Sam wygląd zostawię bez komentarza . No to zaczynajmy:

  • Stylizowanie po style tam gdzie tego nie trzeba.
  • Divicjonizm.
  • Popracuj nad szablonem.
  • A teraz kwiatuszek:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/reset.css?12-0-7-26" media="screen,print" />
		<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/print.css?12-0-7-26" media="print" />
		<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/style.css?12-0-7-26" media="screen,print" />
		<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/template.css?12-0-7-26" media="screen" />
		<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style/menu.css?12-0-7-26" media="screen" />

Czyli jak mam komórkę to mogę się w jajo się pocałować:D ? 2. Po co aż tego tyle...

  • Czy faktycznie potrzebujesz skrypt do pogody? (Podstawowa zasada: Jeżeli czegoś nie musisz, to tego nie robisz!)
  • Jedne skrypty masz w headzie inne w body.
  • Kolejny kwiatuszek: 

 

				<div class="hamburger-menu-background-container"><div class="hamburger-menu-background menu-mobile-hidden"><div class="hamburger-menu-close-button"><span>&times;</span></div></div></div>

 

 

 Rozumiem, że to miało mi pokazać X jak wejdę na komórkę?

  • A teraz mam pytanie do cb. Zostawiasz tą stronę na X miesięcy. Po X miesiącach wracasz, i widzisz takie o to ID. "imMnMnNode7". Node samo wskazuje , że to węzeł. Ale co robi ta wcześnijesza końcówka? :D. To jakiś skrót do tajnej organizacji. Dlaczego o tym piszę? Kiedyś jak będziesz chciał wprowadzić interaktywność do swoich stron. Ba! Tworzył jakieś serwisy i co jakiś czas ktoś inny będzie wprowadzał poprawki. To zasieka Cię na miejscu siekierą. Bo mogą być np: dwa różne menu, ba wprowadżmy je do różnych sekcji i każda sekcja ma swoje własne menu: (bo czemu nie na jednym portalu takie, na innym takie- bo nie pasuje do tematyki) I co wtedy napiszesz? imMnMnNode7FirstSitetoCatalogSport i imMnMnNode13TwiceSiteToCatalogFinance? :D. To jest ważne by panować nad hierarchią nazw nie tylko w CSS ale w samym programowaniu, bo łatwiej takie coś optymizuje, wprowadza poprawki, etc.

Ocena: Do poprawki.

+1 głos
odpowiedź 8 maja 2016 przez niezalogowany
To taka stronka typu pacz jaki fajny mam tu widget!

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 768 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
+8 głosów
12 odpowiedzi 686 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 437 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2016 w Nasze projekty przez NowyProgramista Użytkownik (950 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...