• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 2500 PLN pod C++ i Ruby

Object Storage Arubacloud
0 głosów
425 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2016 w Sprzęt komputerowy przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)

Szukam jakiegoś solidnego laptopa, myślę nad Dell'em. Mój budżet to ok. 2,5k wiem, że nie wyrwę w tej kwocie żadnej świetnej maszyny ale zamiast kupować na ślepo wolę zapytać jako, że nie bardzo orientuję się w tych sprawach.

To co zwróciło moją uwagę: Dell Inspiron 3543

  • Procesor Intel Core i5-5200U (2 rdzenie, od 2.2 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache)
  • Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Dysk 500 GB SATA 5400 obr. (zewnętrzny, w obudowie), 240 GB SSD SATA III
  • Grafika + Intel HD Graphics 5500, NVIDIA GeForce 920M
  • Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
  • 24 miesiące (gwarancja producenta)

http://www.x-kom.pl/p/276030-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3543-i5-5200u-8gb-240500-win10-gf920m.html

Myślałem nad jakimś 17" ale zdarzyć może mi się wyjazd na jakieś spotkanie więc 15" będzie wygodniejsza, a w domu podłączę sobie do niego większy monitor w razie potrzeby.

Co powiecie o tym laptopie, może jakieś inne propozycje? Nie koniecznie Dell. O HP różnych opinii się naczytałem także raczej odpuszczę ich markę. Lenovo miałem 2/3 lata i padła mi karta graficzna, teraz pracuje na Samsungu ale średnio jestem zadowolony. 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
wybrane 3 maja 2016 przez Shuhari
 
Najlepsza
konfig OK, Jakby udało CI się w podobnej cenie ustrzelić 940 lub 740 (stara ale jara) to miałbyś odrazu maszynę na której większość gier hula.
Do Della uwag nie mam, zaufałbym też Asusowi (od 2 lat katuję (X550V) I5+GF740M 8GB i w miejsce CD wbiłem hdd 2TB na bibliotekę sampli (trochę muzykuję) katuję to dobre określenie bo komp używany jest kilkanaście godzin dziennie zarówno w pracy jak i w domu.
Natomiast nie polecam HP - ale to z perspektywy ich starych wpadek dv5 dv7 z GF które sypały się niemiłosiernie.
komentarz 2 maja 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Dzięki za odpowiedź. Co do gier na laptopie/komputerze nie gram, wolę XBOX'a przynajmniej nie muszę martwić się o sprzęt, a nie stać mnie na jakąś porządną maszynę do gier za 8-10k, która starczy na 2 może 3 lata ale tu już gra byłaby pewnie na średnich/minimalnych wymaganiach patrząc na rozwój technologii.

Potrzebuję zainstalować jedynie na drugiej partycji Linuxa bo programowanie w Rubym pod Windowsem to ciężki kawał chleba.
1
komentarz 2 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
X360 też mam :) ale szybciej odpala się STEAM (zwłaszcza jak jestem w pracy i potrzebuję chwili na odmóżdżenie się) a śmiem twierdzić, że wszystkie gry na tej konfiguracji z GF740 chodzą i wyglądają lepiej niż te z X360
Do tego pad od x360 i możliwość podłączenia do TV. Mnie przekonały ceny gier :) na X gram tylko w to czego na PC nie ma czyli Rock Band :) kilka tytułów na Kinecta (Dance Central) ogólnie raczej na familijno spędowe imprezy)
Jeśli potrzebujesz Linuxa to SPRAWDŹ u sprzedawcy czy można - niektóre komputery z UEFI po instalacji linuxa mają wysadzki i to konkretne - Np historia z Samsung
Niektóre HP nie mają możliwości zmiany z UEFI na Legacy.

http://www.dobreprogramy.pl/Zrob-pan-cegle-powazny-problem-z-Linuksem-i-UEFI-na-nowych-laptopach-Samsunga,News,38963.html

Ten artykuł to nie ściema.
komentarz 2 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
A Acer? Można wg Ciebie im zaufać? Odnośnie jakości wykonania, podzespołów i serwisu?
komentarz 3 maja 2016 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
Jakość podobnie jak Lenovo, choć każda marka ma sprzęt różnej klasy. Jak dbasz o sprzęt, to nie powinny Ci się trafić atrakcje typu odpadająca matryca ;)
Generalnie najczęściej do serwisu wracają mi właśnie HP, drugie w kolejności są Lenovo, choć to o niczym nie świadczy, bo być może przez popularność jest ich więcej.
Rękami i nogami natomiast trzymaj się z daleka od VAIO :)
No i powtórzę, jeśli zamierzasz wepchnąć tam linuxa (nie na VM) to weź na piśmie od sprzedawcy, że maszyna na to pozwala :)
komentarz 3 maja 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)

@Aisekai

Dzisiaj o laptopach Acer czytałem bodajże na 4programmers raczej średnio, ale osoba oceniająca napisała na koniec "zaryzykowałbym".

Technicznie się nie wypowiem, bo jestem noga ze spraw sprzętowych.

@Robert de Clair

Dzięki za info. Napisałem jeszcze przed wystawieniem tematu na forum do X-KOM z pytaniem czy jest możliwość instalacji systemu Linux i czy jest to możliwe przez ich pracowników.

Instalacja raczej nie jest problemem, ale mam przykre doświadczenia jeszcze za czasów Windowsa Milenium, XP.

1
komentarz 6 maja 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Dodam uwagę od siebie na podstawie własnych doświadczeń, nie kupuj laptopa z błyszczącą matrycą bo później będziesz cierpiał
komentarz 6 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Dodam uwagę od siebie na podstawie własnych doświadczeń, nie kupuj laptopa z błyszczącą matrycą bo później będziesz cierpiał

Zdecydowanie popieram. Cierpię. Mocno.

komentarz 6 maja 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Za każdym razem kiedy idę na uczelnie bo tylko tam używam laptopa (ewentualnie skrajne przypadki w domu ale wtedy podłączam monitor) to płacze, bo błyszcząca matryca przy świetle słońca czy też oświetleniu sztucznym działa jak lusterko.
+1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez Marc04 Początkujący (280 p.)
2 rdzenie na obecne czasy wydaje się trochę mało, nawet w laptopach, ponieważ aplikacje wymagają coraz to więcej zasobów. Poszukałbym na twoim miejscu konfiguracji z 4 rdzeniami, nawet słabiej taktowanymi.
Pamięć RAM 8GB powinna w zupełności wystarczyć w stosunku do potrzeb o jakich napisałeś.
Jeśli chodzi o dyski w laptopie, to spokojnie poszukałbym konfiguracji, gdzie jest sam SSD, bez HDD bo to już relikt przeszłości. Lepsza opcją było by kupno po prostu dysku zewnętrznego. Byle jaki SSD chodzi około 10x szybciej od dobrych HDD, a wiem po sobie, że z tymi drugimi to zostają tylko poobgryzane paznokcie i powyrywane włosy.
Grafikę w twoim przypadku możesz pominąć - biorę pod uwagę to do czego chcesz wykorzystać laptopa.
System operacyjny - do Windows 10 jestem kompletnie nieprzekonany przez pewne rozwiązania oraz głównie na rzecz "siódemki", dlatego szukałbym laptopa bez systemu jeśli była by taka możliwość.
Co do gwarancji to wydaje mi się, że w przypadku sklepu jaki podałeś to po opinii znajomych wywiązuje się z obowiązku. Nie ma żadnych problemów ze zwrotem ani naprawami.

Od siebie dodam, że zamiast za zwykłymi laptopami możesz rozejrzeć się za ultrabookami, które właśnie kładą większy nacisk na funkcjonalność i szybkość działania niż na wydajność graficzną, myślę że powinieneś znaleźć coś ciekawego w kwocie jaką podałeś.

Osobiście posiadam niezniszczalnego Lenovo y560 z i7, który działa mi już 3 rok bez żadnej awarii oraz usterki. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, średnio 300-400zł mniej niż u innych producentów za niemal identyczna konfigurację. Jedynie co w tym moim może boleć, to brak matowej matrycy (uwierz mi, to jest duży problem, sam do czasu kupna myślałem że to błahostka) dlatego lepiej szukaj by takowa była oraz słaba jakość wykonania (wycieranie powierzchni pod nadgarstkami).
–1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

To tak Inspiron wersja domowa - konumencka z matrycą glere, do pracy z tekstem odpada.

Celuj w serie biznesowe z nowych Dell Vostro 3559 i5-6200U/8GB/500/Win10X z gwarancją DND/NBD 3 letnią, SSD mozesz we własnym zakresie zamontować*

A z lepszych serii zobacz Dell Vostro 5459

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,003 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 846 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 545 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...