• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak pomysłu...

Object Storage Arubacloud
+1 głos
249 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w C i C++ przez juriiw Gaduła (3,470 p.)
Witam! Chciałbym stworzyć na własne potrzeby aplikację, która z okna innego (uruchomionego) programu, pobierze jako obraz, wyznaczony przeze mnie fragment (o współrzędnych w pikselach). Następnie zapisze go na dysku w postaci pliku.bmp - do dalszej analizy. Analiza ma dotyczyć wybranych przeze mnie kolorów (ile wystąpiło pikseli danego koloru i czy się coś zmienia od ostatniej pobranej próbki).

Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć sposobu. Nie wiem od której strony się za to zabrać. Inspiracji wstępnie szukałem wśród funkcji WinApi na stronie MSDN. Jak narazie temat dla mnie ciężki.

Nie piszę tego aby ktoś podał mi gotowy przepis na tacy. Proszę o drobne nakierowanie, z jakich funkcji mógłbym skorzystać na co zwrócić uwagę aby nie sterczeć jak widły w g...nie.

Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 maja 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Jedyne co Ci mogę zaproponować z zakresu mojej wiedzy i co mogłoby zadziałać to z pomocą biblioteki graficznej (a więc pobieranie obrazu i manipulacja nim jest w miarę uproszczona) SFML stworzyć okno na istniejącej już kontrolce/handlerze uzyskanym w WinApi i za jej pomocą operować na oknie. Nie jestem pewien jak to podłączanie dokładnie wygląda - nigdy go nie przerabiałem.

http://www.sfml-dev.org/documentation/2.3.2/classsf_1_1RenderWindow.php#a25c0af7d515e710b6eebc9c6be952aa5
http://www.sfml-dev.org/documentation/2.3.2/WindowHandle_8hpp_source.php
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2016 przez juriiw Gaduła (3,470 p.)
Bardzo Wam dziękuję chłopaki! Z biblioteki SFML jeszcze nigdy nie korzystałem, chętnie się temu przyjrzę. Co do funkcji FIndWindow(), to już ją ogarnąłem i dziękuję za podpowiedzi.
Kurcze mam cichą nadzieję, że znajdzie się jeszcze parę życzliwych osób i coś podpowie :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w C i C++ przez maciej22 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 684 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 693 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2016 w C i C++ przez Itan Początkujący (250 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...