• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry PC zrobione w Javie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
6,490 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2016 w Java przez Regolin542 Użytkownik (990 p.)
Witam. Chciałbym się spytać czy w Javie można robić (dobre) gry na PC. Jestem kompletnie zielony w Javie i nie wiem czy się wogóle da zrobić grę na PC. Licze na szybką odpowiedź

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
wybrane 1 maja 2016 przez Regolin542
 
Najlepsza

Java nie nadaje się do pisania gier, czego najlepszym przykładem jest MC. Jak chcesz pisać gry na PC, przejdź na C++ a potem SFML.

Z resztą sam poczytaj LINK

komentarz 1 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Co to za bzdury o Javie. A wszystkie gry dla Symbianów i starych telefonów?
komentarz 1 maja 2016 przez niezalogowany

No właśnie Minecraft był przez Javę beznadziejnie zoptymalizowany, dlatego został przepisany w C#

A został? O.o 

komentarz 1 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Tutaj mogę się mylić. Nie jest ekspertem od Minecraft-a, po prostu tak gdzieś kiedyś przeczytałem. Wracając do Java i Gry. Oczywiście przy mało zaawansowanych tytułach nie ma znaczenia czy kod będzie napisany w Javie, C++, Pythonie czy czymkolwiek. Jednak autor pytania spytał o "dobre" gry PC, przez co można pomyśleć o większych tytułach które w zdecydowanej większości są robione w innych językach niż Java.
komentarz 1 maja 2016 przez niezalogowany

Tutaj mogę się mylić.

Tutaj na pewno się mylisz. 

komentarz 1 maja 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
W takim razie przepraszam :)
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Polecam obejrzeć gameplay z gry Skullstone, która jest właśnie pisana w Javie. http://warsztat.gd/projects/dungeon_game Jest to znakomity przykład, że można robić dobre gry w Javie. Jednak moim zdaniem nie jest to łatwe zadanie.
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2016 przez Dobi Użytkownik (640 p.)
Poczytaj o Lightweight Java Game Library
https://www.lwjgl.org/

Wbrew pozorom Java może być szybsza od innych języków w tym C oraz C#, a to za sprawą JIT.
komentarz 1 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Co to jest za porównanie C oraz C# ????
1
komentarz 1 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Java szybka? wolne żarty.
1
komentarz 1 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
"WOLNE żarty", dobrze powiedziane :D
komentarz 1 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Java szybka? wolne żarty.

O co Ci chodzi w tym poście?? Ja nawiązałem do kretyńskiego porównania C# i C...  

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Java nadaje się do gier. Jest wersja SFML'a dla Javy. Poza tym Minecraft jest pisany w Javie.
komentarz 1 maja 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
I dlatego ma takie wymagania.
2
komentarz 1 maja 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Wymagania, nie wymagania, prawdą jest to, że twórca Minecrafta żyje teraz na takim poziomie (?), na jakim 99% ludzi nie będzie żyło. Inną sprawą jest to, że w dzisiejszych czasach - gdy procesory i karty graficzne są bardzo wydajne, nie widzę problemu w pisaniu gier typu minecraft w Javie. Ok, Wiedźmin napisany w Javie, byłby bardzo wymagający, ale jak już napisałem, te prostsze gierki można pisać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 773 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2016 w Java przez xydden Gaduła (4,480 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 9,644 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Java przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 901 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Inne języki przez powidelcu Początkujący (440 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...