• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menadżer oprogramowania na Mincie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
637 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Czołem wink,

pracuję na Mincie i odkąd przerzuciłem się z Xfce na KDE zniknął Menadżer oprogramowania a w jego miejsce wskoczył Synaptic. Da się to jakoś zmienić? Menadżer sobie bardzo cenię. 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 15 kwietnia 2016 przez marko
Synaptic jest dobry.Poszukaj programu "apper" coś takiego w KDE istnieje apt-cache search apper.Pozdrawiam

Czekaj czekaj,działam na debian testing i dla pewności sprawdziłem czy apper istnieje.Info mam takie Pakiet apper nie ma dostępnej wersji ale odnosi się do niego inny pakiet.Zazwyczaj oznacza to że brakuję lub został zastąpiony przez inny.Piszę to by nie wprowadzić  Cię w błąd.Możliwe że Mint go będzie miał.Podrążę jeszcze temat.

Pakiet:apper (0.9.1-2) Narzędzie do zarządzania pakietami w KDE,wykorzystujące PackageKit.Dotyczy Debiana Jessie.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Hmmm... U siebie mam Minta z KDE i posiadam zarówno MO, jak i Synaptic... Jak instalowałeś KDE? Jesteś pewien, że nie masz MO? Może się gdzieś ukrywa. :P Sprawdź, czy nie masz zainstalowanego pakietu mintinstall.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Spróbuj może z konsoli przeinstalować pakiet w nazwie software-center, być może jakiejś zależności brakuje mu. http://packages.linuxmint.com/search.php?keyword=software&release=any&section=any

Powinien być i na KDE oraz w Xfce.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
A do czego ten software-center potrzebny?
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Drago Verde Obywatel (1,250 p.)
Dzięki software center możesz instalować wiele aplikacji z jednego miejsca.
komentarz 21 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
A czy to przypadkiem nie jest soft dla Ubuntu, a Mint nie ma własnego managera, pakietu mintinstall?
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Drago Verde Obywatel (1,250 p.)
Tak w ubuntu jest software center a w Mint nazywa się to "menedżer oprogramowania".

Jeśli chodzi o Menedżer pakietów Synaptic to w nim możesz zainstalować dany pakiet bez konieczności wpisywania w terminalu "sudo apt-get install [nazwa pakietu]", wystarczy tylko wyszukać go w synaptic'u i zaznaczyć jako pakiet do zainstalowania.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,045 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez NeeqRR Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,080 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...