• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka na politechnice śląskiej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
8,372 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Simderi Nowicjusz (130 p.)

Cześć, matury tuz tuż a ja nie potrafię się zdecydować co dokładnie po nich. Kończę technikum informatyczne, rozwijam się też trochę poza szkołą i zastanawiam się gdzie się udać. Jestem takim pół ścisłowcem-pół artystą. Mam za sobą całkiem spore doświadczenie w photoshopie/illustratorze, lubię czasem coś napisać w c++, dość dobrze też ogarniam webdev na własną rękę i całkiem to lubię. Dam radę dojeżdżać do Katowic albo Gliwic. Na interesującej mnie Politechnice Śląskiej są dwa wydziały:

pierwszy, niesamowicie prestiżowy AEiI, gdzie wszyscy go polecają i chwalą za świetny poziom. Problem w tym, że po przejrzeniu siatki godzin ten wydział bardziej mnie odstrasza niż przyciąga. MNÓSTWO elektroniki, z którą nie chcę mieć za bardzo do czynienia, programowanie w pascalu, na kartkach, ogólnie wygląda to jak informatyka przemysłowa, totalnie nie moje klimaty. Jednakże zaplecze techniczne, wiedza profesorów, koła naukowe itd. z pewnością są o wiele bardziej okazałe.

drugi, bardziej mnie interesujący wydział Matematyki Stosowanej także ma informatykę u siebie. Siatka godzin jest świetna, koncentruje się właśnie na programowaniu(od I semestru jest c++), programowaniu www czy też urządzeniach mobilnych, do tego angielski na poziomie C1. Ten wydział niestety nie ma takiej renomy i krążą o nim opinie, że jest zwyczajnie taki sobie, studenci traktują go głównie jako opcję zapasową.

Chciałbym iść na MS ze względu na zainteresowania ale nie wiem czy nie będą to stracone lata i czy coś z tych studiów wyniosę. Z drugiej strony perspektywa męczenia się na AEiI dla samego bycia tam i uczenia się rzeczy, których nie lubię jest słaba.

Póki co kompromisem wydaje mi się pójście na informatykę na MS i poszerzanie wiedzy na własną rękę oraz udzielanie się w rozmaitych kołach naukowych.

Sam Mirosław Zelent wspomniał, że ukończył studia na politechnice śląskiej i jestem ciekaw jaki on ma pogląd na ten temat.

Wysłucham każdej opinii, pozdrawiam. :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Tematów na ten temat było już troszkę :) Jeśli nie chce Ci się szukać, to napiszę w skrócie co opisuje większość : Najważniejsza jest samodzielna praca. Studia to tylko dodatek/wykaz sumienności/rozwijanie pasji itd.

A co do zdania Mirka, to wypowiedział się podobnie, z puentą, że najważniejsza jest samodzielna praca. Dodał jeszcze, że warto iść na studia. Źródło:

http://www.web.gov.pl/wiedza/587_4583.html

Więcej podobnych tematów :

http://forum.pasja-informatyki.pl/90273/linkownia-zbior-powtarzajacych-sie-tematow?show=90273#q90273

Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak na serio coś potrafisz  to szukaj roboty a  studiuj zaocznie, stacjonarka w takim wypadku jest po prostu marnotrastwem czasu
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)

do tego angielski na poziomie C1. 

Na każdym kierunku można wybrać poziom angielskiego na jakim chcesz kontynuować naukę :)

Nie wiem jak na tej uczelni ale powiem ci z własnego doświadczenie: nie ważne gdzie pójdziesz, ważne aby iść. Na studiach pierwsze 2 lata są nudne, dopiero na specjalizacjach i podyplomowych robi się ciekawie :/

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2016 przez niezalogowany

nie wiem czy nie będą to stracone lata i czy coś z tych studiów wyniosę.

Każde lata studiowania będą stracone, jeśli sam nie usiądziesz i się nie przyłożysz. Jeżeli wybierasz się na nie z myślą, że czegokolwiek konkretnego Cię tam nauczą, to lepiej od razu sobie odpuść ;)

Studia to czas, który (przy odpowiednim podejściu) będziesz w stanie sobie tak zorganizować, że znajdziesz czas na wszystko - w tym naukę NA WŁASNĄ RĘKĘ - i to właśnie ona może przynieść najlepsze rezultaty.

Umiesz liczyć, licz na siebie. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,449 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,403 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...