• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znikające miejsce po formatowaniu dysku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
638 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Dlaczego jak formatowałem swój dysk SSD, który pierwotnie miał 119 GB to po formatowaniu ma 118 GB? Zawsze mi na dysku ubywa miejsce po formatowaniu. Jak kiedyś formatowałem pendrive to też mi parę mega zabrało. Ktoś wie dlaczego?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Dla producenta 1 GB = 1000 MB, dla systemu 1 GB = 1024 MB i stąd ta strata pojemności. Jest to też spowodowane ustawieniem rozmiaru jednostki alokacji i systemu plików.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
edycja 11 kwietnia 2016 przez BinaryMan
W przypadku dysku jest jak z pendrive :) Te brakujące GB zajmuje jego "oprogramowanie" i pliki ukryte, których nie da się usunąć, bo są implementowane fabrycznie.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Dyski z pamięcią typu flash mają tę właściwość że przy każdym formatowaniu tracą swoją pojemność - to normalne. Nie mam w tej chwili linków ale możesz sobie poszukać. Kiedyś Gynvael Coldwind o tym pisał gdzieś jak mnie pamięć nie myli.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 23,233 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 449 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Saklavi Obywatel (1,240 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...