• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress czy może html + php?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
654 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Hurtio Początkujący (300 p.)
Cześć, mam takie jedno pytanko. Planuję zrobić stronę, o tematyce której na razie do wystartowania nie zdradzę. Strona może z wyglądu przypominać strony typu komixxy.pl , blogi czy takie jbzd.pl.

I tu się rodzi pytanie, mam do wyboru 2 opcję:

1- Wordpress z gotowym szablonem wyszukanym w necie pod mój projekt ( coś w stylu bloga)

2-Html + css3 + php czyli napisanie strony od zera, co jest u mnie możliwe ale trochę to pewnie zajmie.

 

Strona musi posiadać logowanie Właściciela  ( czyli prosty php z możliwością dodawania "newsów" ), i dodatkiem facebookowe ( like i share ). Któy wybór będzie lepszy pod kątem funkcjonowania strony? Wordpressmi wystarczy do tego typu stron? Czy może coś innego, czekam na odpowiedzi. Z góry dzięki za czas.

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez ormu16 Gaduła (4,980 p.)
Zależy na jakim jesteś poziomie. Jeżeli masz czas i chęci to napisz ją od zera. Jeżeli jesteś początkujący to może lepiej dla Ciebie żebyś skorzystał z gotowego szablonu bo tylko się namęczysz i zniechęcisz.
komentarz 5 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
powiem ci że trochę czasu pewnie by mi zajęło napisanie takiej stronki, a czy te rzeczy o których jestem w stanie w wordpressie zrobic?
komentarz 5 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
z tego co czytam o wordpressie to tam jest użytkownik i może dodawać komentarze pod postami, idzie to jakoś wyłączyć?

I szukam jeszcze taniej domeny z hostingiem na rok, kiedyś takie na home .pl w promocji za free było.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Idzie, idzie to wyłączyć :)

Warto w takim wypadku jak chcesz mieć komentarze, zrezygnować z domyślnych od Wordpressa i zainstalować Disqus ;)
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
a mógłbyś trochę jaśniej? Ten Dusqus to jakiś cms? czy może wtyczka?
komentarz 6 kwietnia 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
wtyczka :)
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
ref
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
A co do hostingu + domeny na start?

Poszukuję taniego hostingu, + domeny nie koniecznie .PL. Obecnie może to być net/ lub każda w miarę normalna i rozpoznawalna. Nie znam się na cenach dlatego proszę o pomoc.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez czif Użytkownik (520 p.)
Od strony biznesowej ... nie wiesz czy Twj pomysl wypali więc po co masz siedziec pare miesięcy i programować...

podstaw na wordpressie i niech ruszy ... jak zdobedzie popularnosc i zrealizujesz swoje cele biznesowe mozesz myslec nad dedykowanym silnikiem
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Sam bym nie potrafił napisać CMSa sam, ale WordPress jak dla mnie jest zbyt automatyczny (nie mówię, że jest zły, ma przecież tysiące wtyczek, motywów itd. i jest prosty) i zanika przyjemność z tworzenia strony. Pozdrawiam.
–1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Pewnie, że lepszym wyjściem będzie pisanie od zera, ale czy masz na tyle umiejętności, żeby to napisać? To jest pierwsze pytanie. Po drugie czy warto się męczyć i pisać to od zera, czy może jednak lepiej skorzystać z jakiegoś innego CMSa. Nie wiem czy akurat WP się do tego nada, chociaż akurat jest to jeden z bardziej rozbudowanych CMSów i stawia się na nim praktycznie wszystko, jednak trzeba też uważać.

Masz czas i umiejętności - pisz od zera i będziesz miał to czego potrzebujesz bez żadnych zbędnych opcji :)
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)

 jednak trzeba też uważać.

 

Konkretniej na jakie rzeczy trzeba uważać?

komentarz 6 kwietnia 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Jest pełno luk w niektórych wtyczkach do WP, jedna chwila i strona jest zawirusowana lub co gorsza wrzucane są pliki na FTP i wtedy żegnaj "dobra pozycjo w Google".
komentarz 7 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
czyli rozumiem że napisanie samemu prostego skryptu da mi 100% pewność że inne osoby nic nie zrobią? Pomyślałem że do komentowania wrzuce tego facebook plugin.  Także od cms wymagam tyle żebym mógł po zalogowaniu na adma wrzucić nowy post i w razie czego przenieść go do archiwum.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 254 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 495 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2021 w Python przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 495 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2021 w PHP przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...