• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sie uczyć PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
798 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w PHP przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 20 kwietnia 2015 przez HaKIM

Oglądaj dużo filmów.

Rób na bierząco kod z filmów/książek.

Zakup parę książek. 

Czytaj dokumentacje. 

Często przeglądaj http://php.net/.

Rób sporo projektów. 

Zaintersuj się jakimś frameworkiem, ja polecam CodeIgniter.

Od Elfika:

https://github.com/ziadoz/awesome-php.

https://github.com/domnikl/DesignPatternsPHP.

Chyba to tyle. : )

komentarz 20 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
a ja polecam Silex'a łatwo się później przenieść z projektami na Symfony :>
komentarz 20 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ja poleciłem CodeIgnitera bo na razie tylko jego używam. Więc nie mam prawa polecać innych. : p
komentarz 20 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
:D

Dodaj tam do swojej wypowiedzi jeszcze, ze te dwa "enkantusy" jeszcze trzeba mieć w zakładkach i korzystać  - takie must have programisty:

https://github.com/ziadoz/awesome-php

https://github.com/domnikl/DesignPatternsPHP

:)
komentarz 20 kwietnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
A ja dodam, ze efika warto posłuchać. :P
komentarz 20 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
hehe ciekawe gdzie on widzi L w moim nicku xD

#pozdrodlakumatych
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Tak jak każdego innego jeżyka - jakaś ksiązka/kurs i robienie mnóstwo przykładów i własnych projektów.
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Polecam filmy pana Mirka, do tego rozmaite poradniki w internecie. Uczyć się należy wytrwale, a do tego nikt cię nie goni, nie musisz się spieszyć. Lepiej poświęcić  na naukę 30 minut CODZIENNIE, niż raz na tydzień 5 godzin. Musisz być zmotywowany(ale nie motywuj się na siłę, to nic nie da), musisz chcieć się uczyć. Często rób jakieś projekty, nawet jeśli jeszcze niewiele umiesz. Jednak ważne, żeby umiejętności wymagane w tych projektach nie przewyższały twoich. Bo co z tego, że znajdziesz odpowiedź w necie jak coś zrobić, jeśli nie będziesz tego umiał. Projekty służą do utrwalenia wiedzy i umiejętności zastosowania tej wiedzy, a także zdobycia doświadczenia. Rozwijaj się Slight-Edgowo, małymi kroczkami. Wiedz, że stawiając małe kroki, prędzej czy później dojdziesz do swojego celu, ale na pewno się nie potkniesz :) Dlatego nie rób 100 projektów na raz, tylko jeden - i bardzo ważne - skończ go. Jeśli masz z nim jakiś problem, to odłóż go i wróć do kursu/poczytaj w internecie. Ja co prawda PHP dobrze nie umiem, ale mam pewne doświadczenie z programowaniem w innych językach i mówię ci, co wywnioskowałem z moich błędów. Nie ma takiej zwyczajnej recepty. Każdy rozwija się sam, swoją drogą. Ja wybrałem swoją drogę, zobaczyłem, że była zła. Zaczynałem jeden projekt, potem go nie kończyłem i tak miałem ich rozpoczętych chyba z 10. Potem postanowiłem, że będę sobie powtarzał wszystkie podstawy i gdy zacząłem czytać różne dokumentacje, kursy - zbieranka z całego internetu i różnych książek, zauważyłem jak wiele istotnych rzeczy przegapiłem. Dlatego rozwijaj się tak jak napisałem wcześniej. Ja jestem zdania, że czysta wiedza nic ci nie da. Najpierw staraj się zrozumieć temat i zdobyć podstawową wiedzę - poradniki Pana Mirka są w tym świetne. A gdy już je przerobisz, to tylko poszukuj nowej wiedzy. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Ciężko jest odnieść sukckes jak czegoś się nie chcę, więc zaangażuj się trenuj metodą slight edge, a będziesz miał podstawy. Nawet najgorszy poradnik cię czegoś nauczy jeśli będziesz korzystał z taksonomi Blooma. Poznaj składnie, przetestuj kawałki kodu, dowiedz się jak działają. Użyj ich w swoich malutkich projektach. Te małe etapy pozwolą ci nauczyć się każdego języku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,049 wizyt
+7 głosów
8 odpowiedzi 18,392 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w HTML i CSS przez Marek94 Początkujący (290 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...