• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie strony internetowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
473 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2016 w HTML i CSS przez thehespe Użytkownik (590 p.)
Cześć,
muszę się zabrać za napisanie strony internetowej. Konkretnie chodzi o stworzenie strony dla hotelu. Wiadomo, jakiś system rezerwacji pokoi, rejestracje klientów, konta dla pracowników, no i... cała reszta, jeśli chodzi o stronę dla hotelu. I tu jest moje pytanie: od czego zacząć? Jakie technologie, języki będą mi do tego potrzebne. Również jeśli chodzi o bazę danych. Ostatni raz z webem miałem do czynienia, no, parę ładnych lat temu, i nie wiem co teraz będzie najlepszym rozwiązaniem dla takiej tematyki. Za wszystkie rady będę wdzięczny. :)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Skoro nie masz pojęcia to nie bierz zleceń!

Ja bym to napisał w PHP i wybranym frameworku, ktoś inny ci to napisze w pythonie a ktoś inny w javie.

Rezerwacja hotelowa wbrew pozorom to nie jest prosty temat.  Dużo zależności  jest.

 

komentarz 20 marca 2016 przez thehespe Użytkownik (590 p.)
To nie zlecenie, to projekt na studiach. :(
komentarz 20 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Pisz w tym czym umiesz.
+1 głos
odpowiedź 20 marca 2016 przez thehespe Użytkownik (590 p.)
Zdaję sobie sprawę, że można podejść do tematu na paręnaście sposobów.
Zależy mi jednak na takim, który będzie najwygodniejszy dla osoby dopiero rozpoczynającej zabawę w webach.
Czyli na przykład html + css + angular + php będzie dobrym pomysłem? Czy te języki wystarczą do napisania takiego projektu? Czy coś do tego powinno jeszcze będzie potrzebne?
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Najpierw robisz front-end w html, css i javascipt następtnie bierzesz się za back-end czylin np. PHP (najprościej PHP), Java EE lub c# .NET i bazę danych robisz :P
1
komentarz 20 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
AngularJS idealnie się tu nada...
0 głosów
odpowiedź 21 marca 2016 przez thehespe Użytkownik (590 p.)
Albo spotkałem się jeszcze z takim pomysłem:
Angular na frot, Spring Boot na back, i jako baza np. PostgreSQL. Co sądzicie o takim połączeniu? Ma to szanse powodzenia?
komentarz 21 marca 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Spoko pomysł, ale Angular potrafi czasami zirytować. Możesz pomyśleć nad Emberem na FrontEndzie.
komentarz 21 marca 2016 przez thehespe Użytkownik (590 p.)
Dzięki, poszperam coś na ten temat. :)
A masz jakieś doświadczenie w Spring Boocie na backendzie? Myślisz, że nie będzie problemu, żeby taką tematykę zrealizować w takim połączeniu?
komentarz 21 marca 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Żadnego doświadczenia w tej technologii.

Jeżeli od bardzo dawna nie miałeś do czynienia z Web Devem to myślę, że możesz pójść klasycznie w stronę PHP. Przykładowo Laravel na backendzie.
0 głosów
odpowiedź 21 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Strona dla hotelu, to bardzo duży projekt. Pytanie jeszcze czy masz to okodować w OOP czy strukturalnie (OOP lepsze ;)) Jeżeli strukturalnie to PHP, HTML CSS JS, i ewentualnie jQuery. A jeżeli OOP to polecam framework np. CodeIgniter

 

Pozdrawiam
komentarz 21 marca 2016 przez thehespe Użytkownik (590 p.)
Nie mam żadnych wytycznych, ani ograniczeń, co do sposobu wykonania (jedynie co do tego jakie funkcjonalności ma strona posiadać). Od początku do końca ma być moje, jak to zrobię. A z racji tego, że zbyt dużej styczności nie miałem z webem, to pierwsze słyszę o takim frameworku. Więc dzięki za odpowiedź i za nowe spojrzenie na sprawę! :)
–3 głosów
odpowiedź 20 marca 2016 przez kroQ Początkujący (440 p.)
W sumie to nie pomogę, bo też jestem niezaznajomiony z technologiami webowymi ale też bym się chciał dowiedzieć jak się robi takie stronki od zera. ;-)
1
komentarz 20 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Po co piszesz odpowiedź, z której nic nie wynika, i nic nie wnosi do tematu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,537 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w HTML i CSS przez Dorian Bajorek 1 Początkujący (270 p.)

92,639 zapytań

141,516 odpowiedzi

319,907 komentarzy

62,018 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...