• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest możliwość wrzucenia na stałe bibliotek firm trzecich do Visual Studio?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w C i C++ przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zależy mi na tym żeby gdzieś np do katalogu głównego VS wrzucić bibliotekę żebym nie musiał za każdym razem projektu konfigurować pod tą bibliotekę, tylko będę zwyczajnie "includował" jak te wbudowane np "#include <iostream>"

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Na stałe do Visual Studio nie dołączysz jakichś bibliotek, bo to byłoby bez sensu, aby każdy projekt je domyślnie dołączał. Na Twój problem istnieje inne rozwiązanie. Musisz utworzyć Szablon Projektu. 
Taki szablon przechowuje całą konfigurację projektu wraz z dołączonymi plikami.

Aby to zrobić:

  1. Utwórz pusty projekt i skonfiguruj go pod swoją bibliotekę. Możesz też utworzyć plik main.cpp. Będzie on wtedy tworzony na starcie.
  2. Przejdź do: File --> Export Template

Będziesz miał 2 opcje:

  • Project Template - na bazie tego szablonu projektu będziesz mógł utworzyć nowy projekt.
  • Item Template - zawartość tego szablonu będziesz mógł dołączać do już istniejących projektów. Nie będzie można utworzyć nowego projektu z tego szablonu.

Interesuje Cię cały, skonfigurowany projekt z Twoją biblioteką. Wybierz zatem pierwszą opcję i postępuj zgodnie z instrukcjami. 
Myślę, że to pomoże :-)

komentarz 13 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dzięki :D Jeszcze jedno pytanie, bo mam problem z dodanie biblioteki libcurl ( i wszystkimi w których trzeba kompilować pliki do .dll) masz w zanadrzu jakiś uniwersalny tutorial jak to się robi? Coś tam widziałem że z pomocą programu cmake ale nie do końca to ogarnąłem. W SFML nie było tego problemu bo nic osobno nie trzeba było kompilować.
komentarz 13 marca 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Do tej pory pracowałem na bibliotekach, do plików których miałem bezpośredni wgląd: .cpp .hpp. Jeśli musiałem dołączyć jakiś .dll, to polegało to na dopisaniu tej biblioteki do zakładki: "Additional Dependences" i wrzuceniu do katalogu z programem.

Jak napiszesz osobny wątek w tej sprawie, to na pewno osoba bardziej kompetentna ode mnie w tej kwestii się wypowie :-)
yes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,068 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...