• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Współdzielony folder dla Linuxa i Windowsa na jednym komputerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,543 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Cześć.

Nurtuje mnie pytanie czy można utworzyć wspólny folder dla Windowsa i Linuxa zainstalowanego na jednym komputerze (nie na virtualboxie tylko jako oddzielny system do wyboru podczas uruchamiania systemu) .

Szukałem w google ale za bardzo nie wiem jak zbudować zapytanie, ponieważ wyświetlały mi się wyniki wspólnego folderu tylko, gdy jeden z systemów jest zainstalowany na maszynie wirtualnej.

 

Jeżeli macie jakiś poradnik czy coś, to proszę o podesłanie. Z góry dziękuję :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
wybrane 12 marca 2016 przez Vento
 
Najlepsza

Tak jak napisał kolega @Eryk Andrzejewski. Jest jeszcze inny sposób. Tworzysz partycję i tyle...

+3 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No przecież z poziomu Linuksa możesz sobie śmiało podglądać pliki windowsa. W drugą stronę również, po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania które obsługuje Linuksowe partycje ext.
+1 głos
odpowiedź 12 marca 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Osobna partycja NTFS na dane powinna załatwić sprawę. System Windows będzie ją widział normalnie, w linuksie poprostu musisz ją podmontować.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,191 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,019 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...