• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co takiego jest w Visual Studio ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
445 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
Witam.

Wiele osób dookoła mnie zaangażowanych w programowanie co chwila rzuca w moją stronę pytania w stylu "Masz Virtual Studio?". Rozumiem ze to dobre środowisko do programowania, ale czum się różni np. od Code::Blocks ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 marca 2016 przez niezalogowany

Co takiego jest w Visual Studio?

Wszystko. 

1
komentarz 7 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Może byś rozwinął trochę wypowiedź? Sam chętnie poczytam.
komentarz 7 marca 2016 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Chyba nie ma co porównywać jakiegoś dosyć małego projektu, który jest darmowy do najpopularniejszego IDE, "dziecka" M$, który jest bardziej profesjonalnym narzędziem niż ot sobie drobny CB. :)

Na dowód możesz chociaż spojrzeć na opisy obu IDE na wikipedii:

- https://en.wikipedia.org/wiki/Code::Blocks

- https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Visual_Studio

A to już chyba mówi samo za siebie. Po prostu VS jest poteżniejsze, w każdej kwesti.
komentarz 7 marca 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
Ale jakie ma funkcje dodatkowe?

Co on ma a CB nie ma?
komentarz 7 marca 2016 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Przeczytaj link na temat VS z Wikipedii. W VS możesz dla przykładu "wyklikać" kontrolki, ale jest to jedna z bardzo wielu rzeczy jakie oferuje to IDE.
1
komentarz 7 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Wiktor, to akurat średnia przewaga. :P C::B posiada narzędzie RAD dla wxWidgets. ;) A powoływanie się na obszerność artykułów z Wikipedii też nie jest miarodajne. Po przeczytaniu po jednym z paragrafów z obu artykułów, dotyczących feature'ów edytora, stwierdzam że obszerność drugiego wynika ze szczegółowego wypisania każdej pierdołki (np. że podpowiedzi wyskakują w niemodalnym okienku w miejscu kursora, zaś od którejś wersji to okienko zostało zmienione na przezroczyste), gdzie w artykule o C::B mamy zwięźle wszystko tylko wylistowane, a jedyną przewagą VS odnośnie edytora jest kompilacja w tle.

W artykule o C:B nie ma ani słowem wspomniane o funkcjonalności, dostarczanej razem ze standardowymi wtyczkami, jak choćby konfigurowalny formater kodu, Doxyblocks, czy wsparcie dla Valgrind - a konstrukcja C::B w zasadzie na wtyczkach opiera całą funkcjonalność programu.

Chciałem po prostu usłyszeć jakąś opinię od kogoś, kto tego używa. W praktyce. Wiem, że VS ma kapitalny debugger i sporo kreatorów projektów, ale żadnej innej przewagi, pomagającej w codziennym kodowaniu po prostu nie znam. I proszę nie odbierać mojego dopytywania jako postów fanboy'a C::B (już mi ktoś to zarzucał na tym forum :) - uważam po prostu że jest to dobre środowisko a VS nie znam.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 85 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 106 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...