• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moduł logowania się do serwisu - brak pobierania danych z MySQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2016 w PHP przez Tomek85 Nowicjusz (120 p.)
edycja 5 marca 2016 przez Tomek85

Cześć, uczę się budowy modułu logowania w oparciu o kurs https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE i nie wiem czemu nie mogę wyświetlić na ekranie loginu użytkownika pobranych z bazy MySQL. Teoretycznie na ekranie powinien wyświetlić się napis "adam", a otrzymuje zwykłą białą planszę. Na wyżej opublikowanym kursie fragment ten znajduje się na (48:49 minucie). Będę wdzięczny jeśli ktoś mi napisze co spartaczyłem ;)

Pozdrawiam i poniżej zamieszczam fragment kodu!

<?php

	require_once "connect.php";
	
	$polaczenie = @new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name);
	
	if($polaczenie->connect_errno!=0)
	{
		echo "Error: ".$polaczenie->connect_errno;
	}
	else
	{
		$login = $_POST['login'];
		$haslo = $_POST['haslo'];
		
		$sql = "SELLECT*FORM uzytkownicy WHERE user='$login' AND pass='haslo'";
		
		if($rezultat = @$polaczenie->query($sql))
		{
			$ilu_userow = $rezultat->num_rows;
			if($ilu_userow>0)
			{
				$wiersz = $rezultat->fetch_assoc();
				$user = $wiersz['user'];
				
				
				$rezultat->free_result();
				
				echo $user;
				
			} 
			else 
			{
				
			}
		}	
		$polaczenie->close();
	}
?>

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 marca 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Tak to jest, jak się nie obsługuje błędów bazy! http://php.net/mysqli_error + wywal małpy

A błąd jest w zapytaniu: masz literówkę – nie SELLECT a SELECT.

komentarz 5 marca 2016 przez Tomek85 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za podpowiedź, lecz pomimo poprawienia literówki i wywalenia małp - dalej mam białą planszę ;(
komentarz 5 marca 2016 przez 0e85dc6eaf Dyskutant (8,840 p.)
Źle wstawiłeś zmienne do zapytania, dokładniej brak $ przed hasło
komentarz 5 marca 2016 przez Tomek85 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki już poprawione, lecz to jeszcze nie to. Dalej mam białą planszę. Dzisiaj rano sprawdzałem wszystkie pliki pod kątem literówek, zgodności kodowania, nazw plików z paczką pobraną z kursu i wszystko było identyczne, lecz nadal nie działało. Postanowiłem zacząć jeszcze raz i znów napotkałem problem na tym samym etapie. Natomiast pliki z kursu śmigają prawidłowo.
komentarz 5 marca 2016 przez 0e85dc6eaf Dyskutant (8,840 p.)
Skoro już rozmawiamy o obługiwaniu błędów bazy danych, gdyby mysql był wyłączony, to i tak wywaliłoby błąd. Error handler to właściwe rozwiązanie? Czy są na to inne sposoby?
komentarz 5 marca 2016 przez Tomek85 Nowicjusz (120 p.)
Nie do końca rozumie, co wynika z tego, że dopiero się uczę. Wywaliłem małpy, aby nie wyciszać kodu, ale mimo tego nie pojawiają się żadne komunikaty od błędach.
1
komentarz 5 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Jedna uwaga:

PDO!

komentarz 5 marca 2016 przez Tomek85 Nowicjusz (120 p.)
Udało się! Dzięki za podesłanie linka, całkiem przydatny ;) Porównałem zapytanie z kodu z zapytaniem wysłanym do bazy przez phpMyAdmin i wyszedł błąd składni.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w PHP przez Mateusz Kacprzak Początkujący (360 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 503 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Inne języki przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...