• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sortowanie punktów współrzędnych geograficznych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2016 w Algorytmy przez damianu90 Nowicjusz (180 p.)
Witam,

Mam plik z danymi wejściowymi, które przechowują współrzędne geograficzne rzeki oraz głębokość w następującej postaci:

szerokość_geogr; długość_geogr; głębokość;

Algorytm, który napisałem pobiera te dane wejściowe, przetwarza. Problem jest taki, że wymagane jest aby dane wejściowe były posortowane tzn. żeby punkty prowadziły do celu. A ten plik z danymi wejściowymi, który mam jest ogromny i są nie uporządkowane. Bo np. jest tak, że jest punkt pierwszy, potem dalej do przodu punkt drugi, potem dalej do przodu punkt trzeci a punkt czwarty jest o jakieś 300 metrów wstecz.... Słyszałem, że jest program QGIS, do którego można wczytać współrzędne a potem jakoś posortować żeby były w kolejności do celu tylko nie wiem jak to się robi. Może ktoś z Was wie ? Albo jak nie program QGIS to jakiś inny pomysł?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Zobaczyłem tytuł tematu i od razu mi zaświtało: K-Means Clustering.

Jak zastosujesz ten algorytm to na pewno ładnie sobie pogrupujesz wszystkie punkty wedle centroidów.

Ale Tobie chodzi chyba o znalezienie ścieżki łączącej te punkty?
komentarz 3 marca 2016 przez damianu90 Nowicjusz (180 p.)
Nie chodzi mi o znalezienie ścieżki łączacej te punkty.

Chodzi mi o to... inaczej.. te punkty współrzędne są z rzeki, w pliku jest zbiór punktów które były odczytywane z gps podczas spływu kajakowego od początkowej drogi do celu ( kilka kilometrów ) Te punkty są zapisane w pliku wejściowym, ale nie uporządkowane bo np. jeden jest w takiej tam pozycji a drugi jest wstecz o 300 metrów zamiast o 1 metr do przodu tak jak kolejny. Chodzi mi o to, żeby uporządkować ten plik z punktami aby były pokolei aż do celu a nie że np. jeden po drugim jest jakieś 400 metrów wstecz. Algorytm wymaga aby były pouporządkowane.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 313 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2023 w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 633 wizyt

92,619 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,786 komentarzy

62,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...