• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojej strony internetowej.

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
751 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Witam serdecznie

Chciałem wam przedstawić moją stronę http://legenda-aanga.esy.es i prosić o jej ocenę :)

Chętnie wysłucham wszystkich uwag oraz sugestii. Jakieś wady oraz zalety też mile widziane :D Programowaniem zajmuj się dopiero od niedawana i chciałem sprawdzić czy dobrze mi idzie. Strona w całości zrobiona przez mnie. Jak na razie dostępna jest strona główna, księga 1 oraz kontakt :)

12 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Ładnie! Dziwi mnie jedynie brak wyśrodkowanie w pierwszym kontenerze (Avatar Aang) skoro w pozostałych jest. Kłuje też w oczy brak polskich znaków w czcionce. W niższych rozdzielczościach obrazki powinny się zmniejszać, nie najeżdżać na siebię. Ale ogólnie na +.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję za opinie. Pozmieniałem już wszystko a brak wyśrodkowanie w pierwszym kontenerze spowodowany był tym, że myśłaem iż tak będzie lepiej. Dlatego prosiłem o opinie :)
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Stwierdzam, że masz bardzo dobre wyczucie w kolorach, jednak górnej strzałki bym nie zobaczył po uprzednim przeczytaniu komentarzy. Ogólnie prezentuje się bardzo dobrze.

Pozdrawiam. smiley

komentarz 19 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Witam

Dziękuę za wyrażenie opini. Strzałkę już poprawiełm, ale tylko chwilowo, żeby było ją lepiej widać. Problem polega na tym, że nie mogę za bardzo znależć koloru który by nie zakłócał całej kompozycji a zarazem wyróżniał się od innych.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Emilian Kuczyński Użytkownik (670 p.)
Ogólne wrażenie strona robi bardzo pozytywne. Podoba mi się jej design. Fajną sprawą jest również ta strzałka do rozwijania menu, jednakże moim zdaniem byłoby lepiej gdyby nie trzeba było na nią klikać, a wystarczyło najechać, no ale to tylko moja opinia ;) Jak już mówiłem jak dla mnie, stronka 9/10
komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Na początku myślałem nad tym, ale potem stwierdziłem, że może to być trochę uciążliwe przy korzystaniu ze strony. Wiele razem miałem taką sytuację na innych stronach, że coś mi wyjeżdzało bo niechcący na to najechałem.I trochę mnie to wkurzało.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez dbtrunks Obywatel (1,150 p.)
Brak wyśrodkowania, brak responsywności(możesz do tego użyć Bootstrap), pomarańczowa strzałka z menu jest niewidoczna na pomarańczowo/czerwonym tle (może warto dodać obramowanie albo zmienić kolor), jeszcze jak dla mnie to troszkę za duża czcionka jak jeszcze w opisie postaci mogę zrozumieć tak w stopce wydaje mi się że nie ma konieczności używania dużej czcionki, ale to jest tylko takie moje spostrzeżenie.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Strona otwiera się poprawnie na każdej rozdzielczości które występują w internecie. Pomijąjąc telefon oraz tablety bo dla nich powstanie oddzielny styl w którmy stworzę stronę. Co do braku wyśrodkowania... W jaki sposób to rozumiesz ? Bo ja specjalnie chciałem aby strona była na całym dostępnym oknie przeglądaraki i nie uważam tego za jakiś błąd. Z tą strzałką to nie mogę dobrać odpowiedniego koloru... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie go wysłucham :)
komentarz 18 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No, ale przydałyby się większe marginesy, bo na rozdzielczości 1920x1080 jest to zbyt rozciągnięte, a co dopiero na wyższych.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez dbtrunks Obywatel (1,150 p.)

tak wygląda stronka jak zmniejsze strone w przegladarce obrazek jest rozciągniety, nie wyglada to zbyt dobrze. 

komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)

Już zmieniłem. Teraz wygląda to tak po rozciągnięciu

komentarz 18 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Odpisałem na twoje pw, sprawdź. :P
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Witam

uwagi, które chciałam dodać dodał już mój przedmówca (Geek).

Mi pozostała tylko powiedzieć, że ładna i życzyć pododzenia :)

Pozdrawiam serdecznie.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)

Dziękuję za opinię :) Tylko chciałem się jeszcze dopytać w jaki sposób miał bym wyśdkować stronę jeśli ona miała być dostępna na całym oknie przegląrki ? :)

Bo mi wydaje się, że to jest akurat dobrze :)

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Sam robiłeś tę grafikę?
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez loczekstyle Bywalec (2,320 p.)
To tak: trochę to wszystko jest za duże moim zdaniem. Przede wszystkim czcionka sporo odbiega od normy. Poza tym strona prezentuję się całkiem przyjemnie.

Rada: popracuj na wielkością czcionki i grafiki.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Moją uwagę przykuło:

  1. Wielokrotnie powtórzone słówko "jest" w opisie Avatara Aang i Księżniczki Azula.
  2.  "Aangow1" w opisie Sokki. 
  3. "Toph »widzi« za pomocą swoich stóp które wykrywają wibracja." Powinno być: Toph widzi za pomocą swoich stóp, które wykrywają wibracje. (brak przecinka)
  4. "Księżniczka Azula jest księżniczką Narodu Ognia, młodsza siostra Zuko." Podwojone słowo "księżniczka". Osobiście napisałbym też "młodszą" - zamiast "młodsza". 

Pozdrawiam laugh

P.S. Nie bierz tego za jakiś "hejt". Po prostu staram się być pomocny.

komentarz 18 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Bardzo Dziękuję za pomoc :) szukając ciągłych poprawek na stronie zapomniałem o tym co najważniejsze... Czyli o samej treści. Dlatego jescze raz bardzo dziekuję :) Ominąłeś jeszcze jedną podstronę :D tam pewnie było by więcej błedów :D
komentarz 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Powiem tak, ja osobiście mam zupełnie inny "styl pisarski", przez co trochę innaczej sformułowałbym niektóre z twoich wypowiedzi.

Większych błędów nie znalazłem laugh

Pozdrawiam!

P.S. Co o tym sądzisz (str. 5, "Roboty Isaaca Asiomova")?

http://www.teatrpolski.wroc.pl/sites/default/files/content/pdf/1212-generacja-tpl-2015-luty-kwiecien.pdf

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Bardzo ladna strona, tylko popraw RWD dla małych wyswietlaczy, chyba ze to nie jest celem.

Nie MenuT tylko nav
Troche pomieszanie ID z Class
Polskie nazewnictwo

Czerowan strzalka na czerownym tle jest prawie niewidoczna
komentarz 19 kwietnia 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Witam

Bardzo dziękuję za opinie. Mam tylko parę pytań... Czy nie można stosować polskich nazw w stylach css ? Bo o ile pamiętam to nigdzie nie było o tym wspomniane. I to raczej jest wizja autora jak sobie nazwie górne menu prawda? Bo łatwiej jest potem rozszyfrować co miałem na myśli pisząc wtedy taką klasę o nazwie MenuT.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Nazwac możesz jak chcesz ale jak chcesz trzymac sie standardów i norm to juz nie.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Powiem krótko:

Ładnie :D

Ciekawa stronka, która z pewnością oddaje niepowtarzalny klimat.

PS. Ciekawą masz zajawkę
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Stronka bardzo ładna :) Fajnie dobrałeś kolorki, fajny pomysł z tą strzałką, ja nie mam zastrzeżeń :) Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Jest bardzo fajna! :D Widać u CB wyczucie kolorów i kształtów.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Grafika i multimedia przez Sebastian Westfal Obywatel (1,020 p.)
+5 głosów
5 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez miszon Początkujący (350 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,196 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w HTML i CSS przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...