• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie LINUXy obsługują steam?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
483 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Floiu Początkujący (370 p.)
Jakie LINUXy(o ile takie istnieją) obsługują steam?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 18 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy

Paczka steam na linux ma rozszerzenie .deb stawiałbym więc na distra oparte o debiana: debian, mint, *buntu.

Na stronie http://store.steampowered.com/about/ jest taki tekst:

Ubuntu is our favorite version of Linux. Interested in giving it a whirl? You can install and run Ubuntu from a Live CD or USB stick, or install it to run alongside Windows.

Grab an Ubuntu installer from Canonical and see what it’s all about.

 

PS: właśnie tak z ciekawości próbuje zainstalować steam na debianie w virtualbox. Poinformuję co z tego wyszło :)

Edit: Mam debiana 64bit (jessie) z XFCE. Do zainstalowania paczki deb potrzebował dwóch paczek: curl i zenity. Zainstalowałem oba pakiety, potem steam, ale przy próbie uruchomienia wyświetlił się komunitak o braktu trzech bibliotek: libc6:i386, libgl1-mesa-dri:i386, libgl1-mesa-glx:i386. Po zainstalowaniu 2-ch pierwszych Steam poinformował o braku trzeciej, ale się uruchomił. Gdy zainstalowałem libgl1-mesa-glx:i386 przestał uruchamiać się w ogóle. Odinstalowałem ją i uruchomiłem Steam, na razie pobiera akutualizacje, co będzie dalej zobaczymy :)

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Toxc Dyskutant (7,660 p.)
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Ubuntu i pochodne (Xubuntu itp.) Debian chyba też lecz nie jestem pewien.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jak już to Debian i pochodne.

Ubuntu pochodzi z Debiana.

Więc jeśli działa na Ubuntu to i działa na Debianie.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez Linker Bywalec (2,690 p.)
Wiem lecz nie widziałem na Debianie steama więc napisałem, że na Debianie nie jestem pewien.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
SteamOS, ten na pewno obsługuje.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
ubuntu posiada w centrum oprogramowania steam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...