• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki LINUX dobry na start?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,927 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Floiu Początkujący (370 p.)
Chciałbym się dowiedzieć jakiego Linuxa polecacie na start z tym systemem i dlaczego.

10 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Też miałem taki dylemat parę miesięcy temu i bardzo mi pomogła ta strona http://linuxiarze.pl/jaki-linux1/

 pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Carmack Bywalec (2,060 p.)
Witaj,

Serdecznie polecam Linux Mint ze środowiskiem graficznym Cinnamon. Mint jest obecne jedną z najlepszych dystrybucji określanych jako przyjazne użytkownikowi. Na start masz pakiet wielu użyteczych programów, bardzo łatwo się konfiguruje ustawienia systemowe, śmiesznie łatwa instalacja oraz super wydajność. Społeczność Minta jest bardzo dobrze rozwinięta, na każdy problem, zagwozdkę znajdziesz odpowiedź w Google. Poleciłbym go każdemu początkującemu.

http://www.linuxmint.com/download.php

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja od przedwczoraj mam Elementary OS i jestem bardzo zadowolony :) Chociaż oczywiście przesiąść się z Windows na Linuxa jest ciężko, ale daję radę. System jest oparty na ubuntu, ale bardzo ładny graficznie. U mnie na nienajlepszym kompie chodzi jak żyleta, włącza się bardzo szybko - ogólnie warto spróbować. Wymagania rekomendowane to chyba Proc 1GHz, 1GB RAM i 15GB wolnej przestrzeni dyskowej(chociaż sam system zajmuje o wiele mniej - u mnie na pendrive razem z plikami YUMI zajmuje niecałe 900MB. Polecam serdecznie :)
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Elementary OS. Prosty, szybki i ładny.

http://elementary.io/

Pozdrawiam serdecznie

komentarz 17 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Wygląda ciekawie, jakie ma wymagania, bo na stronce nie mogę się dopatrzeć.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez dixtel Użytkownik (680 p.)
Ubuntu, a cos lekkiego xubuntu który sam używam
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Jak masz dwa monitory, to polecam Minta, bo chyba tylko on to wspiera.
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Standardowo ponoć Ubuntu jest najlepszy na początek aby oswoić się z Linuksami. ;) Pobierz, zainstaluj na maszynie wirtualnej (VirtualBox) i potestuj.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)

Ubuntu ma wsparcie od steama co oznacza gameing na linuxie!

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Jutro wrzucę1 odcinek tutoriala o linuksie na youtobe.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Floiu Początkujący (370 p.)
A kanał jak się zwie?
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Linux Mint jest polecany (także przez czasopisma) dla początkujących użytkowników, polecam.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Ja polecam zdecydowanie Ubuntu sam od niego zaczołem masz szeroki wybur moze to byc równiez kubuntu róznia sie one troche interfeisem kubuntu ma kde który jest bardziej podobny do win jest łatwiej a ogólnie polecam Ubuntu i jego pochodne ponieważ najłatwiej jest do niego znaleść pomoc oraz ma duzo zabezpieczen zebyś niemugł go popsuc raz chciałem zmienic na inna ale instaowałem ja 3 razy i za kazdym razem popsułem ja w bardzo głupi sposub

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 542 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...