• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Allegro 5] Ładowanie map z programu Tiled

Object Storage Arubacloud
0 głosów
450 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2016 w C i C++ przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
edycja 4 lutego 2016 przez Noroelle Saeth

Witam,

A zatem tak ja kw temacie :> Nie mam pojęcia jak użyć map stworzony w programie Tiled (http://www.mapeditor.org/) w grze Allegro 5. Czytałam już kilka poradników w języku angielskim ale kompletnie do mnie nie dotarło jak to zrobić ;_;
Z góry dziękuję za pomoc :*

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
Nie wiem na jakim jesteś etapie ale polecam przejść na libgdx, allegro jest stary. Wejdź na yt i wpisz gościa Brent Aureli i oglądnij jego serię flappy Bird i Mario Bros . Robi te gry e serii Mario Bros odcinek 6 pokazuje jak wrzucić tiledmap. oczywiście pp angielsku ale gość potrafi tłumaczyć. Edit sorry pomyliłem biblioteki zapomniałem że to c++. Co nię zmienia faktu ze allegro jest stare Wpisz Qt creator i jest taki arab który wszystko tłumaczy ładnym angielskim 40 odc o tworzeniu gier.
komentarz 4 lutego 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
I poraz kolejny ;) To NIE jest rozwiązanie mojego problemu. Swoją drogą tego gościa też oglądałam ;)
komentarz 4 lutego 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
komentarz 4 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
@uRTLy - serio?
komentarz 5 lutego 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
Cóż a wydawało mi się że myślenie nie boli...
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Całkiem przyjemny ten edytor, muszę powiedzieć. :)

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że jest on aż tak rozbudowany. W tej chwili to trochę zbyt obszerny materiał do opanowania, jeśli miałbym Ci wszystko wyjaśniać samodzielnie. Mam nadzieję, że wybaczysz.

Z tego co znalazłem na stronie programu, dla języka C (bez problemu możesz jej użyć w C++) dostępna jest mała biblioteka, wspierająca format map TMX. Tutaj link. Po pobraniu, należy ją skompilować - wszystko opisane w readme. Udostępnia prosty interfejs do pracy z mapą, a co najważniejsze - w katalogu examples znajduje się kod przykładowego programu m.in. dla Allegro5.

Na spokojnie zapoznaj się z opisem interfejsu, pobaw się examplem. W razie problemów - pisz, a postaram się pomóc.

komentarz 6 lutego 2016 przez Noroelle Saeth Nowicjusz (160 p.)
Dzięki wielkie :> Dzisiaj już raczej do tego nie zajrzę ale jutro na pewno się pobawię. W sumie to bardziej dzisiaj ale później ;) Dziękuję bardzo raz jeszcze :>>>

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,001 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
0 odpowiedzi 504 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2019 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...