• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwny sms od numeru 4- cyfrowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
662 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2016 w Offtop przez rzoodkiewka Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

dostałam dziś sms-a od numeru 4- cyfrowego, niby od radia eski, o treści " RADIO ESKA: czy wszystko się zgadza? tu moje nazwisko i data urodzenia potwierdz los na wyjazd na kanary ....."

Pytanie skąd oni maja moje dane, skoro żadnych danych nie ujawniałam, co więcej żadnyc sms-ów do nich nie wysyłałam? Ktoś wie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Może to na prawdę Eska, może rejestrowałaś się gdzieś u nich na stronie? Może dawno  temu i nie pamiętasz? http://www.eska.pl/

Niby jest i jakiś klub i takie tam rzeczy, nie wiem dokładnie co, bo sam nie mam tam konta. A może kiedyś brałaś u nich udział w jakiejś zabawie, loterii, czymkolwiek?
komentarz 3 lutego 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Nie odpowiadałbym na to nie skontaktowawszy się zawczasu z Eską w jakiś inny sposób.
komentarz 3 lutego 2016 przez rzoodkiewka Nowicjusz (120 p.)
Być może, ale z pewnością  nie podałam swojego numeru telefonu, nazwiska i daty urodzenia.

No nic wysłałam do nich meila żeby mnie usunęli z tego niby konkursu.

Dziękuję za odpowiedz.
komentarz 3 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja nie odpowiadałbym na żadne tego typu rzeczy bo według mnie wszystkie te radiowe (i nie tylko) loterie to wielka ściema. Ktoś tam może rzeczywiście wygra, może i nie, ale warto wydać kupę kasy na smsy do nich i nic z tego nie mieć?

Osobiście wszystkie tego typu numery blokuje. Jest jeszcze opcja blokady smsów premium u operatora, nie wiem czy to działa na wszystkie, ale na pewno większość zablokuje.
komentarz 3 lutego 2016 przez rzoodkiewka Nowicjusz (120 p.)
Też tak robię, ale ten mnie zaskoczył i zaniepokoił.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Urządzenia mobilne przez Madar Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...