• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaki program wybrać do tworzenia gier w C++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,099 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w C i C++ przez niezalogowany

Chodzi mi oto że słyszałem że :) niektórzy robią gry w opengl czy jakoś tak jaki program polecacie do tworzenia gier w c++ 3D jak i 2D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
wybrane 26 stycznia 2016
 
Najlepsza
2d - SFML bądź OpenGL.

3d- OpenGL

Takie najbardziej podstawowe do których znajdziesz masę tutoriali. Poza tym masz gotowe silniki takie jak UE4/UNITY/CryEngine. Polecam jednak zacząć od czegoś ze złotej trójki młodych game developerów SDL/SFML/ALLEGRO.
komentarz 29 maja 2016 przez niezalogowany
wiem że to stary temat ale nie wiem czy unity 5 miałem styczność czy cryengine 3 dla mnie gry muszą mieć dobrą fizykę, model zniszczeń (początkuje z grami )
komentarz 29 maja 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Unity zdecydowanie. Cryengine, chociaż dający więcej możliwości, jest także dużo bardziej skomplikowany i kierowany raczej w stronę dużych gier z zapleczem ludzi i gotówki, niż małych twórców indie (a zgaduję że należysz do tych drugich).
komentarz 31 maja 2016 przez niezalogowany
Dzięki w sumie masz racje pracowałem z unity 5 i jest prosty a ni jak bym chciał sprzedać grę to oni mają też fajny system sprzedaży
+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
OpenGL jest biblioteką, nie programem. Program do tworzenia gier w c++ to po prostu IDE z odpowiednim kompilatorem.
komentarz 26 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ewentualnie można sobie napisać narzędzie do łatwego budowania gry.
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)

Witaj !

Program napewno nie tylko bibloteke :D

 

Gry 2D - Allegro, SFML, SDL

Gry 3D - OpenGL, DirectX

Pozdrawiam !

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 919 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 707 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,880 komentarzy

62,014 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...