• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

DownVote- informacja publiczna

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
609 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez Boshi VIP (100,240 p.)
Proponuję  upublicznić gdzieś kto dał nam za co vota, w tej chwili jest to trochę denerwujące, gdyż  czasami dostajemy punkt minusowy i  nie wiadomo za co, bo jakiś troll siedzi aby trollować...

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Adam Knie Mądrala (5,650 p.)
edycja 16 czerwca 2015 przez Adam Knie
Debile, trolle, małpki - jak zwał, tak zwał, byli, są i będą pewnie jeszcze przez długi czas. Można z nimi walczyć, można ich ignorować, można próbować 'ogarnąć' - większość i tak tego nie ogarnie, więc to tylko marnowanie czasu normalnych ludzi. To się też tyczy osób które prezentują coś swojego na OCENĘ, czy to będzie kod, strona, aplikacja łotewer. Skoro podejmujecie taki krok, to zwróćcie także uwagę na to, że wystąpi krytyka (to jest bardziej pewne niż bluescreen na xp *ba dum tss*). I tu jest problem - Wy, ludzie dający coś do oceny (pomijam ludzi normalnych) nie potraficie przyjąć krytyki, i kontratakujecie jakby działa się Wam krzywda (co objawia się klikaniem w nerwach w downvote'a). Albo grupka osób spamująca na forum od rzeczy, nie zważając na innych - tak można wymieniać, i wymieniać, a i tak rezultatu nie będzie. Jedni odejdą, drudzy przyjdą - i tak to będzie się kręciło - więc po prostu trzeba albo to ignorować, albo utrudniać (bo coś co jest trudno strollować, to małpki sobie odpuszczą). Więc kończąc ten wydów, jestem za i popieram pomysł.

Dziękuję, dobranoc.
1
komentarz 16 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W pełni się z tobą zgadzam aż tam ci vota pozytywnego.
+2 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Hehe, a ja miałem chyba -8 za jedno pytanie albo i więcej... jeszcze trochę i bym pobił rekord negatywnych ocen za jedno pytanie. Wszystko przez ten temat o tym czy lubicie pić alkohol w offtopie. Hehe, same abstynenty tutaj.
+2 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Podbijam… Ostatnio zacząłem dostawać downvote'y z tyłka i to przy całkowicie sensownych odpowiedziach. Patrząc na ich rozkład mogę strzelić w ciemno, że dostają je te moje odpowiedzi, które stają się "popularne".
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Bo ktoś chce "być lepszy", ale nie umie. Jeden pajac niczego nie zmieni, dwóch też. Na tym forum jest więszkość normalnych ludzi.
+2 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Ja się nie przejmuję downvotami. Zawsze znajdzie się ktoś taki, co będzie chciał dać ujemny głos bez żadnego powodu. Myślę, że nie warto udostępniać kto komu dał punkt ujemny, bo pomimo że jakaś osoba w pełni zasłuży na minus, to tej osobie która dała jej minusa, da ona kilka minusów. Niestety zdarzają się tacy ludzie.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Niby  te punkty nie są do niczego nie potrzebne, ale jest to denerwujące gdy jakiś kretyn za normalną odpowiedź  daje ci donvoty... a potem ktoś patrzy na twój profil i  ''o gośc ma 50 łapek w dół, nie warto sobie zawracać głowy kimś takim''...

Przykład;

https://forum.pasja-informatyki.pl/9970/prosze-o-obiektywna-ocene-mojej-pierwszej-strony#a9975

po -2 łapy za  nie wiadomo co... a jeszcze działą tutaj efekt domino, dwóch kretynów da łapkę w dół, to zaraz przyleci 8 innych i da też ot tak, bo jak są już 2 łapki w dół to przecież odpowiedź musi być idiotyczna...
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja ci to wynagrodziłem łapką w górę :) Bo rzeczywiście, dobra odpowiedź.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ej, ale nie obrażaj kretynów, bo oni na to nie zasługują ;)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Właśnie o tym mówię,  odpisałem jakiemuś kretynowi, który oczywiście wie wszystko lepiej, pomimo, że pisze głupoty w odpowiedziach i idiota przeleciał  kilka moich postów i dał mi łapki w dół...

 

http://gyazo.com/05cd9f44a68e875d6c731dacbfc71455

W sumie dalej szuka każdego posta i daje minusy, dzięki temu mam już -20 pkt ;D
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie przejmuj się debilem. A jak wogóle niezalogowany może dawać łapki?
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie mam pojęcia, napisałem w tej sprawie do Mirka.
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Najpierw trzba się zająć tymi ćwokami co bez żadnego powodu dają minusy, a potem poprosimy Pana Mirka, żeby wszystkie minusy polikwidował, bo to jest przesada, ty masz już ich 40 :/
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Bo cebulaczki nie rozumiejo że jak się daje coś do Review np kod czy stronkę, a ktoś nam chętnie odpowiada i wypisuje co jest źle, to nie znaczy, że chce nam dokopać, tylko dzieli się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.

Niestety taka jest mentalność, że jak kod jest chu***y to twórca też jest taki - a my to bierzemy do siebie i jest ból.. xD 

 U mnie było podobnie: https://forum.pasja-informatyki.pl/4813/jak-powinien-wygladac-dobrze-napisany-program?show=4957#a4957

Chciałbym zobaczyć powód dla którego miałem minusy w tej wypowiedzi i jakie argumenty te osoby by podały. 

1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tak niestety jest. Ale co poradzić. Jest tu pewna grupa normalnych ludzi, którym można się zwierzyć, pogadać na luzie, pomagać sobie nawzajem, ale prędzej czy później pojawią się tzw. "Dzieci Neo", które chcą programować, bo myślą, że po pierwszym dniu nauki zrobią nowe GTA, chcą żeby ktoś ich ocenił, a nie potrafią przyjąć słusznej krytyki i wreszcze zamiast pomagać budować fajne społeczeństwo(niektórzy ludzie z tego forum - szczególnie pomocą - sprawiają, że odzyskuję wiarę w ludzi) to niszczą je i mają z tego frajdę. Proszę moderatorów o upublicznienie wszystkim adresu ip takich trolli(i tak się da ich wypatrzyć), a każdy juz sobie jakoś z nimi poradzi :)
+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez niezalogowany
edycja 17 czerwca 2015

Już dużo osób napisało, wyraziło swoje zdanie, więc... Czemu jeszcze ja nie miałbym tego zrobić ;P

No więc pomysł jest dobry, w sensie, że masz dobre intencje ;) Nie wiem jakby to było w praktyce :| Łapek daje się na pewno więcej, niż chociażby komentarzy, a pisanie za każdym razem czemu dałem yes albo no może być odrobinkę denerwujące :/ Wiem, przecież można napisać którko i na temat, ale jednak utrudniałoby to korzystanie z forum, szczególnie wtedy, gdy jest się na smartfonie i ma się, no, słaby internet.

Ktoś napisał, żeby w ogóle te łapki zlikwidować. Kto inny skomentował to mówiąc a po co? I też ma rację, jak jakieś "trolle" właśnie, Dzieci Neo (z dużej oczywiście :3) albo inne niedouczone tłuki źle wypowiedzą się na temat, to czemu by nie zgasić ich negatywnego entuzjazmu...

Jeszcze kto inny napisał po co się przejmować tymi łapkami, to tylko ocena innego człowieka, no ale właśnie, wtedy się ocenia albo dobrze, albo źle. Jednak woli się dostać 5 ze sprawdzianu, a nie 1.

Podsumowując: pomysł fajny, niezbyt do zrealizowania, trochę niewygodny, łapki powinny zostać. To tyle, dziękuję, do widzenia ;)

PS: dałem ci yes ;)

Edit: Hah :D Ktoś mi dał łapkę w dół :| Jeszcze dwie to usunę tą odpowiedź ;)

1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Masz łapkę w górę, każdy powinien mieć wolność słowa a nie ukrywać swoje odpowiedzi :)
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez niezalogowany
A dziękuję ci bardzo :3 Schowanie odpowiedzi użyłem chyba 2 razy, bo jakoś się nie spodobały, ale nie dlatego, że popadłem w depresję, tylko żeby więcej mi tych down votów nie dali ;)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
A moją skromną propozycją byłoby usunięcie minusowych głosów. W końcu tutaj żadna odpowiedź ani pytanie nie są głupie ani złe.
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Bo takie najczęściej się dostaje, panie Dorionie.

@Tomatosoup

Minusów powinno się używać, kiedy ktoś gada bzdury, spami itd. Ale jeżeli ja udzieliłem prawidłowej odpowiedzi, a ktoś udzielił innej - nie ważne czy słabej czy dobrej i daje mi minusa, żeby jego odpowiedź była wyżej i była lepiej oceniana? Najczęściej dostaję minusa w takiej sytuacji i domyślam się od kogo.
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
To prawda, krótkie uzasadnienie byłoby dobrym rozwiązaniem
komentarz 17 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Albo była nietypowa. Lub użytkownik który dał votedown osobie która udzieliła nieprawidłowe lub beznadziejna odp. Np. "aby naprawić system trzeba sformatować komputer"
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Są tacy użytkownicy, np Comandeer, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie i na pewno wiedzą co piszą, ale i tak dostają od chochlików minusy. To nie jest fair.
1
komentarz 17 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Comandeer jest naprawdę świetnym i pomocnym użytkownikiem, ale co nie oznacza że nie popełnia błędów.

Wczyscy popełniają błędy.

I czasem ktoś źle napisze albo źle zrozumie.
–1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Przecież to tylko punkty.

 

Chwila sarkazmu: O mój boże dostałem downvote!1! potnę się cebulą niczym emo w świętach.... lol omg, wow
komentarz 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Tak, to są tylko punkty.

Ale pomyśl z drugiej strony: na tej samej zasadzie działa SO. Tam liczba punktów przy każdej odpowiedzi oznacza jej jakość. Przekładając to na sytuację na tym forum: część dobrych odpowiedzi może zostać uznana za złe tylko dlatego, że dostały minusy od czapy.

No i przede wszystkim: nie boli mnie sam fakt minusowania. Drażni mnie to, że downvotes są wręcz ostentacyjnie wyciągnięte z kapelusza i dodane do odpowiedzi, która wypadła z wyliczanki…
komentarz 16 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ja uważam że na samym górze były "nastarsze" a na samym dole "najnowsze"

A tutaj łapka w dół i idzie na sam dół.

Jeśli to zniknie to tak naprawdę uważam że łapki gówno robią, z wyjątkiem cyferki po lewej stronie.
1
komentarz 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Z tym, że sama ta cyferka robi bardzo dużo, bo oznacza zaufanie społeczeństwa co do poprawności danej odpowiedzi. I właśnie to społeczne zaufanie jest podstawą społeczności internetowych typu SO.

Poza tym nie mówię, że ma zniknąć. Powinna być po prostu możliwość kontroli tego, a nie całkowita anonimowość jak obecnie.
komentarz 16 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

No może masz rację.

Pewnie dlatego że ja nikomu nie ufam i nie wierzę w każdą opinię (głównie popularne recenzje publiczne) i głos (A po pewnie ma jakiegoś bot'a który daje łapki w górę, albo ma wiele kont i pisze o sobie dobrze).

Ale jak kto woli.

Ale uważam że anonimowość jest bardzo ważna w dawaniu łapek w dół.

Ponieważ - załóżmy że koleś napisał coś "głupiego" "nieodpowiedniego" albo po prostu się z nim nie zgadzamy.

Więc impulsowo dajemy łapkę w dół.

To może koleś pomyśleć "Ej, jak dał mi łapkę w dół, to ja też mu dam...ale pod każdym jego odpowiedzią"

I tak by powstała wojna totalna.

łapki, boty, przezwiska....itd. itp.

Ale to są tylko moje przypuszczenia oczywiście.

1
komentarz 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Więc tego typu działanie by ten impuls wyhamowało i zmusiło do refleksji. A z tego mogłaby wyniknąć rzeczowa dyskusja (bo dający minusa czułby się w obowiązku jakoś się z tego wytłumaczyć). I to by przysłużyło IMO wszystkim.

A co do botów - cóż… nie sądzę, żeby komuś się chciało w to bawić. No bo to jednak tylko punkty ;)
komentarz 16 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ja jestem osobą która tworzy działające trainery ułatwiacze, ale mimo że działają jakoś z nich nie korzystam, tak po prostu się uczę asm w CE. Ale bot'a tez bym zrobił, raz mi się udalo dodać 5 punktów samemu sobie na forum PCFormat... Ale dostałem małego nie miłego bana. W sumie to kilka punktów z tego błędu pozostało :3

Podobne pytania

+13 głosów
7 odpowiedzi 2,316 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w PHP przez NogaProgramowania Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 707 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w PHP przez NogaProgramowania Nowicjusz (160 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...