• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki smartwatch wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,883 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem smartwatcha, a że jestem w sprawie tych urządzeń nowicjuszem, chciałbym dopytać osoby, które wiedzą na ten temat trochę więcej. Interesuje mnie kilka kwestii:

  1. Czym kierować się przy wyborze? Na jakie parametry zwracać uwagę? Dodam, że lubię czasem pobiegać i chciałbym przy tej czynności korzystać z tegoż zegarka.
  2. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone marki, czy konkretne modele?
  3. Czy w ogóle kupno smartwatcha ma sens? Faktycznie korzysta się z niego, czy może to niepotrzebny bajer którego główną zaletą jest to, że ładnie wygląda?

Jeśli chodzi o cenę, to wolałbym nie przekraczać 300 złotych.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Czym kierować się przy wyborze? Na jakie parametry zwracać uwagę? Dodam, że lubię czasem pobiegać i chciałbym przy tej czynności korzystać z tegoż zegarka.

Kupując smartwatcha, najważniejszym czynnikiem jest cena, i to od niej zależy co dostaniemy.

Jeśli chodzi o cenę, to wolałbym nie przekraczać 300 złotych.

A już miałem pisać wywód :v Kupujesz smartwatcha czy zwykły zegarek? Jest coś w tej cenie? Jeżeli tak, podaj w co byś celował, a my pomożemy wybrać. Z drugiej strony:

Czy w ogóle kupno smartwatcha ma sens? Faktycznie korzysta się z niego, czy może to niepotrzebny bajer którego główną zaletą jest to, że ładnie wygląda?

Myślę, że w tych widełkach strata $$$, ale kto co lubi ;)

komentarz 17 stycznia 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Nie muszę grać na nim w najnowszego Wiedźmina, więc jakieś super parametry nie są konieczne, a co za tym idzie- nie szukam raczej produktów po 700-800zł.

Generalnie chciałbym, aby służył do podstawowych czynności, takich jak zegarek, wiadomości, telefony. Może proste zdjęcia. Bieganie- aby obsługiwał aplikacje typu Endomondo etc.

Wydaje mi się, że cena smartwatchy wyraźnie spada, więc znajdą się modele w niedużej cenie, które sprostają moim wymaganiom.

Myślałem na przykład o tym: http://allegro.pl/sony-smartwatch-2-sw2-silicon-black-czarny-pasek-i5890441170.html
komentarz 17 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Myśląc nad doradzeniem smartwatcha, myślałem właśnie nad tym od Sony albo od Asusa, ale wybór teraz chyba jest prosty. Skoro Ci tak zależy, soniak tutaj będzie najlepszym wyborem. Pamiętaj, że to nie sparowanie smartwatch+smartfon nie działa ot tak o, z różnymi modelami mogą być różne problemy. Zanim kupisz cokolwiek, poczytaj nieco o integralności urządzeń.
+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
IMHO szkoda pieniędzy. To trochę jak z telefonami. Producenci zawsze skupiają się na flagowych modelach.  Z zegarkiem będzie to samo. Smartwatch to zbędny bubel sam w sobie, wydając 300zł (low-end) nie ma co liczyć na jakiekolwiek fajerwerki.

Jeżeli zależy Ci tylko na "kontrolowaniu" aktywności fizycznej, to może ciekawszym rozwiązaniem może okazać się smart-band, przypuszczam, że przynajmniej cenowo, sprawa może wyglądać bardziej przyziemnie (ale tylko gdybam, bo nigdy się tym za bardzo nie interesowałem).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 626 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 758 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2021 w Urządzenia mobilne przez Michal193 Nowicjusz (130 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 11,659 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez Bodziowaty Nowicjusz (150 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...