• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki gatunek gier preferujcie? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
1,325 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witajcie

 

Mam do was małe pytanko. Zajmuje się hobbistycznie tworzeniem gier i jestem ciekaw jakie gry są teraz najbardziej nie tyle co modne, ale popularne przez graczy (tak wiem, że co gracz to inne upodobanie). U moich znajomych zdania są podzielone, dlatego chciałem zapytać się szerszą grupę ludzi. Zaznaczcie w ankiecie gatunek gry, który uważacie za ciekawy na tyle, że mogła by powstać kolejna gra, który wy lubicie lub który wy uważacie, że przyciągnęłaby uwagę dużej ilości ludzi.

Dodam, że nie robię i nie zamierzam, póki co, robić gry, którą zamierzam potem sprzedać. Mam na swoim koncie dwie gry, których rozgrywka trwa 10-15 min. Gry robię jak już mówiłem hobbistycznie, dla znajomych.

 

Dziękuję tym którzy znajdą chwilę by mi w tym pomóc.

 

Ps. Gdybym zapomniał o jakimś gatunku dajcie znać, lub mielibyście zastrzeżenia lub inne pomysły.
Możliwe odpowiedzi:
Strategiczne (48 głosów, 35%)
Strzelanki (21 głosów, 15%)
Horror (1 głos, 1%)
Survival (4 głosów, 3%)
Survival Horror (3 głosów, 2%)
RPG (47 głosów, 34%)
Logiczne (4 głosów, 3%)
Przygodowe (2 głosów, 1%)
Przygodowa/Platformówka (wiem powtarzam się, ale chodzi mi tu o taką grą z fabułę jak „To the Moon” - momentami śmieszną, ale i wzruszającą, oraz z podobną grafiką) (4 głosów, 3%)
Platformówki (chodzi mi o takie typu „Limbo” itp ) (5 głosów, 4%)
Zręcznościowe (0 głosów)

25 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Platformówki, najlepiej retro heart

+2 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
edycja 18 stycznia 2016
Nie wiem w co większośc osób teraz gra, więc wypowiem się w co ja bym zagrał.

Dobry RPG nigdy nie jest zły, chociaż ja akurat mam ostatnio "parcie" na gry nieco trudniejsze, np Titan Souls (jeżeli mówimy o indie), czy Dark Souls 2 (było też całkiem przyjemne Ori and the Blind Forest).

Osobiście nie nudzą mnie gry związane z kosmosem (mówię tu głównie o spacesim'ach). Btw bardzo fajnie że działasz w ten sposób z tworzeniem gier: małe gierki na chwilę (można gdzieś je zobaczyć?).
komentarz 17 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Mam parę pomysłów gier, które miałyby elementy logiczne typu zagadki, ukryte odpowiedzi na obrazach itp. Miałem pomysły by połączyć do z wieloma gatunkami.

Swoją drogą zapomniałem o grach typu science-fiction.

A co do moich gierek, to przykro mi, ale nie udostępniłem ich nigdzie. Dałem je tylko w ręce znajomych, którzy podziwiali je (że si tak wyrażę), pośmiali się i znaleźli parę błędów. Za co naprawdę im dziękuje, bo w ten sposób można się wiele nauczyć.

Gry nie są tak naprawdę godne uwagi. Jedna to "Survival Island", w której trzeba znaleźć zapałki by rozpalić ognisko i wezwać pomoc.

A druga to gra świąteczna pt: "Magia Świąt", gdzie chodząc po domu szuka się prezentów i zanosi pod choinkę.
komentarz 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
Gry logicne są fajne, ale wymagają dobrego designu, a to niestety wymaga dużej ilości myślenia już na etapie tworzenia (sporo pracy).

Pamiętaj że  wkońcu będziesz musiał udostępnić swoje twory dalej (Extra Credits na YT miało o tym fajny odcinek). No ale szkoda, z opisu nie brzmią najgorzej, a nawet całkiem ok.
komentarz 18 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Dzięki za miłe słowa. Może kiedyś odważę się i udostępnię swoje twory dalej :)
+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
Osobiście uwielbiam dobrą strategię, i rozbudowany survival ;) Gry typu Warcraft, Cons and Conquer zawsze pozostaną w moim sercu :D Aż żal mi że żadnych nowych części nie ma...
+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
Brakuje tutaj opcji "Niecodzienne". Mnie najbardziej wciągają gry typu Kerbal Space Program,Goat Simulator, Toribash czy nawet Minecraft. Takie gry przyciągają pomysłem, pokazują że ciągle można wymyślić coś nowego, nie trzeba ślepo podążać za tłumem i dostarczać kolejnego shootera czy rpg. Radzę ci zrobić coś własnego, spróbować pokazać coś nowego, lub odświeżyć jakiś stary pomysł (tak powstał Minecraft)
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Symulatory przecież popularne, na przykład farmy, kozy, pociągów, samolotów, ciężarówek.
1
komentarz 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
Chleba, kamienia, krowy, trawy.
komentarz 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
I jeszcze Symulator Prysznica Z Twoim Tatą 2015. I do tego bardziej mi się podoba, niż inne jakiekolwiek symulatory (w żadne nie grałem, ale i tak są dla mnie nudne). A Symulator kozy to nie symulator, tylko sandbox. Symulator ma tylko w nazwie ;)
komentarz 17 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Symulatory są ostatnio w jakimś stopniu popularne, ale robiąc ankietę nie wziąłem ich pod uwagę. Wybacz.
komentarz 18 stycznia 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Istnieje symulator chleba :D
komentarz 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
Tak :P . Grałem i polecam.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Ludzie. Przecież FPSy, czy jak kto woli strzelanki, są najbardziej popularne. Przykład? CS w Polsce jest bardzo popularną grą. Drugi przykład? Call of Duty od lat jest najlepiej sprzedającą się grą na rynku US. Dla przykładu zamieszczam artykuł na charlieintel.com ze statystyk najnowszego Black Ops 3 ARTYKUŁ

komentarz 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
Najbardziej popularne, bo najmniej myśleć trzeba ;)
komentarz 17 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Niestety.. ;)
komentarz 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
Nie, że najmniej myśleć, tylko że są najbardziej wciągające, zapewniają najwięcej rozrywki. Ale nie mówię, że nie lubię logicznych ;)
komentarz 18 stycznia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Najbardziej popularne, bo spełniają 2 cholernie ważne warunki

- Easy to play, hard to master

- Jeżeli multiplayer to można grać w nieskończoność. Nie ma poziomów, które się kończą jak w platformówkach, rpg itp.
komentarz 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
Sądząc po drugim punkcie, FPS-y są też sandbox'ami? O_o Ej, ale to jest dość możliwe, tylko że zamiast robisz co chcesz, to strzelasz w nieskończoność.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
edycja 17 stycznia 2016
Szkoda, że ankieta nie jest wielokrotnego wyboru, bo bym zaznaczył platformówki (Rayman), logiczne (Portal, The Bridge), zręcznościowe (Super Meat Boy) i strzelanki (Half-Life, CS:GO). A tak to zaznaczyłem tylko strzelanki.

Edit: zapomniałeś jeszcze o sandbox'ach ;)
komentarz 17 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Nie przemyślałem tego do końca, ale właściwie dzięki temu uniknę tego c przytrafiło mi się z znajomymi. Mianowicie podawali po trzy, cztery gatunki, a gdy podsumowałem okazało się że wyszło niemal, że po równo zainteresowania do gatunku.

A w ten sposób liczę, że każdy wybierze, w swoim mniemaniu, najlepszą opcję, czyli gatunek. Ale wezmę pod uwagę także resztę wymienionych prze ciebie gatunków. :)

Faktycznie. Zapomniałem o sandbox'ach. Niestety do ankiety nie mogę już dodać.
komentarz 18 stycznia 2016 przez niezalogowany
edycja 17 grudnia 2019
No w sumie też prawda. A FPS-y nie są moim ulubionym gatunkiem, bo najbardziej chyba lubię jakieś gry indie, 2D, ale strzelanki są chyba najpopularniejsze, więc dla ankiety zaznaczyłem FPS-y :)

A sandbox'ów (oprócz Minecrafta, w którego nie grałem chyba od 3-4 lat) to nie lubię, ale jednak tak tylko przypomniałem.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Jakby się zastanowić, w co ostatnio grałem, to wychodzi na to, że to było... na kurniku, ze znajomymi w Pana XD. I jakoś niedawno usłyszałem o projekcie utworzonym przez archive.org, gdzie można pograć w gierki, których już się dzisiaj nie odpali, to posiedziałem chwilę. I to trochę smutne, ponieważ to przez gry jestem tutaj, to dzięki nim piszę z Wami. Pamiętam jeszcze, jak kilka lat temu pomyślałem "jak fajną rzeczą jest granie w gry, ale jeszcze fajniejszą - ich tworzenie, ponieważ to właśnie ja decyduję, co się stanie" i tak to teraz wygląda ;).
komentarz 17 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
I co ważne, nie ma gier wyścigowych, a na archive pykałem w Micro Machines  XD
komentarz 17 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Zgodzę si z tobą co tworzenia gier, jest to duża frajda. Nawet błędy które wychodzą przy jej tworzeniu nie tylko uczą, le też czasem bawią. :)

Życzę dużo sukcesów, w ich tworzeniu.
komentarz 17 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Sorry za gry wyścigowe. Umknęły mi.
0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez Plessio Obywatel (1,090 p.)
Osobiście preferuję MOBA (co raczej hobbistycznie ciężko by było zrobić), ale co powiesz o takiej np. karciance?
komentarz 18 stycznia 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Fakt MOBA ciężko zrobić, ale kto wie, może zbiorę kiedyś ekipę i popróbujemy coś zrobić :)

Co do karcianki, to nie jestem przekonany. Nie jest to zły pomysł, ale to nie dla mnie.
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Tapicera Obywatel (1,320 p.)
Bardzo lubię strzelanki  typu cs go,bf 3.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
Na twoim miejscu dodałbym jeszcze wyścigowe (NFS) i sportowe (FIFA).
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Vizooo Początkujący (380 p.)
Ja to z kolegami preferujemy bardziej takie RPG,  kiedyś w Minecrafcie był cudne serwery RPG, teraz ich nie ma, ostatni padł rok temu. Była to Pandora. Pamiętam że ludzi było multum chętnych bo dobre RPG zawsze się przyjmie
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)
Nie uwzględniłeś sportowych ;) Czasem lubię sobie pograć w Fife :D
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez z1rol Nowicjusz (140 p.)
RPG z dobrą fabułą. Przykładem takiej gry jest Undertale.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Symulator, sandbox, najlepiej samochodowy. Spójrz na BeamNG, piękna gra.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Aktualnie nie gram, bo brak mi dobrych gier startegiczno-rpg o bardzo rozwiniętym świecie i dobrą historią ;)
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Wiktor Kurek Nowicjusz (230 p.)
Szkoda, że jest możliwość zaznaczenia tylko jednej odpowiedzi. :c
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ja najbardziej lubię mody i sandboxy
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Jeśli chodzi o gust ogółu, to nie będę udawał, że go znam, ale jakieś tam statystyki są dostępne, np. http://store.steampowered.com/stats/

A jeśli chodzi o mój osobisty gust, to odpowiem cytatem z pewnego serialu: "Say my name" XD.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)

Szkoda, że ankieta nie jest wielokrotnego wyboru, trudno wybrać pomiędzy strategią a RPG wink

Wybrałem RPG, mam wrażenie że mało jest teraz porządnych gier strategicznych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 436 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez Arbuz666 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,310 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kazami Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...