• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Wirusami

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Witam dziś postanowiłem sciągnąć Gta V z torrentów (tak wiem głupota straszna) po ściągnieciu okazało się że na moim komputerze pojawiło się mnustwo niechcianych programów takich jak AntyProtect czy AppsHat. Dodatkowo wyskakiwało mi mnustwo okienek i reklam.Natychmiast postanowiłem zaistanować antywirusa i padło na Comodo przeskanowałem komputer i poproszono mnie o zresetowanie komputera. Po zresetowaniu wyskoczyło mi okno Nie wykryto BIOSU , zresetowałem komputer jeszcze raz i wszystko już działało. Mimo wszystko wirusy i programy te nadal zostały.Gdy próbowałem odinstalować je ręcznie np AntyProtect to po jakimś czasie znów sam się instalował.

Zerknełem w podglad zdarzeń a tam http://i.imgur.com/fMVioiV.png i to dopiero początek listy.Właczyłem tym razem pełne skanowanie i znalazło 24 wirusy a większośc programów i tak nie została w pełni usunieta. Co mam zrobić?

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk
No na prawdę straszna głupota :)

Spróbuj może AdwCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak to jest jak sie pobiera z niesprawdzonych torrentów, polecam kickass.to ;)
A co do tego, to najlepiej jak bys odpalil system z innego hdd/pena a ten przeskanowal jako podpięty.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Nigdy ale to nigdy nie sciagaj w ten sposob pirackich kopii z internetu. Musisz zresetowac komputer wejsc na safe mode i wtedy go przeskanowac najlepiej malwarebytes.

PS. Ciesz sie ze nie zalapales CryptoWalla ktory by zaszyfrowal wszystkie Twoje dane.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany: Nie ściągaj piratów, bo bedziesz miał komputer roz.... :)

Spróbuj wejść w tryb awaryjny, może to pomoże :) Możesz też poczyścić CCleanerem. A najlepiej to zgraj sobie najważniejsze dane i zrób formata. Tak na pewno pozbędziesz się syfów.

A jeśli chcesz pograć sobie GTA 5, to poczekaj trochę, do wakacji powinno stanieć - a 170 zł za taką grę to nie jest dużo, gry na PS3 są droższe :) Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Sytuacja opanowana dziękuje za porady.

Wnioski:

-nie sciągać z torrentów
komentarz 16 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Ściągać można, gdy chce się przetestować jak gra/program będzie działać - należy jednak korzystać z sprawdzonych źródeł. :P
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Zobacz tutaj: http://usunwirusa.pl/anyprotect/

ps. GTA 4 jest fajniejsze ;)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
przeskanuj programem malwarebytes anti-malware
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
oczywiscie skanowałem nic to jednak nie dawało bo wirusyi program usuniete tym antywirusem po jakimś czasie same się instalowały i tak w kolko

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 3,444 wizyt
pytanie zadane 29 października 2015 w Offtop przez BymB3r Nowicjusz (190 p.)
+4 głosów
8 odpowiedzi 939 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...