• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się motywować do pisania kodu np. HTML?

VPS Starter Arubacloud
+6 głosów
1,080 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Cześć dziś dość frywolny temat bo mam lekkiego lenia i potrzebuje waszych sposobów, jak się motywujecie do pisania nie zależnie czy to jest HTML, czy język C albo CSS? Proszę o napisanie jak wy szukacie informacji? Wasze techniki motywacji by usiąść i pisać!

12 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
W sumie motywacja nie zależy od języka. Ja to jestem leniem do kwadratu i wolę gapić się w laptopa 30 minut niż napisać jakiś program. Motywacja? Jak chcesz być programistą, to sama perspektywa tego, że to łatwe pieniądze. Nie oszukujmy się - dużo osób to motywuje. Mnie jeszcze motywuje to, że sam coś tworzę i mam wielką radochę jak rozwiążę jakiś problem na SPOJu. Możesz rozwiązywać problemy na SPOJu, pomagać na forum, oglądać kursy i po prostu BAWIĆ SIĘ TYM, bo jak robisz to na siłę, to trochę mijasz się z celem. Sam myślałem, że trochę robię to na siłę, ale jak odpalam Code::Blocks, to czuję dreszyczk emocji (tak wiem - śmieszne :p) gdy mam coś napisać.

Ja po prostu siadam i piszę, to mi wystarcza. Nikt nie mówi, że będziesz tak miał codziennie, że od rana do wieczora kodzenie, bo tak nie będzie - sam tak mam. Jak nie masz niczego ważnego do roboty, to odpal kompilator, otwórz książke/odpalam film na jutubie czy nawet zrób konto na codecademy czy codeschool i po prostu pisz! :)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dziękuję bardzo cenne rady.
+3 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Dawid Sobieszczuk Mądrala (6,240 p.)
Dla mnie najtrudniej jest zacząć. Jak już zacznę to mogę pisać godzinami. Warto robić coś nowego, łatwiej się za to zabrać. Najbardziej motywuje mnie muzyka. Wyłączam wszystko co może mi przeszkadzać(facebook, skype itp.). Na biurku napój (woda, herbata), jakieś przekąski, kartka ołówek i mogę tak przesiedzieć cały dzień przy ciekawym projekcie.

Motywacja do działania pojawia się kiedy zaczniesz prace. Wyznacz sobie proste zadania(rozbij duże zadania na mniejsze.):
-Przygotowuje sobie coś do picia.
-Wyłączam wszystkie komunikatory.
-Puszczam muzykę.
-Włączam edytor.
-Koduje.

Takie coś o wiele łatwiej zrobić niż:
-Dzisiaj trochę pokoduję
+2 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
ciekawy projekt i chęć osiągnięcia założonych efektów, czyli inaczej mówiąc - wyzwanie
+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez hmyk Użytkownik (960 p.)
Żeby pisać należy zrozumieć, że nie potrzebujesz motywacji by to robić. Rozłóż sobie problem na małe części, gdy zaczniesz od czegoś małego dużo łatwiej jest ogarnąć cały projekt, bo później jakoś to 'leci'. Twój organizm zostanie oszukany, jeśli po prostu zaczniesz coś robić. Oglądaj ludzi, którzy programują z pasją, wtedy pasja przejdzie na Ciebie. Np. Mirosława Zelenta, czy też Arkadiusza Włodarczyka.
komentarz 28 kwietnia 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Mirek, Arek wielcy ludzie tacy pro społeczni, Mirosława Zelenta kanał na YouTube przejrzałem cały, piękny kurs C++ te zagadkowe ciągi Fibonacciego z Pizy, podcasty, trudno na prawdę, trudno, wymienić i opisać jak bardzo rozwinąłem się w analitycznym myśleniu Mirka kurs C++ tylko polecać: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo

W sumie odstawiłem na jakiś czas po rekurencyjnych funkcjach, ciężki temat ale wrócę bo jeszcze obiektowy C++ Przede mną.

Napisałeś, że "jakoś leci", ciężko przeanalizować oraz ustosunkować się do tego lotu. 
I nie fajnie się oszukiwać a zwłaszcza swój organizm, bo rodzi to reperkusje zdrowotne.
Ale dziękuję Ci za wypowiedź. Pozdrawiam.

 

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Powiem ci, że w moim przypadku, gdy próbowałem się motywować na siłę to przynosiło zupełnie odwrotny skutek. Gdy na prawdę nie chce ci się nic pisać to po prostu daj sobie luz. Z drugiej strony jednak widząc po sobie sporo rzeczy odwlekłem z braku motywacji, tak więc po części jednak warto byłoby w jakiś sposób zacząć uczyć się w stylu slight edge. Ze mną jest jednak tak, gdy wróci mi zapał to po prostu nie mogę się oderwać, co jakiś czas jak się wkręcam to w ogóle - choć wolałbym taki stan przeżywać częściej...
komentarz 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Mocna ta metoda będę ją stosował bo ciągle o niej słyszę, dziękuję.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Odkąd powstało to forum siedzę tutaj codziennie i coś dłubie, staram się pomagać i rozwiązywać jakieś problemy głównie związanem z HTML oraz CSS - kilka już rozwiązałem i przy okazji zmusiłem się do pomocy innym. Sam jednak mam porzucony pewien projekt, za który może się znowu wezmę i chyba nawet wskoczę tutaj z pomocą odnośnie pewnej rzeczy. :P Możesz też starać się pomagać w rozwiązaniu problemów z foruma.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Trzymam kciuki za Twoje projekty i zawsze jak masz problem w kodzie czy jakieś ciekawe pytanie z informatyki to znajdziesz tu z pewnością pomoc. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Trzeba po prostu siąść, napisać i motywować się tym, że działa. Robić rzeczy, które w Twojej opinii są ciekawe. Jeśli będziesz przepisywał tabelki z excela do html to wiadomo, że się znudzisz.

Może jakieś tutoriale poszukaj z ciekawymi efektami? Takimi, ze jak już to napiszesz to sobie pomyślisz "Wow, ale kozackie a takie proste". I kombinuj z tym dalej.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dzięki mam zaległego turka mi przypomniałeś na pewno mnie zmotywuje, dziękuję.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)

Najlepsza motywacja dla mnie jest oczywiscie odpowiednia muza, ale najwazniejszym czynnikiem ktory mnie motywuje dla dalszej pracy sa oczywscie pieniadze (tak tak wiem zaraz pojawia sie komentarze ze programowanie to pasja itp, itd, wiem ze to jest pasja ale w zyciu wazne sa rowniez pieniadze za ktore mozna sie dalej doskonalic, kupowac ksiazki, kursy, zakladac start upy, itp).

Wiec wlacz sobie odpowiednia muze, zaparz dobra kawe, poszukaj ciekawego projektu (jest tego wiele np na Treehouse, Pluralsight czy Lynda) i zacznij programowac czy budowac strone.

Pozdrawiam

PS. Ja wlasnie buduje sobie trzy projeky

  • wlasny startup - buduje go na Pythonie/Django
  • buduje strone dla organizacji charytatywnej za free 
  • buduje e-commerce projekt
komentarz 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Bardzo dziękuję nie znałem tych serwisów.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
U mnie przykładowo wiszą wydrukowane e-maile zadowolonych klientów. Może błache, ale każda linijka kodu więcej przybliża Cię do takiego jednego komentarza. Czasami warto wstać, wyjść z pomieszczenia, zrobić reset mózgu i z świeżo zaparzoną kawą przystąpić do działania na nowo :-)

Pozdrawiam, 5!
DoubleW.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
W żadnym wypadku błachę, to super motywacja patrzeć jak się wykonało wielkie dzieło i zadowolenie innego człowieka daje potężnego kopniaka do przodu. Dziękuję za podpowiedź, zrobię sobie takie miejsce chwały je nazwę u mnie nad biurkiem :) Pozdrawiam Piotr.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez MatexQ Bywalec (2,260 p.)
Postaw sobie jakiś cel np. "Zrobię taką i taką witrynę". Możesz zrobić sobie jej zdjęcie, wydrukować i powiesić nad biurkiem. Twój pierwszy kod, który napiszesz będzie taki sobie, ale spojrzysz i pomyślisz, że w miarę przypomina tą stronę. Już osiągnąłeś jakiś sukces. Pomyśl sobie tak "Przeszedłem przez wszystkie etapy tworzenia tej strony i poznałem nowe właściwości CSS, które mi się przydadzą.". Postanowisz więc zrobić kolejny projekt (jak Ci wyjdzie to uwierz, że to wciąga), ale do niego już będziesz chciał wdrożyć następny język np. PHP. Zbudujesz witrynę, osiągniesz zamierzony cel (po drodze spotka Cię zapewne mnóstwo problemów, które rozwiążesz sam lub z pomocą kogoś innego) i znowu się nauczysz. W końcu będzie taki moment, że to Ci nie wystaczy i będziesz chciał zbudować witrynę, która ma być zautomatyzowana czyli zarządzana przez panel itd. itd. im więcej piszesz tym bardziej się rozwiniesz. Będą na pewno momenty gdzie powiesz "ja się do tego nie nadaję", "nie umiem tego zrobić" i wyłączysz komputer i odejdziesz od niego, ale będziesz cały czas myślał o kodzie. Uwierz, że po pewnym czasie wrócisz do komputera i rozwiążesz problem :)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Tak masz w 100% rację są momenty załamania i zawieszki, że się tak wyrażę ale to chwile i momenty z życia. W każdym bądź razie warto wracać do pisania kodu w każdej wolnej chwili tak robię. Pozdrowienia.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Matywację znajdziesz w pracy którą wykonasz.
Kilka linijek i są ogromne efekty.
Gorzej jest z PHP :P kilka godzin i nic :P
Ciesz się :D
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dzięki wielkie, znam ten ból z C++ jest ryzyko, jest zabawa, że się tak wyrażę a ryzyko porażki ze strony przeglądarki jeśli chodzi o PHP a kompilatora jeśli o C++. Pozdrawiam serdecznie.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dokładnie, trzeba walczyć. Ja akurat ostatnio walczę na obu frontach
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Damianexo Obywatel (1,710 p.)
Cześć. Ja osobiście nie jestem żadnym programistom z wykształcenia i tak dalej. Studiuję Prawo i Administrację 4 semestr, no ale to nie o tym.. Lubię bardzo rysować- choć nie mam mocnego komputera i środków aby wykupić Photoshopa to używam GIMPA, lubię sobie zaprojektować stronę w wersji graficznej- tak jak tylko potrafię a następnie to pociąć i ułożyć do tego CSS. Potem mając szablon strony, ładnie go kodzę. Ale jak do tego się zabieram? Mam takie etapy:

1- cholernie się nudzę, włączam youtube odpalam Electro House Chilout music,
2- włączam notepad, XAMPP i tworzę pierwsze pliki,
3- zawsze robię tak jak inni- oczyszczam biurko z niepotrzebnych rzeczy- bo one rzeczywiście rozpraszają, bo zamiast gapić się na kod i myśleć to zapatrzysz się np na klucze albo na coś innego i zaczynasz bujać w obłokach i myśleć o dupie marynie (:P)
4- nigdy się nie poddaję- a potwierdzeniem tego jest moja wizyta tutaj, bo właśnie z powodu braku wiedzy jako amator w pisaniu stron, przyszedłem tutaj i okazało się że był to najlepszy wybór.
5- ile zdołam napisać- tak od siebie to tyle, jak mi się odechciewa to nie robię tego na siłę, bo tak jak we wszystkich przypadkach otrzymujesz skutek wręcz odwrotny od zamierzonego.
6- siema :D

 

// edit// a i jeszcze jeden punkt, właśnie go teraz dostrzegłem, a był dla mnie W OGÓLE NIE WIDOCZNY.
7. Przed każdym zasiadaniem do komputera, jak mam zamiar coś robić/pracować nad czymś to muszę mieć wysprzątany pokój- nic nie może leżeć na podłodze, wszystko musi być tak, abym w razie czego mógł wyjść a gdy wrócę nie musiał się stresować tym że mam burdel w pokoju- tylko dlatego, że nie miałem czasu bo siedziałem przed laptopem. Także to wszystko :D
komentarz 18 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Bardzo cenne, trafne a zarazem przydatne uwagi i sugestje. Dziękuję za wyczerpującą podpowiedź i pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
edycja 28 kwietnia 2016 przez Surykat
Twórz fajne rzeczy za pomocą programowania :) Naprawdę dobry, autorski pomysł powoduje, że aż człowieka nosi, kiedy ma zabrać się za jego wykonanie :) Powiąż czynność kodowania z wizją którą masz w głowie- wizją, która w jakiś sposób Cię elektryzuje. Gdy zaczniesz kojarzyć kodowanie z tym uczuciem, nic Cię nie powstrzyma. :)

To musi trochę potrwać, żeby Ci się w głowie przestawiło, ale pomimo tego, że ludzki mózg nie lubi zmian, jest jednak w jakimś stopniu plastyczny. Wykorzystaj to.
komentarz 28 kwietnia 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Pięknie napisane, powiedziane, przeze mnie przeczytane po kilka razy, aby zapamiętać treść, bo jest mocno, hipermocnie jak hyperlink krzepiąca. Zgodnie z Twoimi wytycznymi, robię stronę trochę w CMS a trochę w czystym kodzie, super to ująłeś z plastyką mózgu!
Pozdrawiam Twoje słowa warto wydrukować i na tablicy korkowej w honorowym miejscu postawić.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 36,539 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2015 w PHP przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
–1 głos
9 odpowiedzi 595 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2015 w Offtop przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...