• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Temat pracy inżynierskiej w Javascript?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,238 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2016 w JavaScript przez sarveniusz Nowicjusz (150 p.)
Cześć, zastanawiam się nad tematem pracy inżynierskiej, chciałbym napisać coś javascripcie, żeby to było w miarę ciekawe i zawierało jakieś algorytmy. Jakieś pomysły, sugestie?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Nie wiem czy ma to coś z JS wspólnego, ale AI jest ostatnio na czasie. Szczególnie segment który docelowo ma współpracować z ludźmi i się od nich uczyć, inteligentne samochody etc.
komentarz 15 stycznia 2016 przez sarveniusz Nowicjusz (150 p.)
Niby ciekawy temat, tylko nie wiem czy tu nie będzie problemu z wymyśleniem co dokładnie napisać i źródłami wiedzy.
komentarz 15 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Sieci neuronowe / algorytmy generyczne. Ostatnio jest to na fali, materiałów jest mnóstwo(i to bardzo aktualnych). Ciekawy mógłby być np. projekt samo ewoluującego wirtualnego zwierzaka, którego cechy zmieniały by się pod dyktando otaczających warunków. Bądź roboty wykorzystujące komunikację gestów/głosową (google podobno coś udostępniło co do tego drugieg) i stopniowo uczące porozumiewać się jak ludzie. Jeżeli to praca inżynierska to może raspberry PI i zrobienie samobieżnego łazika albo drona? Też na czasie. Możliwości jest mnóstwo.
komentarz 15 stycznia 2016 przez sarveniusz Nowicjusz (150 p.)
A polecasz jakieś książki?
komentarz 15 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ciężko może być. Polecam raczej wolno publikowane prace naukowe. Niestety sam nie siedzę w tej dziedzinie, więc raczej kiepsko mogę doradzić.
+2 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Szczerze mówiąc to cokolwiek możesz zrobić, może być jakaś gierka, może być jakaś strona, albo może być jakaś symulacja 3D w WebGL. Ostatnio jak mi kumpel powiedział co ludzie mają w tych pracach inżynierskich to się trochę załamałem. Studiują te 3.5 roku potem piszą jakieś bzdety, które z reguły ja robię codziennie w pracy i uważam to za coś normalnego i raczej za must have, więc i podstawowego, a człowiek na studiach się tym chwali jakby miał za to dostać Nobla. Potem taki człowiek jest wielkim inżynierem, który gdy dostanie pierwszą pracę jest wielce zdziwiony, że tyle się od niego wymaga i większości rzeczy nie potrafi, ale zdał studia na 5. Masakra.
komentarz 15 stycznia 2016 przez sarveniusz Nowicjusz (150 p.)
Studia takie teraz są, ale nie chce byle czego pisać, bo to będzie nudne, wolę już coś ciekawego zrobić i nauczyć się czegoś nowego. Myślałem o jakiejś aplikacji w AngularJS, albo grze, chociaż znowu zastanawia mnie czy nie szukać jakichś bardziej skomplikowanych matematycznie problemów.
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Może jakiś kalkulator naukowy z funkcją rysowania wykresów funkcji?
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A może coś takiego: https://thegrid.io/ ?

Względnie preprocesor CSS z własną składnią ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 467 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,698 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...