• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki darmowy W antywirus jest najlepszy?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
33,086 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Na wielu forach internetowych jest poruszany ten temat , w wiekszość testów antywirusów testy te nie są niezależne dlatego pytam się tu. Jaki antywirus jest najlepszy według was elity informatycznej (programistów) . Chciałbym się też zapytać o wasze zdanie czy przy rozsadnym uzywaniu komputera i internetu można nie posiadać antywirusa bez obawy ,zekomputer będzie zawirusowany?
komentarz 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
Jak dla mnie to antywirus musi być. Ty rozsądnie korzystasz, ale nigdy nie wiesz gdzie znajdziesz wirusa, on może być wszędzie. Ja darmowym już dziękuję, są skutecznie tylko w pewniej części. Działam na płatnej G DATA teraz i żadnych problemów. Kupiłem w klucz-system, więc i cena dobra, i gwarancja że legalne, a to istotne, bo w różnych sklepach internetowych lubią przewalać. Ale tu jest wszystko ok :)
komentarz 27 maja 2017 przez tymmso Początkujący (360 p.)
ja też używam g daty, jak do tej pory mnie nie zawiódł, nie jest to nie wiadomo jaki wydatek a ochrona bardzo dobra, z mojeg kompa korzysta kilka osób dlatego szukałem jakiegoś antywirusa, który w miarę będzie wszechstronnie ogarniał to co się tam wyprawia. Jak na razie wszystko działa mi bez większych problemów, więc chyba poprawnie wszystko się sprawuje.

28 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Najlepsza do analizy podejżanych plików jest strona VirusTotal.com smiley Każdy antywirus ma wady i zalety i wbrew pozorom może wprowadzać inne niebezpieczeństwa. Jako że jest to program, który analizuje wszystko, co do ciebie dotrze, to każdy 0-day dostanie się do twojego systemu. A attack survace jest ogromny.

–1 głos
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Chyba najpopularniejszy Avast! jest dość dobrym programem.

 

Pozdrawiam
komentarz 20 kwietnia 2016 przez nod Nowicjusz (100 p.)
Jeśli chodzi o darmowe rozwiązania antywirusowe to polecam poszukanie kluczy na triale do eseta - można znaleźć nawet 3 miesięczne. W domu wersja darmowa AVG jest ok ale dołożył bym oczywiście jakiś backup.

Dla zastosowań firmowych oczywiście tylko pełne/płatne wersje
–1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez AV'ger Użytkownik (790 p.)
Ja osobiście używam AVG Free na ten czas. Jednak wiadomo darmowa wersja jest bardzo okrojona i nie zapewnia dostatecznego zabezpieczenia. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i świadomość, choć warto własną rozwagę podeprzeć jakimiś dodatkami. Poza antywirusem zabezpiecz dostatecznie router i ewentualnie przeglądarkę. Ja używam na co dzień Firefoxa z rozszerzeniami: Adblock Plus, AVG WebTuneUp, FoxyProxy, Ghostery, Lightbeam oraz WOT. ;)
–1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez obeliksgall Użytkownik (540 p.)

Osobiście używam Security Essentials od M$ plus ostrożność co do przeglądanych treści i nie mam żadnego problemu z wirusami/robakami itp.

–1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Osobiście korzystam z Avasta, mimo, że wiem, że pożera najwięcej zasobów PC ze wszystkich antywirusów (tych bardziej znanych). W moim przypadku jest to kwestia przyzwyczajenia - strefa komfortu z której nie chce wyjść, bo jest mi w niej dobrze ;)
komentarz 25 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Podobno po deinstalacji Avasta są problemy z instalacją innych antywirusów.
–1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez testashur Użytkownik (520 p.)
Ja mam AVG Free (na początek dostaniesz Pro na 30dni) i mi w zupełności wystarczy. Jeżeli chcesz mieć lekko lepszą ochronę polecam AVG Pro ( Mieści się w okolicach 200zł za rok).  Z góry nie polecam Avasta.
–1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez michut Nowicjusz (140 p.)
http://www.gsmservice.pl/17784,Niezalezne_AVTEST_Bitdefender_znow_najlepszy,news.html jak ktoś jeszcze ma wątpliwości to polecam przeczytać o najnowszych wynikach AV Testu.
–1 głos
odpowiedź 6 września 2018 przez le_meilleur Nowicjusz (140 p.)
Faktycznie ostatnio jakby ciszej się zrobiło o wirusach (robakach, trojanach i całej masie innego złośliwego oprogramowania), bo zabezpieczenia się polepszyły, ale chciałbym zauważyć że teraz tworzeniem szeroko pojętej gamy wirusów zajmują się głównie specjalne do tego szkolone grupy osób, które mają za zadanie nie wyświetlanie stron xxx na komputerze bez zgody użytkownika, ale wykradanie danych - no i o oczywiście ich sprzedaż, Im mniej jest taki wirus widoczny tym lepiej - dłużej mozna dane wykradać/sledzić.

Ja osobiście polecam antywirusy online, które działaja w oparciu o kilka (a czasami i kilkanaście) baz antywirusowych. Zalety: są lekkie i skuteczne, Osobiście używam Secure APlusa od dobryvch kilku lat i jestem mega zadowolony. To plus zdrowy rozsądek dają dosyc solidna ochronę antywirusową. LE_MEILL01

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
+2 głosów
17 odpowiedzi 2,665 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ciri Gaduła (3,380 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...