• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki darmowy W antywirus jest najlepszy?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
33,086 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Na wielu forach internetowych jest poruszany ten temat , w wiekszość testów antywirusów testy te nie są niezależne dlatego pytam się tu. Jaki antywirus jest najlepszy według was elity informatycznej (programistów) . Chciałbym się też zapytać o wasze zdanie czy przy rozsadnym uzywaniu komputera i internetu można nie posiadać antywirusa bez obawy ,zekomputer będzie zawirusowany?
komentarz 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
Jak dla mnie to antywirus musi być. Ty rozsądnie korzystasz, ale nigdy nie wiesz gdzie znajdziesz wirusa, on może być wszędzie. Ja darmowym już dziękuję, są skutecznie tylko w pewniej części. Działam na płatnej G DATA teraz i żadnych problemów. Kupiłem w klucz-system, więc i cena dobra, i gwarancja że legalne, a to istotne, bo w różnych sklepach internetowych lubią przewalać. Ale tu jest wszystko ok :)
komentarz 27 maja 2017 przez tymmso Początkujący (360 p.)
ja też używam g daty, jak do tej pory mnie nie zawiódł, nie jest to nie wiadomo jaki wydatek a ochrona bardzo dobra, z mojeg kompa korzysta kilka osób dlatego szukałem jakiegoś antywirusa, który w miarę będzie wszechstronnie ogarniał to co się tam wyprawia. Jak na razie wszystko działa mi bez większych problemów, więc chyba poprawnie wszystko się sprawuje.

28 odpowiedzi

+16 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez niezalogowany
Najlepszym anty wirusem jesteśmy my
4
komentarz 19 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Za to masz akurat + :)
+3 głosów
odpowiedź 20 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Wszystkie antywirusy razem wzięte nie dadzą większego bezpieczeństwa niż Linux.
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Mój znajomy nie używa antywiursa i ja też. Ja po prostu jestem ostrożny - wchodzę tylko na zaufane strony i nie zdażyło mi się żebym miał zawirusowanego laptopa. Jednak jak coś się znajdzie, to warto przeskanować np. hijackthis czy jakiś odpowiednik tego programu.
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Nie ma zadnego programu antywirusowego ktory bedzie chronil Twoja komputer w 100% (obojetnie czy platny czy darmowy).

Najlepszym antywirusem jest nasz wlasny mozg i sposb w jaki korzystamy z internetu.

Dobrym rozwiazaniem jest korzystanie z przegladarki SandBoxie ktora chroni komputer przed zainfekowaniem.

http://www.sandboxie.com/

Jest to program (przegladarka) ktora podczas np sciagania jakiegokolwiek programu z internetu uruchamia wirtualne srodowisko odizolowane od naszego komputera, wiec nawet jesli sciagniemy malware to nic sie nie dzieje poniewaz nie ma on dostepu do naszego systemu operacyjnego)

Pozdrawiam
komentarz 16 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Windows chyba też skanuje pliki po pobraniu.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Tylko nowsze wersje i nie system Windows tylko przeglądarka Edge lub Internet Explorer.
+2 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
360 Total Security
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Moje ostatnie lata z Windowsem na pokładzie przeżyłam z tym antywirusem. Teraz to już nic się mnie nie ima.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Miałem przed zainstalowaniem avast! "antywirus" Trend Micro Security, odradzam używanie go, normalnie chodził ale gdy licencja padła to od razu ujawniły się wirusy, które od tak przy utracie licencji sie uruchomiły. Jak moi przedmówcy, to ty jesteś najlepszym antywirusem, tylko ty jedynie odróżniasz złe od dobrego bez żadnego schematu, po prostu widzisz to.
+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez Wirga Nowicjusz (160 p.)
Moim zdaniem osobistym nie da się w 100% uniknąć zagrożenia nie posiadając programów antywirusowych, w szczególności jak ma się dzieci w domu. Wiem co mówię, bo nie raz u mnie dzieciaki coś klikły, a miały grać tylko w grę. Ja dlatego zakupiłam sobie Bitdefender 2016, który ma fajną opcje rodzica i blokuje niechciane stronki. Poza tym nie obciąza systemu zbytnio, no i skanowanie przebiega bardzo szybko.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Tak na prawdę trudno jest mi odpowiedzieć na twoje zapytanie, wszystko zależy od sposobu w jaki poruszasz się po sieci. Jak widzisz są ludzie, którzy nie potrzebują antywira, bo wchodzą tylko na zaufane stronki i im jest niepotrzebny. Ja jednak od początków mojej znajomości z PC korzystam z Avasta (przez krótki okres miałem również Nortona gdy kupowałem nowy komputer). W moim przypadku wystarczy mi w zupełności avast, nie mam żadnych problemów.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy
Avira Free AntiVir

Ostrożność ostrożnością, ale antywirusa bym się nie pozbywał. Nie zajmuje on dużo zasobów, daje jednak 99 procentową pewność, a to pozytywnie wpływa na spokój ducha :D

Nie odwiedzam ciemnej strony internetu (pirackich np.), jednak czasem szukam jakiejś informacji w googlach i od czasu do czasu trzeba odwiedzić jakąś stronę, o której nigdy wcześniej się nie słyszałem i  nie mam pojęcia czy jest bezpieczna.

Do tego Windows Defender i jest OK.
0 głosów
odpowiedź 12 października 2016 przez KIG Użytkownik (950 p.)

WG AVG free antivirus

KLIKNIJ

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2017 przez tymmso Początkujący (360 p.)
nie tylko do firmowych lepsze są płatne wersje, ja pełno przesyłam ważnych danych, skanów umów czy rozliczeń przez domowy komp i nie wyobrażam sobie że to miało by być byle jak chronione, podobnie jak przelewy, zakupy w necie. Wolę wydać parę złotych na rok ale mieć większe bezpieczeństwo i pomoc w razie problemów, bo zawsze też można liczyć na pomoc techniczną przy płatnym antywirusie
0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Z darmowych to Polacy wybierają Avast, dla mnie jest słaby. AVG jest niezły i Kaspersky, ale płatny.

http://www.spidersweb.pl/2017/01/jaki-antywirus-wybrac-2017.html
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Najlepszy darmowy antywirus to:
Płatny, darmowy, antywirus.

Czyli, wchodzisz na: http://www.eset.pl/Pobierz/Wersje_testowe
I raz na miesiąc zmieniasz użytkownika na np: dskjdfkkdjsfhjldfsk@gov.pl
Nie trzeba potwierdzać maila.
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez Sokhzyf Nowicjusz (140 p.)
Jest sporo dobrych darmowych antywirusów, każdy musi sobie wybrać taki, który będzie odpowiadał jego potrzebom i uwarunkowaniom sprzętowym - dla niektórych bardzo ważną kwestią będzie czy program za dużo zasobów nie zżera. Polecam fajny ranking gdzie zebrano najlepsze darmowe antywirusy: http://www.instalki.pl/demonstracje/bezpieczenstwo/13910-darmowe-programy-antywirusowe.html
0 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Osobiście korzystam z 360 Total Security i sprawuje się całkiem dobrze
komentarz 16 września 2017 przez Julianek18 Nowicjusz (100 p.)
Ja korzystam z Avasta, ale od października będę prowadził firmę i z tego co wie to darmowy system może być używany tylko i wyłącznie do domu. Więc będę zmuszony kupić płatną licencje. Czy możecie coś polecić? Cenowo bardzo ciekawi mnie Acrabit bo opcja dla małych firm to koszt 99 zł na trzy licencje i wersja mobilna.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
z bezpłatnych AVAST - nie zamula komputera

z płatnych KASPERSKY - też nie zamula komputera

 

Totalnie nie polecam AVG - STRASZNIEEEEEE zamula komputer nie da rady nic robić a w gry grać to już nawet nie wspomnę
–1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Ja mam AVG free edycje i wystarcza mi w zupełności. Mam poprostu do niego zaufanie.
–1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ja używam AVG + Malwarebytes(do skanowania tak co tydzień). Niestety i tak, szansa że się czymś zarazimy istnieje. Polecam nie ściągać z dziwnych stron (dziwne "dopiski" oznaczające kraj, jakieś Tajlandzkie, Filipińskie czy jeszcze inne Afrykany), oraz z witryn które wyglądają jak robione przez 14 latka. Zazwyczaj są byle jakie, bo służą tylko do wszelkiego rodzaju oszustw i szkodzenia użytkownikom. Najlepszym sposobem na bezpieczeństwo w sieci jest chyba wywalenie Windowsa. Nie wiem jak sprawa ma się do systemów typu Novell, BSD czy Minix i innych unixo pochodnych, ale mój Debian przez dwa lata bez antywira nie złapał nic. A nie oszczędzałem go, chodziłem po stronach wszelakich i pobierałem co wpadło w zasięg mojej przeglądarki.
–1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Zaden darmowy.
Zarzuć sobie NOD'a, polecam
komentarz 25 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)

ESET NOD32 jest płatny. smiley

2
komentarz 29 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Napisał że żaden darmowy i ma kupić NOD'a :)
–1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez wbq Początkujący (480 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez wbq
Rowniez nie mam od dłuższego czasu antyvirusa i wszystko śmiga, jedynie od czasu do czasu przeskanuje kompa antyspyware np. spybot search & destroy, wiadomo, że po dłuższym korzystaniu z internetu jakiś drobny syf zawsze się znajdzie, jednak posiadanie antyvirusa by tego wcale nie zmieniło. Więc tak - przy rozsądnym korzystaniu z komputera antyvirus jest zbędny.

A co do pierwszego pytania , osobiście korzystałem przez ok pół roku z Comodo Internet Security, bardzo dobry firewall + antyvirus, sandbox, dodatkowo posiada swoja przeglądarke Comodo Dragon Internet Browser (odpowiednik google chrome), która jest znacznie bezpieczniejsza, może i nawet bardziej stabilniejsza od chroma. Program posiada również pare innych ciekawych funkcji i jest do tego darmowy.
komentarz 11 lipca 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Mój znajomy twierdzi, że Comodo to masoński szpieg.

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
+2 głosów
17 odpowiedzi 2,665 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ciri Gaduła (3,380 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...