• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca po technikum

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,138 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 8 lipca 2017
Czy są tutaj osoby które znalazły pracę po szkole średniej, jak z tym jest? Dzisiaj przeglądałem oferty pracy w moim mieście i znalazłem kilka w których mógłbym się sprawdzić (posiadam wiedzę której oczekuje pracodawca). Za rok kończę technikum, chciałbym pójść do pracy i jednocześnie pójśc na studia zaoczne. Mógłbym pracować nawet za małe pieniądz, żeby tylko zdobyć doświadczenie w zawodzie. Jest jednak jedno ale, we wszystkich ofertach pracy wymagają albo wykształcenie wyższe albo jakieś doświadczenie. Skąd ja osoba po technikum mam mieć doświadczenie w zawodzie, o wykształceniu wyższym już nie wspomnę, czy da się znaleźć pracę z umiejętnościami po technikum?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
wybrane 15 kwietnia 2015

Najlepsza
Najlepszym rozwiązaniem jest iść na studia zaoczne, bo sam poszedłem na dzienne i żałuję trochę. Jak pójdziesz na studia zaoczne, to na 99% wezmą Ciebie do pracy w tygodniu.

Może i wymagają doświadczenia, ale jak napiszesz dobrze CV i pokażesz na rozmowie, że ogarniasz, to bez problemu wezmą.
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Tak, jako freelancer lub zakładając własną firmę.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Pewnie, że jest na początek zdecydowanie polecam staż finansowany ze środków UE - dostaniesz pięniążki, a jak trafisz na spoko pracodawce to on ci również może tyle zapłacić dodatkowo co za staż, nie są to duże pieniądze, ale prawie 2k na początek lepsze niż nic. ;) Spokojnie da się znaleźć prace, wystarczą chęci i trochę cierpliwości, byłem w podobnej sytuacji tylko, że przerwałem studia dzienne, bo sytuacja mnie do tego zmusiła. Trochę jednak poczekałem aż znalazła się dobra oferta z pup i poszło, rozmowa z pracodawcą, pracuję w swoim zawodzie, w czerwcu rekrutacja na zaoczne i gitara.

Z założeniem firmy na sam początek radziłbym poczekać, popracuj na razie u kogoś aby obyć się z pracą i zobaczyć jak to jest. Tak samo freelancerka może poczekać - możesz owszem zacząć, ale nie będzie różowo. Oczywiście możesz połączyć staż z freelancerką, wiadomo.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,193 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 687 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 5,879 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...