• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam pytanie może mądre może głupie nie wiem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
edycja 11 stycznia 2016 przez 0xf
Cześć, mam parę pytań dotyczących ogólnie linuxa, szyfrowania, bezpieczeństwa, prywatności itp. Polacze wszystkie wątki w jednym pytaniu. Czy uważacie że mając linuxa jesteśmy mniej narażeni na oko wielkiego brata i czy warto tego linuxa wspomóc jakimś szyfrowaniem(i jak już to jakim? ), czy możemy być anonimowi używając komputera i internetu (co uważacie za swoiste zasady bhp? ) Dlaczego jesteśmy skazani na micro$oft albo dlaczego nie jesteśmy? I najważniejsze jak zwalczać tego wielkiego brata jakim jest rząd, korporacje i inne organizacje przestępczej które nas śledzą ? Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2016 przez sonquer Gaduła (4,280 p.)

Napisz własny OS z własnym softem, potem wepnij się w TOR'a i korzystaj z end node gdzieś w Tajlandii.
A tak na poważnie. Może i wielki brat jest w stanie gromadzić bardzo ale to bardzo dużo danych, ale nic nie potrafi z tym zrobić. Choć fakt to co robiłeś w sieci np. 10 lat temu może się przeciwko tobie odwrócić, stąd też lepiej dmuchać na zimne. Jeżeli chcesz poczytać o bezpieczeństwie i ogólnej anonimowości to polecam Ci jakieś forum na .onion
Pozdr! cool

komentarz 11 stycznia 2016 przez Muminek Dyskutant (8,650 p.)

Zdziwiłbyś się. Analiza tych danych dostarcza wiele, wiele niebezpiecznych informacji. Ciekawy artykuł był kiedyś na ten temat na niebezpieczniku.

Nawet znalazłem: link.

Biorąc pod uwagę zwiększone możliwości działania, same dane których jest bardzo, bardzo dużo to zagrożenie.

komentarz 11 stycznia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
ToRepublic do którego ma dostęp psiarnia? Albo jakieś chore miejsca gdzie szukają frajerów? Ja. onion uważam za wylegarnie przestępców i policji udajacej przestępców i tyle ale nwm nie jestem obyty.
komentarz 11 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
.onion to przede wszystkim wolność. To co ludzie z tą wolnością robią to inna bajka...

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 528 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 421 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...