• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak przekierowac dzwiek na głośniki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez micallpl Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 11 stycznia 2016 przez Arkadiusz Waluk
jestem tu nowy i jestem uczniem technikum informatycznego .dzisiaj miałem na zawodowych o strumieniu danych na systemie linux (na debianie dokładnie) i uszłyszałem że jest taka opcja zeby wynikiem takiego przekierowania danych był dzwiek wydobywany z głośników . czy to w ogole możliwe ?? Na internecie szukałem ale nie mogłem nic znaleźć .czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie ?? z góry dziekuje i nawet nie orietuje sie czy to spam czy nowy temat

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2016 przez Mateusz Tocha Bywalec (2,560 p.)
Jedyne co mi przychodzi do głowy to tak zwane układy DAC (czyli digital to analog converter) wtedy przy użyciu odpowiedniej funkcji możesz wygenerować strumień kolejnych po sobie wartości binarnych np w formacie 12, 16 bitowym, i zostaną one przekonwertowane na sygnał analogowy który poprzez wzmacniacze, filtry mogą trafić na głośniki.

 

Jeżeli chodziło ci o coś innego to sorry za spam. Może napisze coś więcej: jaki strumień danych? , czy to Rasperry PI może z linuxem itp..

 

Ogólnie jeżeli mógłbyś sterować pojedynczym bitem na jakimś pinie wyjściowym swojego procesora (sterować GPIO) to mógłbyś zastosować 8 takich wyjść, stosując przy tym tak zwaną drabinkę rezystorową utworzyć sygnał analogowy. Jest to bardzo prosty sposob, zazwyczaj nie nadający się do zastosowań.

Zobacz sobie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Y2OPnrgb0pY
komentarz 11 stycznia 2016 przez micallpl Nowicjusz (120 p.)
miedzy innymi mi o to chodzilo . dziekuje za poswiecony czas ale cos czuje ze bede musiał dorwac swojego  nauczyciela  aby dokładnie rozwinac problem o ktory mi chodzi .

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 643 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 375 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez ladybug Początkujący (350 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...