• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lenovo OneKeyRecovery - chcę wrzucić tam swój system.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Quiku Obywatel (1,370 p.)
Witajcie :)
Użytkuję laptopa Lenovo, jak już kilka razy wspominałem. Ma on przydatny bajer - One Key Recovery. Bajer ten został przeze mnie prawdopodobnie zepsuty, podczas grzebania na partycji na której istniał.
Mam pytanie - czy da się tą funkcję wykorzystać bardziej po swojemu? Jest jakaś możliwość, żebym wrzucił tam np. instalkę Linuxa, zamiast Win8 które tam siedzi? Albo pójść o krok dalej - zainstalować na tej partycji system, i przy włączaniu komputera i przy wciśnięciu przycisku OKR bootował by się z niej OS?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2016 przez Quiku Obywatel (1,370 p.)
Nikt, nic? :/
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Ja trochę nie rozumiem twojego toku myślenia. Przecież to jest bez sensu... Po co robić backup linuxa One Key'em? Zresztą tobie nawet nie o to chodzi, tylko o wrzycenie pliku *.iso do One Key'a. To przecież się nie trzyma kupy. Linuxa instalujesz przecież najprościej w świecie z USB, lub płyty. Jeśli chodzi o uszkodzenie programu One Key, to możesz go pobrać z oficjalnej strony Lenovo do określonego modelu twojego sprzętu :) Moim zdaniem Lenovo i ich dodatki są tragiczne. Ja wywalilem wszystko od Lenovo (łącznie z systemem, czyli najprościej stworzyłem nową tablicę partycji na dysku). Do backup'ów polecam PARAGON Backup & Recovery (tylko on działa z poziomu Windowsa) jest wiele pracujacych poza systemem (często na kernelu Linuxa). Pozdrawiam :)
komentarz 12 stycznia 2016 przez Quiku Obywatel (1,370 p.)
Dzięki za odpowiedź.
Po co? Chyba po prostu dla sportu, chciałem to poznać, zrozumieć jak to działa. Lubię sobie tak customizować sprzęt. Dlatego nie zapytałem czy to ma sens, tylko czy można to zrobić.
Nie wiedziałem nawet że Lenovo to udostępnia w sieci, zaraz sobie to sprawdzę.
Również pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Dawidinietylko Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 181 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...