• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak to się robi :D Pliki cookie, czy warto? Czy youtube stusuje je w zapisywaniu info czy ktos dał kciuka itp

Object Storage Arubacloud
0 głosów
179 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2016 w Offtop przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Zastanawiam się jak to jest na youtube, że sobie wchodzę na jakiś filmik klikam kciuka i gdy odświeżę stronę to wygląda to tak jakby informacja że kliknąłem kciuka była na moim kompie bo ładuje się bardzo szybko automatycznie razem z wczytaniem strony, i zastanawiam się czy do tego celu użyto plików cookie i te informacje są zapisane w mojej przeglądarce :D Bo np ja mam to widoczne że informacje są pobierane bezpośrednio z bazy i to powoduje ze widać że się ładuje xD i to mnie irytuje.. a więc pytanie.. jak tu u nich jest? :D

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 10 stycznia 2016 przez Lid$
 
Najlepsza
A czemu nie wygenerować takiej informacji na serwerze i posłać klientowi? Tak po prostu... Zbyt mainstreamowe? ;)
komentarz 10 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Tak to wygląda, jak się kombinuje :D
komentarz 10 stycznia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Spokojnie ja nie kombinuje xD tylko pytam.. a z tego co wiem to kto pyta nie błądzi xD Ja mam zrobione tak że informacja jest w bazie danych i stamtąd jest pobierana, wszystko działa pięknie oprócz tego że to wszystko przechodzi przez js'a i jest zrobiona funkcja onload i chyba przez to jest wczytywana troszkę później niż reszta strony.. pytanie kolejne.. czy na takich właśnie stronach jak youtube jest taka informacja pobierana przez zapytanie bezpośrednio z php czy przechodzi przez js?
komentarz 10 stycznia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Głównie chodzi mi o to że chcę aby informacja o tym, że kliknąłem kciuka była wczytywana równocześnie z resztą strony.
komentarz 10 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Na stronach takich jak YT, często stosowane są systemy szablonów JS, a informacje są przesyłane w JSON przez sockety. Wszystkie przejścia na inne strony są rozwiązywane przy pomocy History API.

Natomiast w Twoim przypadku najłatwiej i najrozsądniej po prostu generować taką informację wraz ze stroną na serwerze… Po prostu.
komentarz 10 stycznia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Aha kumam, dzięki ;)

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 6,040 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 652 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Inne języki przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...