• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakich IDE używacie ?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,711 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Offtop przez Gowi Użytkownik (830 p.)
Witam,

chciałbym się dowiedzieć z jakiego IDE korzystacie, a przy okazji podali język, w którym piszą.

18 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
PHP - PHPStorm

Java - InteliJ

C++ - CLion

Goraco polecam! Profesjonalne narzedzia :)
komentarz 9 stycznia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
@EventMouse Skup się na programowaniu a nie edytorach / IDE
+1 głos
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Zazwyczaj takie jednoplikowe programy piszę w SublimeText 3, a później po prostu kompiluje w terminalu - mówię tu głównie o C++. Próbowałem się przerzucić na CLion'a, ale jakoś nie mogę się przekonać :( Za bardzo irytują mnie te wszystkie podpowiedzi do składni, no i sam layout jakoś nie przypadł mi do gustu. Z drugiej strony jak piszę coś w Javie to używam IntelliJ, który jest praktycznie tym samym co CLion tylko dla innego języka (oba IDE stworzone przez JetBrains).
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 9 stycznia 2016 przez C☺ndzi

Visual Studio 2015 / Code::Blocks + C++.

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez dbtrunks Obywatel (1,150 p.)
Visual Studio 2012
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
Do front-endu(html,css, sass, js): Atom
Do Javy: IntelliJ
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Code::Blocks i VS 2015
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Java.
Najczęściej Eclipse
Do pisania GUI NetBeans. :)
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
  • C++ - Code::Blocks
  • Python - Python'owe IDLE
  • HTML, CSS itp. - Atom

W HTML i CSS póki co to nic robię, a Python'a to na razie odstawiłem (po prostu chciałem się nauczyć Python'a, a czy później będzie mi potrzebny to się zobaczy ;)), więc w sumie liczy się tylko C++. A w C++ piszę w C::B a nie w Visual Studio, bo Visual Studio jest płatny, a nawet jeśli mogę sobie ściągnąć darmową wersję Community, to i tak nie można na niej robić płatnych programów (czy gier w moim przypadku), więc zostanę przy Code::Blocks'ie ;)

komentarz 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
Hm, a no ciekawe :) Może się tym jednak bardziej zainteresuję i trochę więcej o tym poczytam, dzięki ;)
komentarz 9 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
...ale nie wspiera multiplatformowości. :P
komentarz 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
Dobra, póki co zostaję przy starych, dobrych Klockach::Kodu ;)
komentarz 9 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Źle czytałeś, bo nie tylko Express, ale i Community pozwala na zastosowanie komercyjne, wspominają to na głównej stronie:

Any individual developer can use Visual Studio Community to create their own free or paid apps.

...ale nie wspiera multiplatformowości. :P

Ale i nie zabrania. Znam mnóstwo multiplatformowych projektów dla których podstawowym środowiskiem jest VS.

komentarz 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
Nawet się w to za bardzo nie zagłębiałem, więc byłem po prostu przekonany, że wersja Community jest darmowa, ale nie pozwala na zarabianie na aplikacjach zrobionych w tej wersji, a pozostałe są płatne, więc dałem sobie spokój i dalej niczego nie sprawdzałem ;)
komentarz 9 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Spodziewałem się tu Ciebie, adrian17. :)

Nie mam doświadczenia z VS, ale muszę powiedzieć, że nie brzmi przekonująco to, że "nie zabrania"... No sam przyznaj. ;)
komentarz 9 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Ale "nie zabrania" i "nie wspiera" to tak ogólne stwierdzenia, że równie dobrze można je powiedzieć o C::B czy XCode. Jedyna różnica między nimi jest taka, że VS odpalisz tylko na Windowsie, a XCode na Macu. (Pod niektórymi względami VS jest wręcz bardziej "multiplatformowy" - można na nim na przykład zdalnie debugować aplikacje działające przez GDB na linuxie.)

A nawet to, że C::B jest multiplatformowy, nie sprawia magicznie że aplikacje na nim będą multiplatformowe. Najmniejsze pierdoły jak nagłówek z funkcją inet_ntoa czy nazwa biblioteki z OpenGLem różnią się między systemami i IDE tego nie rozwiąże.

W praktyce temat "multiplatformowości" projektu nie sprowadza się do "jakie IDE używasz", tylko "czy używasz CMake (lub pokrewnych)". GitHub na którym zobaczysz plik projektu jakiegokolwiek IDE zamiast CMakeLists.txt z definicji traci na przenośności.

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Vodoo Dyskutant (9,270 p.)
C++, C# - Visual Studio 2015
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
Code::Blocks - C++
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Co prawda to z czego korzystam nie jest IDE tylko zwykłym edytorem tekstu z podświetlaną składnią, ale co mi tam.
Korzystam z Sublime Text prawie do wszystkiego, czyli Ruby/Rails, HTML/HAML, CSS/SASS, JavaScript/CoffeeScript, YAML.
Ogólnie jeżeli ktoś nie potrzebuje IDE to polecam zainteresować się tym edytorem, bo jest całkiem przyjemnym narzędziem.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Code::Blocks, język C.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
C/C++ - Code::Blocks

Java - Eclipse
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez niezalogowany
VS15 C++/C#, czasami Qt Creator C++
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
XamarinStudio i Visual Studio Express(C++) - C#

IntelliJ IDEA Community Edition - Java
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Benek Szeryf (90,990 p.)
  • Edytor Gvim: bash, tcsh, awk
  • CodeBlocks: C++
  • Edytor Notepad++: HTML, CSS, PHP, JS
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Code::Blocks, QT Creator, Visual Studio(sporadycznie, choć mam pełną wersję - nie ma na linuxa..) - C++

Sublime Text - HTML, CSS, JavaScript, PHP
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Hryniu292 Użytkownik (600 p.)
Do HTML i CSS: Atom

Do C++ : Code::Blocks
komentarz 9 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Aczkolwiek atom to nie ide :)
komentarz 9 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
ktoś mi tu wspomniał, że "może być przystosowane do pracy jako ide"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 914 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w C i C++ przez wiktortr Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 1 października 2015 w C# przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 667 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w C i C++ przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...