• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradniki Linuxowskie - Panie Zelencie? ;)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Chciałbym się was zapytać, czy są jakieś fajne poradniki na temat żółtodziobów w Linuxie. Wiem, że są, ale jakiś porządny poproszę. I teraz druga sprawa: zachęćmy Pana Zet do rozpoczęcia serii Linuxowej. Jeszcze trochę nie będę miał Linuxa, ale innym się przyda, a jak już będę miał to i ja się załapię, bo od Pana Zet napewno będę oglądał ;)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Co ja radzę - zainstalować sobie go i robić to co na windowsie - oglądanie filmów, kodzenie itd. za pomocą terminala. Naprawdę - wpiszesz to co potrzebujesz po Polsku/Angielsku i masz odpowiedź. Tak moim zdaniem najszybciej nauczysz się obsługi Linuxa.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
ale co bys chcial zeby bylo w tym poradniku ?

bo nie potrafie sobie tego wyobrazic, jak np w Ubuntu masz juz wszystko, praktycznie nic nie trzeba robic
komentarz 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
No rzeczywiście, zamierzam sobie zainstalować Ubuntu. No i rzeczywiście, to brzmi lekko, jakbym chciał się od nowa uczyć włączania kompa, ale chodzi mi najbardziej o konsolę, komendy.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
wydaje mi sie ze konsola to nie jest na kurs video, jednak mimo wszystko przeczytac najlepiej opis i probowac samemu z kursu na jakiejs stronie.

Moze sie myle :) wyraz swoje zdanie :P
komentarz 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Rzeczywiście, chyba najlepiej uczyć się samemu ;)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Raczej nie chodzi o to co w nim jest tylko często gęsto w firmach właśnie kodzi się na linuksie (np. Nokia Wrocław) i bez tego, to ciężko żeby przyjęli.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Według mnie ubuntu to bardziej taki windows pod jądrem linuxa. Sam mam zainstalowany Ubuntu u siebie na laptopie, terminal nie przydaje się prawie wcale, jedynie czasem do pobrania paczek instalacyjnych. Ale na początek przygody z linuxem jak najbardziej polecam Ubuntu albo OpenSuse, popróbuj różnych komend typu kopiowanie plików, pakowanie i rozpakowywanie archiwów. Trudno mi powiedzieć, w technikum mój nauczyciel od systemów miał takiego pdfa, była tam naprawdę masa zadań i komend. Nie mogę go teraz znaleźć, ale był to podręcznik do OpenSuse.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Nifrez Obywatel (1,090 p.)
Kurs basha - http://dief.republika.pl/main.html

HOW-TO - Artykuły na różne tematy : http://websecurity.pl/artykuly/how-to/

Ebook : http://speedy.sh/J6aAS/linuxadm.pdf

Oraz "Kurs" z którego uczyłem się administracji sieci na systemie "FEDORA" - http://speedy.sh/48hym/KursFedora.rar

 

 

Proszę się nie zrażać, że podany system w kursie to fedora, można poszukać jak dane rzeczy robi się w innym systemie, ale przynajmniej wiesz czego szukać :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Spoko, dzięki ;)
komentarz 23 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hej,czy mógłbyś te pliczki ze speedyshare jeszcze raz wysłać, bo zniknęły :(
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
u mnie na uczelni zeby pisac kod w C++ musielismy wlasnie pisac w konsoli.

Masakra sprawa nikomu nie polecam, ciezko jest ogolnie
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
Ja uważam że Pan Zet powinien się zająć tymi kursami co są, bo żadziej będą się pojawiać odcinki z C++.

Ostatni odcinek C++ był 5 miesięcy temu.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Rzeczywiście, też się zgadzam, został mi ostatni odcinek, ale parę minut :(
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Nagrywam poradnik na linuksuie już 5 raz i mam za słabego kompa !!!! bo mi go nie zapisuje a każdy film 20 min :( i nic nie nagrałem w efekcie. Ja mówię tylko jedno **** *** !!!!! Znowu od nowa .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2020 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
–6 głosów
1 odpowiedź 486 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2018 w Nasze poradniki przez niezalogowany
+3 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...