• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

logi - trzymać w bazie czy pliku?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
254 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2016 w PHP przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Chciałbym dodać do swojego projektu taką opcję, że zapisuję sobie kto kiedy się logował do serwisu. Nie wiem tylko czy zapisywać to do bazy danych w komórce text czy lepiej zapisywać to do pliku lub plików (każdy oddzielny dla innego usera)?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Czemu nie oddzielna tabelka w bazie, gdzie będziesz trzymał czas jako pole typu DATETIME.

komentarz 8 stycznia 2016 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Ale w tym polu (a przynajmniej z tego co wiem) to mogę zapisać jedną datę, a mi zależy na tym, żeby zapisać kilka - kilkanaście wpisów z datą, najlepiej każdy w osobnej linijce.
komentarz 8 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Nie, w DATETIME zapisuje się data i czas. Sama data zapisuje się w DATE.

No i co tu szkodzi dodać kilka wpisów dla tego samego usera?

komentarz 8 stycznia 2016 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Już wiem o co chodzi, pomyliła mi się tabelka z kolumną i teraz już wszystko jasne ;)
+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Będziesz miał tych logowań pełno. Do takich rzeczy właśnie powstały bazy danych. Tylko zysk z bazy danych będzie tym większy, im częściej planujesz odczytywać te dane i po ilu indeksach wyszukiwać.

No i faktycznie nie jako tekst, tylko datetime.
komentarz 8 stycznia 2016 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Do datatime da się coś jeszcze dopisać? Bo chciałbym tam jeszcze trzymać IP w tym logach.

Jak dodać kilka wpisów datatime dla jednej komórki? Ja nie mogę jakoś dodać, bo zawsze mi się kasuje zawartość tego co mam.
komentarz 8 stycznia 2016 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
IP w innej komórce, innymi słowy w innej kolumnie, ale w tym samym wierszu (rekordzie). Każde logowanie czy wylogowanie, nawet tego samego użytkownika, to osobny rekord. Jak cokolwiek poczytasz o bazach danych, to zrozumiesz.
komentarz 8 stycznia 2016 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Chyba rozumiem - zrobić nową tabelę i w niej mieć takie rzeczy jak: ID gracza, datę, IP itp.?

Na to nie wpadłem ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 586 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w SQL, bazy danych przez marcin_kub Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 155 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w PHP przez okti00 Obywatel (1,300 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...