• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki darmowy antywirus jest najlepszy waszym zdaniem?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
3,298 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez pjj Gaduła (4,330 p.)
zamknięte 8 stycznia 2016 przez pjj
Witajcie,

Chciałbym zadać wam pytanie jaki waszym zdaniem jest najlepszy darmowy antywirus na win 8/8.1/10 ?

Obecnie udało mi się skorzystać z AVG, dziś odinstalowałem (Miałem jakiś błąd, poza tym obciążał strasznie) i coś instalator szwankuje no i mimo wszystko nie mogę wrócić, więc postanowiłem poszukać innych natknąłem się na Pande (Panda Antivirus) i szukając udało mi się znaleźć najlepszą jego płatną wersje aż do lipca ;) ale no szukam czegoś dobrego na później.
komentarz zamknięcia: Za dużo identycznych odpowiedzi.
komentarz 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
Darmowe antywiry są nieszczelne. Nawet jeśli rozsądnie korzystamy z komputera :/ Ja rozumiem, że płatne to kasa, ale w przeliczeniu na miesiąć to wychodzi parę złoty, a przynajmniej jest pewnosć, że mamy bezpieczny sprzęt. Ja np. mam G DATA, kupiłem w klucz-system i za licencje na dwa lata dałem niecałą stówę. Chyba warto, co? :)

10 odpowiedzi

+15 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Teneusz Gaduła (3,280 p.)
wybrane 22 lutego 2016 przez pjj
 
Najlepsza

Hej,

Poniżej prezentuje zasadę działania darmowego antywirusa:

komentarz 19 sierpnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
:))))

Pocisk riposta, bez urazy dla autora pytania oczywiście.
+6 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Najlepszym darmowym antywirusem jest Linux :) A jeszcze lepszym jest logicznie myślący użytkownik komputera, który nie pobiera gówien z internetu z dziwnych źródeł.
komentarz 8 stycznia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Potwierdzam Linux ze stabilnym KDE na 1,5GB RAM działa mi bardzo szybko. Do tego procesor nie musi być wykorzystywany do skanowania plików w antywirusie.
+3 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Jeśli to Twoja maszyna:

- ten słaby skaner wbudowany w W8+

- okazjonalne profilaktyczne skany MBAMem lub pokrewnymi

- ublock/adblock (lub hosts file jak chce się komuś z tym bawić)

- zdrowy rozsądek.
+2 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Z programów skanujących w poszukiwaniu wirusów (brak ochrony w czasie rzeczywistym) polecam:

Malwarebytes Anti-Malware

Czyściłem mojej siostrze ciotecznej laptopa i:

Avast znalazł 36 wirusów.

Malwarebytes znalazł 7756 xD (wyobraźcie sobie moją minę, gdy to zobaczyłem)

Nawet ów laptop zaczął się szybciej włączać laugh

Ja na swoim lapku korzystam po prostu z AVG i nie narzekam wink

komentarz 8 stycznia 2016 przez niezalogowany

Namówiłeś mnie =)

Od ostatniego formatu nie używałem niczego innego niż Avast.

Zobaczymy co będzie wink

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez niezalogowany

Najlepszym darmowym antywirusem jest Linux :) A jeszcze lepszym jest logicznie myślący użytkownik komputera, który nie pobiera gówien z internetu z dziwnych źródeł.

Exactly. Czasy się pozmieniały trochę. Link

komentarz 8 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Powiem Ci, że dziwnym jesteś typem, czasem niektóre komentarze strasznie mnie irytują a niektóre masz serio fajne xD Ty się zdecyduj ;)
komentarz 8 stycznia 2016 przez niezalogowany
Zależy od dnia.
+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Krzychu Użytkownik (640 p.)

Polecam program Sandboxie. 

Zasada działania.

Przykład.

Masz aplikację której nie jesteś pewien, zastanawiasz się czy nie ma w sobie niepotrzebnych śmieci.

Instalujesz program ale w wirtualnej piaskownicy. Aplikacja niestety ma w sobie PUP. Usuwasz piaskownicę i po problemie.

Instalując aplikację bezpośrednio. Miałbyś sporo więcej problemów żeby pozbyć się intruzów.

Oczywiście tyczy się to aplikacji których nie jesteśmy pewien, nie znamy ich pochodzenia.

Uwagi:

Warto uruchamiać w niej przeglądarkę.

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez kantekand Obywatel (1,180 p.)
Jeżeli chodzi o darmowe to ja stosowałem zawsze Avasta.

Kaspersky Rescue Disk - darmowy ale skanujesz z płytki bootowalnej przed startem systemu (raz na jakiś czas).

Od czasu do czasu warto też przeskanować jakimś Anti-Malware.
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Kaspersky, eset pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)

MalwareBytes jest naprawdę dobry, ale jak dla mnie najlepsze jest rozsądne korzystanie z internetu. Są wtyczki, które pokazują opinie na temat danej strony np. WoT do chrome :)

Poza tym, obecnie trochę odchodzi się od klasycznych antywirusów na rzecz inteligentnych antywirusów. Dlaczego ?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Na początku było kilka wirusów, lecz wraz z czasem zaczęły się zasoby powiększać i za każdym razem antywirus musi sprawdzać, czy dany plik nie jest podobny do tego ze schematu. Gdy było kilka to nie było problemem. Obecnie to jest wielki problem. Gdyż porównywanie milionów wirusów z danym plikiem trwa ogromnie długo.

Podsumowując :

  1. Zdrowy Rozsądek
  2. Dodatki do przeglądarki
  3. Nie pobierać nieznanych rzeczy z internetu, lub czegoś mało dostępnego
  4. W miarę możliwości skanowac komputer rezydencyjnym antywirusem, tj. takim, który skanuje na żądanie.
  5. Poza tym wystarczy zwykły antywirus :) Nic poza tym :)

Pozdrawiam :) 

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez sonquer Gaduła (4,280 p.)
Ja bym przetestował clamwin

Podobne pytania

+3 głosów
28 odpowiedzi 33,085 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
+2 głosów
17 odpowiedzi 2,665 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...