• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania... a dalej?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
828 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam,

Od pewnego czasu, tj. około pół roku interesuję się webdesignem, oraz od niedawna programowaniem w języku C++.

Kursy Pana Mirosława (Które obecnie wciąż przerabiam, jednakże mam już całkiem sporą wiedzę z tego co oferują) sprawiły że programowanie stało się dla mnie rodzajem hobby przynoszącym przyjemność, i moje ogólne zainteresowanie informatyką znacznie wzrosło.
Sprawiło to również że zacząłem myśleć nad dalszym kształceniem się w tym kierunku tj. poszukania sposobu aby móc pracować w tej dziedzinie.

Niestety, moim problemem jest fakt że jestem licealistą, i owe "olśnienie" złapało mnie dość późno... Co oznacza że w żaden sposób wczesniej o tym nie myślałem, i moje wybory związane ze szkołą, itd. nie uwzględniały chęci zostania pełnowymiarowym informatykiem.

Zwracam się w tym przypadku do Was - Jako licealista na profilu Mat-Geo, czy jest jakiś sposób i szansa na dostanie się na studia informatyczne? Moim pytaniem byłoby również gdzie Waszym zdaniem jest najlepiej? (Mieszkam pod Warszawą, więc niestety studia w np.  Gdańsku raczej odpadają).

Ostatecznie, chciałbym zapytać czy wie ktoś może czy istnieją zgrupowania/warsztaty/praktyki informatyczne w okolicach Warszawy, które mogłyby wspomóc rozwój w tym kierunku? Niestety, w moim przypadku jeśli chodzi o warsztaty płatne, jest to raczej poza moim zasięgiem ze względów finansowych mojej rodziny...

Dziękuję za każda odpowiedź, i doceniam czas który zabraliście na próbie pomocy :)

P.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Szanse na studia informatyczne? Ale co to ma ze sobą wspólnego? XD Zdaj dobrze matme na maturze i... tyle.
komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
Sprawdzałem rekrutacje na różne studia w Warszawie Najwięcej punktów liczy się z Fizyki i Matematyki, natomiast z Geografii w ogóle. Stąd moje zmartwienie czy w porównaniu z osobami z profilu Mat-Fizu mam jakiekolwiek szanse.
komentarz 6 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Criss dobrze gada, polać Mu. ;) Zdaj dobrze matmę i nie powinieneś się martwić. ;)
komentarz 6 stycznia 2016 przez Mesiak Bywalec (2,380 p.)
Widzisz miałem ten sam problem tylko że na początku miałem do wyboru rozszerzenie geografii albo fizyki. Wybrałem geografię, ale potem zacząłem się interesować programowaniem i też sprawdziłem wymagania i przeniosłem się na fizykę i teraz nadrabiam. Nie macie możliwości zmiany przedmiotu rozszerzonego?
komentarz 6 stycznia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Fizyka i matma to zamienniki. Może czasami szala się lekko przechyla na którąś ze stron, ale nie słyszałem. Nie powinieneś się przejmować profilem na którym jesteś, szczególnie, że mat-geo. Podejrzewam, że, pod względem matmy między mat-geo i mat-fiz, nie ma róznicy. Za bardzo się zamartwiasz, wyluzuj troche.

komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
Dziękuję w takim razie wszystkim za pomoc z tym pytaniem :) Jedno z głowy :D
komentarz 7 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)

"Stąd moje zmartwienie czy w porównaniu z osobami z profilu Mat-Fizu mam jakiekolwiek szanse." 

Nawet nie wiesz jak mnie tym stwierdzeniem rozśmieszyłeś, jestem w na prawdę dobrej szkole, ale fizyka... na rozszerzonej to się wszyscy martwią by zdać, może 2 osoby zamierzają zdawać ją na maturze ;)

+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
edycja 6 stycznia 2016 przez Porcupine
Na studia informatyczne na dobrą sprawę potrzebna jest tylko matma żeby się dostać i z reguły sama matma wystarcza żeby się utrzymać przez pierwszy rok. Jeśli jesteś przekonany, że wybierzesz informatykę radzę skupić się tylko na matmie + język jeśli liczy się w rekrutacji na uczelnię, o której myślisz. Geografię odpuść, możesz podejść, zdać jako taki bonusik, pewnie warto skoro spędziłeś 3 lata w klasie z rozszerzoną geo. Nie przejmuj się jednak nią za bardzo, ciśnij matmę i tyle powinno wystarczyć :)

Pozdrawiam,
komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
Dziękuję bardzo za pomoc! :)
+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2016 przez Witek Stafiej Nowicjusz (160 p.)
Pytanie na jakie studia się wybierasz. Jeśli na zaoczne to problem z głowy. Zdaj tylko maturę i zapisz się na studia. Na większości uczelnie zarówno prywatnych jak i państwowych jeśli chcesz płacić to przyjmą Cię nawet z maturą z religji. Nie skreślałbym tej opcji bo przy okazji mógłbyś się postarać o pracę w branży co nauczy Cię praktycznego biznesowego podejścia do tematu. Jeśli jednak chcesz dostać się na studia dzienne na państwowej uczelni to przede wszystkim zobacz jakie uczelnia stawia wymagania kandydatom i ciśnij te przedmioty które będą punktowane.Na pewno jednym z nich będzie Matematyka. Dodatkowo nie zaniedbywałbym j. angielskiego zawsze Ci się przyda.

Pozdro i powodzenia
komentarz 7 stycznia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Nie zgodzę się z twierdzeniem:

Jeśli na zaoczne to problem z głowy. Zdaj tylko maturę i zapisz się na studia. Na większości uczelnie zarówno prywatnych jak i państwowych jeśli chcesz płacić to przyjmą Cię nawet z maturą z religii.

Jest to bzdura.Rekrutacja odbywa się dokładnie na tych samych zasadach. Wymagają tyle samo. I tyle samo materiału się przerabia jak na dziennych tylko, że w krótszym czasie, a co za tym idzie siedzenie w domu i uczenie się na własną rękę. 

komentarz 7 stycznia 2016 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Potwierdzam. Nie dostałem się (3 lata temu) na zaoczne na AGH mając podstawową matme na 96% i rozszerzoną na 35%. Obecnie studiuje na Politechnice Krakowskiej i lekko nie jest. Zaczęło 130 osób, obecnie studiuje 35, reszta odpadła. Świadczy to o tym, że można ale trzeba się przykładać.
komentarz 7 stycznia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
edycja 7 stycznia 2016 przez shadou102
U mnie zaczynało około 33 zostało 13 reszta odpadła w tym roku doszło kilka osób z dziennych bo znaleźli prace razem około 18 jest.

 

Ukończenie najlepszej uczelni nie sprawi, że będziesz najlepszym programistą/informatykiem liczy sie tylko własny wkład w naukę.
komentarz 7 stycznia 2016 przez niezalogowany
W moim przypadku studia zaoczne. Rodziny nie stać na zapewnienie mi dziennych. Jednakże pracowanie "W branży" wydaje się trochę nierealne... Nie sądzę żeby ktoś chętnie przyjął informatyka bez kwalifikacji, chyba że po znajomości.
komentarz 8 stycznia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Przede wszystkim wiedza którą weryfikują jeżeli ją posiadasz na odpowiednim poziomie to i prace dostaniesz :)
komentarz 8 stycznia 2016 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
Da sie dostać. Studiuje zaocznie (5 semestr) i pracuje jako Javascript developer. Trzeba po prostu praktyczną wiedzę posiąść na własną rękę.
komentarz 8 stycznia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Ja jestem na 3 roku i też pracuje jako admin
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Nauka/szkola swoja droga. Pamietaj jednak ze jezeli pozniej bedziesz chcial znalezc prace w tym zawodzie to nie tylko papierek bedzie sie liczyl. Przede wszystkim wiedza, znajomosc w danej dziedzinie oraz portfolio swoich prac.
komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
Prawda prawdą, ale jeżeli teoretycznie wybiorę odpowiednią szkołę, to sądzę że dostarczy mi ona różnych sposobów na rozwijanie moich umiejętności w różnego typu konkursach, zadaniach itp. Owszem, planuje samemu programować w celu samokształcenia się, ale sądzę że studia też tutaj sporo pomoga przy znalezieniu pracy.
komentarz 6 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Studia pokazuja ci drogi/metody/mozliwosci, a jak ty sie odniesiesz to juz twoja kwestia :) ale na studiach poznajesz tez sporo nowych osob, dzieki czenu moze faktycznie latwiej o prace
komentarz 6 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Pomagają jeżeli natrafisz na firmę która ocenia CIę za papierek. Wybacz, ale studia nie do końca uczą programować. Hmm na pewno materiał który tam będziesz brać nie jest do końca aktualny i przedstawia co najwyżej zalążek tego, co się stosuje w programowaniu. Musisz mieć chęci rozwijać się w tym kierunku. Popytaj o technologie które się stosuje aktualnie i ich się ucz. Zwracaj uwagę na daty kursów z których masz zamiar się uczyć i nie bądź leniem.
Obecnie z tego co wiem, rekrutacja do firm polega na tym, że dostajesz zadanie które masz zrobić (na spokojnie w domku) , później jak przejdziesz dalej jest rozmowa kwalifikacyjna która sprawdza to co do tej pory umiesz i jak się poruszasz w tym.
Myślę, że warto szukać staży, darmowych kursów, bo to zawsze spoko opcja jest bo doświadczenie, bo możesz pogadać z seniorami itd. A no i wiadomo. Inaczej rozwiązuje się zadania od kogoś niż wymyślone przez siebie!
Pozdrawiam. Na studia warto iść, tylko nie myśl że programowanie tam to są obecne standardy ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 643 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...