• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Film animowany

Object Storage Arubacloud
+1 głos
607 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Nasze projekty przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Witam, dostałem dość ciężki (jak dla osoby która nie ma wiele wspólnego z grafiką komputerową) zadanie. Za jakieś 3 tygodnie dostane surowy film nakręcony przez koleżankę, na tym filmie będzie parę osób. I na każdą z nich trzeba nałożyć jakąś kreskówkową animowaną postać która będzie wykonywać jakieś ruchy chociaż zbliżone do tej osoby. Jak to zrobić? W jaki sposób nakręcić ten film bo to wogle było możliwe? Z czego skorzystać?

Bardzo proszę o odpowiedź bo ja nawet nie wiem w jakich programach to robić xD

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
wybrane 6 stycznia 2016 przez aspoka
 
Najlepsza
No to teraz masz dwie możliwości: obrazić się na twoją bardzo wymagającą koleżankę, albo (tak jak poradził zmiennoimienny) nauczyć się Blendera w ok. 20 dni, a w ostatni dzień zrobić tą animację. Dałoby się to samo zrobić np. w Camtasii Studio, ale to już jest płatny program, więc musiałbyś go albo kupić, albo ściągnąć cracka (jedyny program, który spiraciłem, a i tak nie używam jakoś bardzo często :)), a tak to Blendera masz całkowicie za darmo (na licencji open-source), więc wystarczy go ściągnąć i możesz zacząć się bawić. Ja jak pierwszy raz włączyłem Blendera, to chciało mi się zwymiotować na ekran, przez jakiegoś szarego klocka stojącego sobie spokojnie na środku sceny. Jak już chcesz się tego Blendera nauczyć, to polecam ci najlepszy darmowy kurs video Polski Kurs Blender (w skrócie PKB) na Youtube z kanału Piotr Arłukowicz. Jest tam około 450 filmów (nie pamiętam już, ale coś koło tego), ale chyba możesz ominąć te dotyczące modelowania i przejść od razu do nodów sceny... Serio chce ci się? To będzie dość trudne, jak dla początkującego ;) Blender darmowy, a w Camtasii Studio (albo innym, dobrym programem do robienia filmów) po prostu być dodał film, a na ten film nałożyłbyś obrazek (czyli te animacje).
komentarz 6 stycznia 2016 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Wielkie dzięki za tak obszerną odpowiedź. Szczerze nie spodziewałem się, że wogle ktokolwiek odpowie a jak już coś napiszę to użyj tego programu, kosztuje tylko 20 tyś xD

Może obrażenie się było by dobrym rozwiązaniem gdyby nie pewne okoliczności ;)
komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
Blender nie jest jakoś bardzo trudny, ale na początku jest strasznie pomieszany. Mam nadzieję, że poradniki ci pomogą ;)

Ja bym się obraził i tyle :D
komentarz 6 stycznia 2016 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Uwierz mi, że w mojej sytuacji byś się nie obraził :D

Poza tym uważam, że im więcej rzeczy zrobisz w życiu i im więcej mam w CV to tym lepiej, wiec jakoś się spróbuje tym zająć ;)
komentarz 6 stycznia 2016 przez niezalogowany
No i dobrze! Zawsze lepiej coś tam więcej umieć ;)
+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Tak jak kazdy juz wspomnial, najlepszy bedzie Blender. Naucz sie transformacji na obiekcie, nastepnie modelowania prostych postaci, a nastepnie skup sie na szczegolach. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze wykonanie srednio-zaawansowanej animacji nie jest trudne, najwiekszy problem sprawiaja modele postaci. Jezeli chcesz, aby te postacie wygladaly jak z kreskowki, to po wykonaniu modeli i ulozenia sobie animacji, wykorzystaj przy renderowaniu silnik FREESTYLE, ktory dostepny jest w Cycles Render z tego co pamietam
komentarz 6 stycznia 2016 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
dobrze prawisz, ale nie musi robić modeli po prostu niech je ściagnię i zostanie mu zrobienie animacji kompozycji gotowe.
komentarz 6 stycznia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
To juz zalezy od tego co dokladnie musi zrobic. Jezeli nie potrzebuje modeli tych paru osob co beda na klipie to nie musi. Wtedy najlepiej z BlendSwap sciagnac sobie modele i sie nimi bawic
komentarz 6 stycznia 2016 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Wielkie dzięki za pomoc :D
+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Witaj, kiedyś wpadł mi w ręce program iClone. Jest to dosyć prosty program do tworzenia animacji 3D. Coś ala WYSYWIG dla tworzenia stron internetowych. Wystarczy kilka dni tutoriali na youtube aby go ogarnąć i stworzyć jakąś fajną animacje.

https://www.youtube.com/watch?v=NWVFhEkbCwQ

Program jest niestety płatny, ale możesz ściągnąć wersję próbną (30-dni) lub piracką.

https://www.reallusion.com/iclone5/iclone_trial.aspx

Generalnie możesz sobie przetestować i zobaczyć czy Ci przypasuje. Na stronie internetowej producenta są też inne ciekawe programy np: Crazy Talk Animator do tworzenia animacji 2D i wiele innych.

Jeśli będzie to filmik komercyjny to wypadałoby wykupić licencję, jeśli do użytku domowego i dla znajomych to jak stworzysz animacje na piracie to w sumie nic się nie stanie ;)

Blender też jest kozackim programem, jednak dużo bardziej trudnym do ogarnięcia. iClone to prosty (ale bardzo rozbudowany) program dla amatorów i profesjonalistów.

przykładowa animacja w iClone w wersji 5

https://www.youtube.com/watch?v=4IYZijxd8to

 

Pozdrawiam
komentarz 6 stycznia 2016 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Dzięki, znasz może jakiś dobry poradnik do tego programu?
komentarz 6 stycznia 2016 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=JXGIWcAfGS4 Tutaj po polsku jakiś gościu mówi, ale nie wiem dokładnie o czym bo nie oglądałem.

Tutaj po angielsku.

https://www.youtube.com/watch?v=8FGv95-7y0k&list=PL73151D40E1C10782
komentarz 6 stycznia 2016 przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)
Jak programik Ci się spodoba i sobie ogarniesz podstawy to się odezwij na priv, mam trochę rożnych modeli 3D które będziesz mógł wykorzystać w swoim projekcie :D
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Zależy w jaki sposób chcesz by były przedstawiane te postacie.
Przykładowo możesz spróbować użyć programu Blender:
https://www.youtube.com/watch?v=x3JkKAARd0A

Podobne pytania

+4 głosów
9 odpowiedzi 1,957 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 565 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w Offtop przez niezalogowany

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...