• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczeństwo systemu windows

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
Ktoś może powiedzieć, jakiego antywirusa używać pod Windowsa? Jak przeprowadzać konserwacje systemu, bądź czyścić system z nieporządanych błędów, rejestrów, czy wirusów? Ktoś zna jakiś dobry poradnik?

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

Co do pierwszego, to polecę Ci Kaspersky Anti-Wirus oraz Eset'a.

Co do drugiego pytania, to skanowanie powyższymi programami oraz usuwanie zarażonych plików. Błędy rejestru można naprawić za pomocą darmowego CCleanera - 3 kliknięcia.

  • Uruchamiamy Program
  • Przechodzimy do zakładki "Rejestr"
  • Napraw rejestr

Program powiadomi nas o zapisaniu obecnego rejestru na wypadek problemów. Czyściłem jużtym programem rejestr masę razy i jeszcze nigdy takowego nie było, ale no cóż zawsze może się powinąć noga.

Pozdrawiam

komentarz 15 kwietnia 2015 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)
CCleaner słabo sobię radzi z rejstrami
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Dobry antywirus pod Windows to na pewno będzie Kaspersky.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Jeśli chodzi o antywirusy to Avast lub Microsoft Security Essentials jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz usprawnić pracę komputera i wyczyścić rejestr to CCleaner jest programem, którego szukasz.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

Przepraszam kolego, ale oba te antyvirusy mają żałosny poziom ochrony i nie wyobrażam sobie instalacji Avasta w firmie, no chyba, że jakąś wersję enterprise. To samo Essentialano

O wiele lepszym rozwiązaniem jest Kaspersky bądź Eset - antywirusy mają nawet opcję sprawdzania stron internetowych pod kątem dopinania się niebezpiecznych plików js etc.

komentarz 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Dotychczas korzystałem z Essentiala i nigdy nie miałem żadnych problemów. Ale faktycznie, masz rację. W rankingach Kaspersky i Eset wypadają lepiej. Dzięki, chyba czas zmienić antywirusa :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja dzisiaj zmieniłem system :D Linux będzie myślę bezpieczniejszy :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

No w sumie, ja też jestem udany - sam korzystam z Avasta, bo nie chcę piracić angel
Hejter, a sam używa laugh

komentarz 15 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja na windowsie używam tego majkrosoftowego. A dzisiaj doinstalowałem linuxa i jest super, bo tu antywira nie potrzeba :D
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)

Holly Stewart, która pełni rolę managera programu Microsoft Malware Protection Center, w dość zaskakującym wywiadzie przynała właśnie, że MSE ma obecnie zapewniać tylko podstawowy poziom bezpieczeństwa i w celu osiągnięcia lepszej ochrony należy korzystać z rozwiązań antywirusowych firm trzecich.

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)
Co z bardziej zaawansowanymi programiami? To, co tutaj podajciecie, to oczywista oczywistość, czyli antywirus :P CCleaner również jest podstawą :)
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)
Comodo Internet Security (firewall + Hips)

RegSeeker
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez r00t Mądrala (6,960 p.)
Najlepszym antywirusem jest swoj wlasny mozg. Najlepszym sposobem unikniecia zainfekowania przez malware jest zainstalowanie sobie przeglarki Sandboxie

http://www.sandboxie.com/

Prosze zobaczyc i poczytac sobie na ten temat. Jest to przegladarka ktora podczas instalowania jakiegokolwiek programu czy zalacznika z internetu uruchamia tzw srodowisko wirtualne ktore jest odizolowane od naszego komputera. Wiec jesli nawet dochodzi do infekcji to poprostu zamykamy przegladarke.

Natomiast antywirusy wg mnie sa przereklamowane i w ogole nie potrzebne (To jest oczywiscie moje zdanie).

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Każdy antywirus ma jakieś tam udziły w monitorowaniu użytkownika. Łączy się z siecią i nie wiadomo co robi jeszcze oprucz swojej pierwotnej funkcji.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Też racja, ale tak samo jest z przeglągarkami, instalatorami (z tymi to szczególnie), do tego słyszałem, że instalując Win10 dobrowolnie zgadzasz się na podsłuchiwanie cię przez microsoft :P większość dużych firm lubi myszkować i nic na to nie poradzimy, ryzyko jest zawsze.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 477 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez yapyap Obywatel (1,730 p.)
+1 głos
8 odpowiedzi 7,257 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 494 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...