• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka do E12 w 10dni

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
6,797 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Egzaminy zawodowe przez xR Mądrala (6,260 p.)
Cześć,

mam takie pytanko, za 10dni mam egzamin e12, dziedzina za którą nie przepadam. Zacząłem czytać książkę helionu do e12, zacząłem robić egzaminy ze strony P. Zelenta, co jeszcze polecacie, jakich rzeczy szczególnie się nauczyć(oprócz działań binarnych, schematów działania poszczególnych elementów wraz z podzespołami)? Może ma ktoś jeszcze inne podpowiedzi jak się uczył(z pozytywnym skutkiem). Wykonując test, albo ledwo zdaje, albo malutko mi brakuje do zdania :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ;p

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
wybrane 6 stycznia 2016 przez xR
 
Najlepsza
W internecie jest masa testów do E12. Chociażby ten:

http://technikinformatyk.pl/egzamin-zawodowy/technik-informatyk-kwalifikacja-e12.html

http://egzamin-informatyk.pl/e12-e13-e14-testy-online-egzamin-zawodowy

 

Myślę, że powinieneś uczyć się również z tego co przerabiałeś na zajęciach. Powiem Ci ze swojego doświadczenia, że 10 dni to dużo. Ja zdając jeszcze egzamin zawodowy zgodnie ze starą podstawą programową, technik teleinformatyk, nauczyłem się do 3 kwalifikacji w 2 tygodnie. Ten egzamin zawodowy tylko owiany jest złą opinią. A tak na prawdę to nic trudnego. Moim zdaniem kluczem do nauki jest rozwiązywanie testów. Masz wynik, widzisz co jest źle, wklepujesz zagadnienia w google, i się dokształcasz.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
teoria to teoria rób egzaminy ile możesz jak na jakieś zadanie nie znasz odpowiedzi to sprawdzaj w google tak sie chociaż nauczysz dlaczego tak jest a nie w zadaniu 5 odp b

a praktyka to po prostu trzeba podejść do tego spokojnie bo to nie jest nic trudnego jedynie straszą a człowiek zestresowany ciężko żeby sie skupił i dobrze napisał ja miałem:

przywrócić windowsa z kopii zapasowej (dali jeszcze płyte instalacyjną windowsa dla zmylenia więc jak coś jest nie wiesz po co to po prostu to olej) a to raczej nie jest wielki problem klikać next next next

było też sprawdzenie szybkości działania dysku i napisanie który szybciej działa gdzie miałeś już na pulpicie program i wystarczy przeczytać wartość i wpisać do tableki

to na prawde nic takiego

a jeśli na prawde wiesz że nie zdasz to w internecie często przed samym egzaminem są już odpowiedzi do praktyki i nawet całe prezentacje jak je sie robi tylko musisz poszukać dobrze i to samo sie tyczy e13 i e14 jedynie muisz w takim wypadku modlić się o zdanie teorii
komentarz 4 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
O praktykę się nie martwię z powodów podanych przez Ciebie ;) No i nawet gdyby tych pytań nie było, to i tak praktyka trudna nie jest, ale ta teoria, to jakaś tragedia, te wszystkie szczegółowe dane..
komentarz 4 stycznia 2016 przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
dla mnie też to był największy ból zdać tą teorie ale na pewno kilka punktów zdobędziesz za liczby binarne oreślenie jaki to ram czy to karta sieciowa czy graficzna takie podstawowe rzeczy ale widać przecież że sie tym interesujesz i takie rzeczy jak odróżnienie karty graficznej od dźwiękowej to dla ciebie na pewno żaden problem a takie pytania się tam pojawiają na 100%

więc trzymam kciuki i w sumie sam będę musiał wreszcie usiąść do teorii e14 która też mnie niedługo czeka
komentarz 4 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
powodzenia ;)
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
ktoś coś jeszcze poradzi? :))))
–1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Ja się uczę najlepiej jak czytam sobie na głos.
komentarz 4 stycznia 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Pytam się o źródła i czego szczególnie... Nie o to jak się najefektywniej uczyć
komentarz 4 stycznia 2016 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Sorry źle zrozumiałem pytanie. Te źródła, które podałeś chyba są najlepszymi - nie ma lepszych :)

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,124 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2019 w Egzaminy zawodowe przez czlowiek123czlowiek Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 1,725 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Egzaminy zawodowe przez SIXNINEDRJOINTRAT Nowicjusz (180 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,075 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...