• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to wirus? [Proszę o szybką odpowiedź]

VPS Starter Arubacloud
+7 głosów
55,654 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
zamknięte 14 maja 2016 przez jako6

Na mojej mamy telefonie Nokia Lumia 520 pojawiła sie strona WWW z komunikatem:

"Ostrzeżenie: bateria jest w 28,1 % uszkodzona!

Wykryliśmy że Twój telefon Nokia Lumia 520 jest w 28,1% USZKODZONY przez działanie (4) szkodliwych wirósów poczodzących z niedawno odwiedzanych stron dla dorosłych.

Wirusy wkrótce uszkodzą karte SIM oraz kontakty zdjęcia dane i aplikacje na Twoim telefonie. 03 January 2016

Jeśli nie usuniesz wirusuw teraz wyrządzą one poważniejsze szkody na twoim telefonie

oto co należy zrobić (krok po kroku):

Krok 1: stuknij przycisk i zainstaluj "Android Antivirus" za darmo!

Krok 2: uruchom aplikację aby usunąć wszystkie wirusy i przywrócic 100% sprawności swojej bateri"


Czy to jest wirus bo jak dla mnie chyba tak bo na tym telefonie jest Windows Phone 8.1 a nie jakiś Android.

Powiedzcie mi co mam zrobić bo niechce stracic moich danych.

komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź na to pytanie.
5
komentarz 15 sierpnia 2016 przez Joanna Osińska Nowicjusz (100 p.)
Oszuści!!! Mi też pojawiało się to kilka razy i zignorowałam.
4
komentarz 16 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Nie ma się czym przejmować, to tylko oszustwo, którym celem jest wyłudzenie pieniędzy czy pobrania niechcianego oprogramowania. Zachęcam Cię żebyś ściągnął/ściągnęła program anty-wirusowy np. AVG.
2
komentarz 8 września 2016 przez Kalihali Nowicjusz (180 p.)
Bez większego problemu możesz to zignorować. Nie wiem, ale moim zdanie to jakieś spamerskie akcje, nie wiem czemu służą.
2
komentarz 2 lutego 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
Oczywiście że oszuści...

8 odpowiedzi

+16 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 25 kwietnia 2016 przez jako6
 
Najlepsza

wirósów poczodzących

Twórca tej strony chyba korzystał z kiepskiego translatora :)

Na pewno nie pobieraj podanej tam aplikacji. Wyczyść dane przeglądarki: cache, pamięć podręczną, cookies. Zrestartuj telefon i zobacz czy pomogło.

2
komentarz 3 stycznia 2016 przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
Podałbym nazwe strony z tym komunikatem ale niewolnu udostępniać na forum szkodliwych linków
4
komentarz 3 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Nie ma sensu żebyś tak czy inaczej podawał nam adresu tej strony bo zazwyczaj to jest coś typu: "www.darmowy-antywirus-na-androida.ck.uk.tk.mn". Stara szkoła :D
2
komentarz 3 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Wpisz link tej strony w Google i zobacz czy znajdziesz jakieś informacje na temat tej strony.Jeśli po wklejeniu linka do Google, przekieruje Cię od razu na tą stronę, to wklej w Google link bez początkowej części http(s)://www.

+6 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Głupia i banalna reklama, można taki syf zdobyć na telefonie wchodząc na nieznane strony, pobierając pliki od nieznanych źródeł i tak dalej. Powiedz mamie żeby uważała korzystając z internetu :)
+5 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Ta strona to fake, ~3 tygodnie temu miałem podobną, tablet do tej pory śmiga(swoją drogą mam zainstalowanego avasta).
+5 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Nie masz żadnego wirusa na telefonie, ta strona,  chce żebyś pobrał super mocnego antywirusa, który działa lepiej niż Avast, czy jakiś inny. Tak naprawdę to ta aplikacja jest wirusem, znając życie zwirusuje ci tel. zablokuje dostęp do niego, czy nawet będziesz musiał płacić

 

Podsumowując: NIE ściągaj tej apki, ignoruj strone
komentarz 21 sierpnia 2022 przez Rakso2k Nowicjusz (100 p.)
Co mam zrobić gdy pobrałem tą aplikację?
+3 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Natychmiast wyjdź ze strony i nie klikaj w żadne podane na niej linki. Nie wiadomo czy to nie będzie jakiś ransomware, który Ci zablokuje możliwość korzystania z telefonu czy jakiś podobny syf. Kiedyś mojej mamie wyskoczył komunikat na netbooku "Twój komputer został zablokowany przez policję".
+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
Tak, to wirus lub fejkowe info. Fejkowe w tym sensie, że tak naprawdę telefon jest czysty, a sam komunikat ma na celu zapewne pobrania wirusa.

 

Pobierz sobie jakiegoś renomowanego antywirusa (np. avg) i przeleć nim telefon
komentarz 3 stycznia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Fake raczej, Windows wydaje mi się inaczej by zareagował na taką informację
komentarz 3 stycznia 2016 przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
To mam po prostu zamknąć strone i bedzie OK?
komentarz 3 stycznia 2016 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
Jak najbardziej. Możesz też zerknąć w ustawienia wyszukiwarki, bo niewykluczone, że strona ta została ustawiona na domyślną. ;)
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Serio ktoś się na to nabrał jakim średnio rozgarniętym szympansem trzeba być aby w to uwierzyć
+1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez coco Początkujący (420 p.)
nie wieze w takie wirusy to raczej bajeczka jest
1
komentarz 6 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Pytanie zadane 3. stycznia... Odpowiedź nic konstruktywnego nie wnosi do tematu. Miej na uwadze przydatność odpowiedzi przy przyszłym odpowiadaniu na wątki. ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 834 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 811 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez anonimxx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 387 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...