• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy to wirus? [Proszę o szybką odpowiedź]

+2 głosów
40,050 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez użytkownika jako6 Bywalec (2,550 punkty)
zamknięte 14 maja 2016 przez użytkownika jako6

Na mojej mamy telefonie Nokia Lumia 520 pojawiła sie strona WWW z komunikatem:

"Ostrzeżenie: bateria jest w 28,1 % uszkodzona!

Wykryliśmy że Twój telefon Nokia Lumia 520 jest w 28,1% USZKODZONY przez działanie (4) szkodliwych wirósów poczodzących z niedawno odwiedzanych stron dla dorosłych.

Wirusy wkrótce uszkodzą karte SIM oraz kontakty zdjęcia dane i aplikacje na Twoim telefonie. 03 January 2016

Jeśli nie usuniesz wirusuw teraz wyrządzą one poważniejsze szkody na twoim telefonie

oto co należy zrobić (krok po kroku):

Krok 1: stuknij przycisk i zainstaluj "Android Antivirus" za darmo!

Krok 2: uruchom aplikację aby usunąć wszystkie wirusy i przywrócic 100% sprawności swojej bateri"

Czy to jest wirus bo jak dla mnie chyba tak bo na tym telefonie jest Windows Phone 8.1 a nie jakiś Android.

Powiedzcie mi co mam zrobić bo niechce stracic moich danych.

komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź na to pytanie.
3
komentarz 15 sierpnia 2016 przez użytkownika Joanna Osińska Nowicjusz (100 punkty)
Oszuści!!! Mi też pojawiało się to kilka razy i zignorowałam.
2
komentarz 16 sierpnia 2016 przez użytkownika notverified Początkujący (340 punkty)
Nie ma się czym przejmować, to tylko oszustwo, którym celem jest wyłudzenie pieniędzy czy pobrania niechcianego oprogramowania. Zachęcam Cię żebyś ściągnął/ściągnęła program anty-wirusowy np. AVG.
1
komentarz 8 września 2016 przez użytkownika Kalihali Nowicjusz (180 punkty)
Bez większego problemu możesz to zignorować. Nie wiem, ale moim zdanie to jakieś spamerskie akcje, nie wiem czemu służą.
1
komentarz 2 lutego przez użytkownika 123skiper Obywatel (1,540 punkty)
Oczywiście że oszuści...

8 odpowiedzi

+12 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika Krzycho92 Maniak (55,490 punkty)
wybrane 25 kwietnia 2016 przez użytkownika jako6

Najlepsza

wirósów poczodzących

Twórca tej strony chyba korzystał z kiepskiego translatora :)

Na pewno nie pobieraj podanej tam aplikacji. Wyczyść dane przeglądarki: cache, pamięć podręczną, cookies. Zrestartuj telefon i zobacz czy pomogło.

1
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika jako6 Bywalec (2,550 punkty)
Podałbym nazwe strony z tym komunikatem ale niewolnu udostępniać na forum szkodliwych linków
1
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,120 punkty)
Nie ma sensu żebyś tak czy inaczej podawał nam adresu tej strony bo zazwyczaj to jest coś typu: "www.darmowy-antywirus-na-androida.ck.uk.tk.mn". Stara szkoła :D
1
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika Krzycho92 Maniak (55,490 punkty)

Wpisz link tej strony w Google i zobacz czy znajdziesz jakieś informacje na temat tej strony.Jeśli po wklejeniu linka do Google, przekieruje Cię od razu na tą stronę, to wklej w Google link bez początkowej części http(s)://www.

+5 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,120 punkty)
Głupia i banalna reklama, można taki syf zdobyć na telefonie wchodząc na nieznane strony, pobierając pliki od nieznanych źródeł i tak dalej. Powiedz mamie żeby uważała korzystając z internetu :)
+4 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2016 przez użytkownika Macek Kolo Gaduła (4,990 punkty)
Ta strona to fake, ~3 tygodnie temu miałem podobną, tablet do tej pory śmiga(swoją drogą mam zainstalowanego avasta).
+4 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez użytkownika Mateusz11 Pasjonat (22,450 punkty)
Nie masz żadnego wirusa na telefonie, ta strona,  chce żebyś pobrał super mocnego antywirusa, który działa lepiej niż Avast, czy jakiś inny. Tak naprawdę to ta aplikacja jest wirusem, znając życie zwirusuje ci tel. zablokuje dostęp do niego, czy nawet będziesz musiał płacić

Podsumowując: NIE ściągaj tej apki, ignoruj strone
+3 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez użytkownika hubot Dyskutant (9,200 punkty)
Natychmiast wyjdź ze strony i nie klikaj w żadne podane na niej linki. Nie wiadomo czy to nie będzie jakiś ransomware, który Ci zablokuje możliwość korzystania z telefonu czy jakiś podobny syf. Kiedyś mojej mamie wyskoczył komunikat na netbooku "Twój komputer został zablokowany przez policję".
+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika Qhoros Mądrala (7,060 punkty)
Tak, to wirus lub fejkowe info. Fejkowe w tym sensie, że tak naprawdę telefon jest czysty, a sam komunikat ma na celu zapewne pobrania wirusa.

Pobierz sobie jakiegoś renomowanego antywirusa (np. avg) i przeleć nim telefon
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika Munvik Gaduła (4,510 punkty)
Fake raczej, Windows wydaje mi się inaczej by zareagował na taką informację
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika jako6 Bywalec (2,550 punkty)
To mam po prostu zamknąć strone i bedzie OK?
komentarz 3 stycznia 2016 przez użytkownika Qhoros Mądrala (7,060 punkty)
Jak najbardziej. Możesz też zerknąć w ustawienia wyszukiwarki, bo niewykluczone, że strona ta została ustawiona na domyślną. ;)
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez użytkownika Gegtor Pasjonat (18,980 punkty)
Serio ktoś się na to nabrał jakim średnio rozgarniętym szympansem trzeba być aby w to uwierzyć
+1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez użytkownika coco Początkujący (420 punkty)
nie wieze w takie wirusy to raczej bajeczka jest
komentarz 6 maja 2016 przez użytkownika draghan Szeryf (81,620 punkty)
Pytanie zadane 3. stycznia... Odpowiedź nic konstruktywnego nie wnosi do tematu. Miej na uwadze przydatność odpowiedzi przy przyszłym odpowiadaniu na wątki. ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez użytkownika Oren Nowicjusz (120 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 343 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez użytkownika gryzon Początkujący (390 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez użytkownika Nowicjusz1 Nowicjusz (130 punkty)
...